Leczenie Jak reagować na agresję przyczyny. Jak leczyć zostajemy sparaliżowani ponieważ nie.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak reagować na agresję?

Definicja z ang. How to respond to aggression, z niem. Wie reagieren zu Aggression.

Jak leczy PSYCHOLOG w przypadku JAK REAGOWAĆ NA AGRESJĘ: Regularnie nie wiemy jak reagować na agresję. W chwili, kiedy nas to dotyka lub zostajemy sparaliżowani ponieważ nie spodziewaliśmy się ataku bądź także dochodzi do rękoczynów. Przeważnie ten temat jest spychany na margines, bagatelizowany. Nikt nas nie uczy jak reagować na agresję. Oczywiście znamy naukę chrześcijaństwa na ten temat. Jeżeli ktoś nas zrani to powinniśmy nastawić drugi policzek. Lecz czy to jest dobra sposób? Kto w takiej sytuacji zostanie pokrzywdzony? Ty czy sprawca? Z pewnością obie strony. Jednakże moim zdaniem ofiara poniesie większe straty niż kat. Jeżeli chcesz żyć szanując siebie to musisz wiedzieć jak reagować na agresję, by nie dotknęła one ciebie w sposób znaczący. Nie chodzi tutaj o postępowanie w ramach zasady „oko za oko, ząb za ząb”. Chodzi o asertywne działanie. W poniższym artykule znajdziesz wskazówki jak to zrobić.
krok 1
Po pierwsze, należy zdefiniować co tj. agresja.
Jakie może przybierać formy? Agresja może być fizyczna bądź także psychiczna (słowna, werbalna). Agresja może być skierowana na zewnątrz bądź także do wewnątrz. Pierwsza forma agresji polega na zranieniu innych osób. Ma to na celu ich poniżenie, zastraszenie czy także manipulację. Druga forma to tak zwana autoagresja. to jest system autodestrukcji. Osoba kieruje agresję przeciwko sobie, na przykład z racji na brak akceptacji.
krok 2
Nie lekceważ agresji
Jest kilka metod, które pomogą nam w przeciwdziałaniu agresji. Ataki innych osób świadczą przede wszystkim o ich słabości. Nie potrafią one poradzić sobie ze własnymi emocjami i szukają ofiar, na których mogliby rozładować własne napięcie. To od nas zależy czy pozwolimy im na to. Jedno jest pewne. Nie można być obojętnym wobec agresji. Niestety sporo osób przestało na nią reagować, gdyż to jest dla nich norma.
krok 3
Uspokój agresora dzięki zniżania głosu
Pierwszą i dość efektywną sposobem radzenia sobie z agresją jest dopasowanie się do agresora. Brzmi to może dość zaskakująco, jednak jeżeli dopasujemy nasz ton głosu do agresora i stopniowo będziemy go zniżać to go uspokoimy. jeżeli osoba agresywna krzyczy to ty także zacznij. Następnie wejdź z nią w dialog i stopniowo zniżaj głos aż będzie on spokojny. Cały czas panuj nad emocjami by nie dopuścić do kłótni. Teraz agresor dostosuje się do ciebie. Pamiętaj, iż w trakcie rozbudzenia logiczne myślenie wyłącza się. Więc nie oczekuj, iż twoje argumenty trafią do osoby zachowującej się w sposób agresywny.
krok 4
Zachowaj spokój i mów wolno
Druga sposób jest podobna do pierwszej. Zakłada ona jednak utrzymywanie stałego poziomu emocji w głosie. Mów normalnie lecz spokojnie. Możesz mówić trochę wolniej. Pokażesz w ten sposób, iż nic nie jest w stanie wyprowadzić ciebie z równowagi. Powtarzaj zdania typu: Uspokój się. Porozmawiamy jak uspokoisz się. Nie będę z tobą rozmawiać w tym stanie. Dlatego to ty decydujesz co akceptujesz a co nie. To ty wybierasz. Pamiętaj, tak aby nie robić niczego kosztem siebie.

Lekarz Psycholog: JAK REAGOWAĆ NA AGRESJĘ; WIE REAGIEREN ZU AGGRESSION; HOW TO RESPOND TO AGGRESSION;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.