Leczenie Jak rozwijać wyobraźnię dzięki muzyce przyczyny. Co znaczy one jedynie dla zmysłu wzroku i.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak rozwijać wyobraźnię dzięki muzyce?

Definicja z ang. How to develop imagination through music, z niem. Wie entwickeln Phantasie durch Musik.

Co to znaczy: Istnieje sporo sposobów na rozwinięcie wyobraźni, ale zwykle przeznaczone są one jedynie dla zmysłu wzroku i wymagają poświęcenia im czasu i skupienia. W tym poradniku dowiesz się jak w czasie codziennych czynności możesz rozwijać własne kreatywne umiejętności, w dodatku dobrze się przy tym bawiąc!
odtwarzacz muzykisłuchawki
krok 1


słuchawki

Zanim przystąpisz na przykład do sprzątania domu, podróży czy nawet do ćwiczeń gimnastycznych, nałóż na uszy słuchawki i włącz własną ulubioną muzykę.
krok 2
Nie skupiaj się na tekście piosenek, ale na samej melodii. Nadaj utworom zupełnie nowy sedno. Wczuj się w delikatny dźwięk harf, lub silne i konkretne uderzenia w talerze. Poczuj je w sercu. Przypisz je swoim emocjom.
krok 3
Pozwól, by Twoje ciało dało się ponieść muzyce. Jeżeli słyszysz nerwowe szarpanie strun gitary, ściśnij mop mocniej i szoruj podłogę, jakby muzyk był Twoim lalkarzem, a dźwięki, które tworzy, sznurkami, za które Tobą porusza.
krok 4
Wyobraź sobie cokolwiek, co jest powiązane z danym dźwiękiem. Jeśli w danym momencie odczuwasz nagły przypływ energii, a właśnie biegniesz na 500 metrów - przyspiesz bieg! Daj się ponieść fali dźwięku, wyobraź sobie coś, czego w tej chwili pragniesz. Potrzebujesz skrzydeł? Nadzwyczajnych, samobiegających butów? Ujrzyj je.
krok 5
Następnym etapem jest wyobrażenie sobie sytuacji. Jeżeli osadzisz się już w odpowiedniej roli, na przykład uciekającego bandziora, umieść go na przykład w wagonie pociągowym z sianem. Wykorzystaj do tego miejsce, gdzie się obecnie znajdujesz.
krok 6
Myśl, co może się zaraz przydarzyć. Jeżeli melodia rozpoczyna być niespokojna, co może oznaczać? iż wroga armia znajdzie Waszą kryjówkę? A może za chwilę zaatakujecie i wygracie wojnę? Wszystko zależy od Twojej interpretacji dźwięków.
krok 7
Kiedy utwór się kończy, staraj się zakończyć własną krótką przygodę. Dobiegaj do mety jako zwycięzca, unieś miecz w okrzyku wygranej lub wyląduj bezpiecznie na kolorowej łące.
Wskazówki i ostrzeżenia
Jeżeli masz problemy z wizualizacją, możesz obejrzeć kilka teledysków (pod warunkiem, iż przedstawiają one krótką historię) i później ewentualnie się nimi zainspirować.Uważaj, by nie zrobić sobie krzywdy, kiedy poniosą Cię emocje.Kiedy jesteś w miejscu publicznym, kontroluj własne zachowanie.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.