Leczenie Jak poprawić jakość snu przyczyny. Co znaczy jest chwilowe zniesienie świadomości i.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak poprawić jakość snu?

Definicja z ang. How to improve the quality of sleep, z niem. Wie kann die Qualität des Schlafes zu verbessern.

Co to znaczy: Snem jest bardzo istotnym elementem w naszym życiu. Na czym polega śnienie. To jest chwilowe zniesienie świadomości i tymczasowy bezruch. Wtedy uaktywnia się nasz mózg, który w zależności od etapy snu wytwarza inne fale mózgowe. Krótki, przerywany sen może powodować niedobry nastrój, rozdrażnienie bądź osłabioną koncentrację. W czasie snu organizm regeneruje się. Pamiętaj, iż podstawą dobrego funkcjonowania za dnia jest odpowiednia liczba snu nocą. Co zrobić gdy jakość naszego snu nie jest najlepsza? Warto wtedy zastosować kilka sprawdzonych sposobów. W poniższym artykule znajdziesz wskazówki dotyczące poprawy jakości snu.
krok 1
Po pierwsze sprawdź własne łóżko i swój materac. To właśnie on może być kluczową powodem przerywanego, krótkiego snu. Materac może mieć zepsute sprężyny co skutkuje nierównomierne rozłożenie ciężaru ciała. W takim wypadku nasz kręgosłup i nasze mięśnie mogą odczuwać dyskomfort co wybudza nas w trakcie snu.
krok 2
Niektórzy ludzie potrzebują zupełnej ciszy i spokoju, tak aby zasnąć. Dodatkowo drażni ich żadne światło, na przykład światło palące się w sąsiednim pokoju bądź światło latarni zza okna. Co wtedy zrobić? Dobrze jest zamontować rolety bądź zasłonę na drzwi. Jednakże jeżeli nie mamy nic takiego pod ręką to dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w opaskę na oczy. To są specjalne opaski, które nie powodują zbędnego ucisku. jeżeli drażni cię hałas dobrze jest kupić sobie stopery do uszu.
krok 3
Bardzo istotną rzeczą przed snem jest odpowiednia liczba jedzenia zjedzona w czasie kolacji. Co mam na myśli? Przede wszystkim chodzi o to, tak aby nie objadać się. To jest bardzo niezdrowe, gdyż twoją wątroba nie będzie mieć okazji odpocząć. Dlatego nie narażajmy organizm na niepotrzebny wysiłek w nocy ( w czasie snu). Nie chodź spać głodny gdyż to także nie służy jakości snu.
krok 4
Następną istotną rzeczą jest wysiłek fizyczny. Przed snem organizm nie powinien zostawać poddawany wysiłkowi fizycznemu. gdyż wtedy będzie za bardzo pobudzony i prawdopodobnie mechanizm zasypiania wydłuży się. ( w czasie wysiłku organizm powiększa przepływ krwi i tętno. Nie to jest wskazane przed snem.
krok 5
Pamiętaj, iż norma snu w dorosłego człowieka wynosi pomiędzy 7 a 8 godz.. Dlatego staraj się chodzić spać mniej więcej o tej samej porze. to jest istotne, gdyż gdy będzie dochodzić godzina snu organizm zacznie wydzielać melatoninę, która nas usypia. Powinieneś także utworzyć w swoim pokoju odpowiednią atmosferę. Przygaś światło. Niech w pokoju panuje półmrok. To będzie wyraźny sygnał dla mózgu, iż niedługo należy iść spać.
krok 6
Teraz oczywista oczywistość. Przed snem unikaj picia wszelkich napojów z kofeiną. Niepotrzebnie cie pobudzą. Nie pij także napojów energetycznych. Nie powinieneś jeść również dużej ilości słodyczy, gdyż mogą dodać tobie energii co opóźni mechanizm zasypiania. Gdy nie możesz zasnąć dobrze jest wypić ciepłe mleko z miodem.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.