Leczenie Jak powstrzymać płacz przyczyny. Jak leczyć jest dobry. Pozwala nam się odstresować i.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak powstrzymać płacz?

Definicja z ang. How to stop crying, z niem. Wie man aufhören zu weinen.

Jak leczy PSYCHOLOG w przypadku JAK POWSTRZYMAĆ PŁACZ: Płaczemy z różnych powodów. Są nimi raczej smutek, wzruszenie i złość. Płacz jest dobry. Pozwala nam się odstresować i przynosi ulgę. Jednak są czasem momenty kiedy nie wypada nam płakać a łzy same cisną się nam do oczu. Jak je powstrzymać? Poniżej znajdziesz kilka sposobów na to jak zapanować nad wybuchem płaczu.
krok 1
Najpierw musisz sobie uzmysłowić z jakiego powodu płaczesz. Praktycznie każdy człowiek płacze wskutek jakiegoś nieszczęścia które dotknęło jego albo kogoś z jego bliskich. Niektórzy ludzie płaczą oglądając serial Moda na Efekt, smutny video czy słuchając nostalgicznej piosenki. Inni płaczą wówczas gdy są zestresowani, kłócą się z kimś albo wówczas gdy wpadają w złość.
krok 2
Przygotuj się do jakiejś smutnej czy stresującej sytuacji. Połóż się, zamknij oczy i wykonaj kilka głębokich wdechów by się zrelaksować. Wyobraź sobie siebie i konkretną sytuację. Po wizualizacji wypowiedz głośno własną afirmację "Nie będę płakać" i "będę silna" - powtórz to kilka razy aż sama uwierzysz w te słowa.
krok 3
Odwracaj własną uwagę od sytuacji wywołującej płacz. Jeżeli poczujesz iż zaraz zaczniesz płakać natychmiast skieruj własne myśli na inny tor. Postaraj się kompletnie zapomnieć o tym co cię otacza i co skutkuje u ciebie reakcję płaczu. Pomyśl o czymś co cię rozśmiesza i skup na tym całą własną uwagę.
krok 4
Powstrzymaj fizyczne objawy płaczu. Jak tylko poczujesz iż wargi zaczynają drgać delikatnie je przygryź. Jak usłyszysz iż głos rozpoczyna ci się załamywać weź głęboki oddech i idź po szklankę wody. Weź kilka głębokich oddechów by się uspokoić (wdech ustami, wydech nosem).
krok 5
Staraj się utrzymywać w dobrej kondycji psychicznej poprzez cały czas. Zdrowo się odżywiaj i ćwicz by zredukować stres. Śpij minimum 8 h i staraj się nie doprowadzić do sytuacji abyś czuła się przepracowana. Depresja i stres spowodują iż będzie ci się chciało płakać z byle powodu.
krok 6
Zawsze miej przy sobie wodę. Jeżeli poczujesz iż chce ci się płakać napij się jej. Zazwyczaj działa - tak samo jak na czkawkę.

Lekarz Psycholog: JAK POWSTRZYMAĆ PŁACZ; WIE MAN AUFHÖREN ZU WEINEN; HOW TO STOP CRYING;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.