Leczenie Jak się nie denerwować przyczyny. Jak leczyć twoje dziecko się źle zachowywało, gdyż twój.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak się nie denerwować?

Definicja z ang. How not to get excited, z niem. Wie nicht zu aufgeregt.

Jak leczy PSYCHOLOG w przypadku JAK SIĘ NIE DENERWOWAĆ: Jak sporo razy się denerwowałeś gdyż ktoś nie wykonał dobrze swojej pracy, gdyż twoje dziecko się źle zachowywało, gdyż twój partner czy przyjaciel nie postąpił tak jak wcześniej obiecywał? A ile razy byłeś poirytowany gdyż coś poszło nie tak jak powinno? Lub kiedy sprawy potoczyły się inaczej niż to sobie zaplanowałeś?
 
Ten rodzaj złości i irytacji zdarza się każdemu z nas - jest częścią naszego życia. Przykładowo mnie bardzo denerwuje kiedy ludzie rozmawiają w czasie filmu. Lub korki na ulicach. Lub, kiedy ktoś nie umyje za sobą naczyń po jedzeniu. Właściwie to denerwuje mnie sporo rzeczy - tak jak każdego innego człowieka. Nie zawsze jest prosto zapanować nad sobą w tych przypadkach. Poniżej przedstawiam mały sekret jak uspokoić umysł - jak zobaczyć szklankę jako już rozbitą.
krok 1
Powodem naszego stresu, złości i irytacji jest fakt, iż rzeczy nie są takie jak być powinny, iż nie są takie jakie oczekujemy i spodziewamy się, by były. Pomyśl jak sporo razy to stwierdzenie okazało się być prawdziwym dla ciebie.
Rozwiązanie jest bardzo proste: Oczekuj, iż rzeczy pójdą źle. Oczekuj, iż wydarzy się coś czego nie planowałeś albo miałeś nadzieję, iż się nie zdarzy. Oczekuj, iż wydarzy się nieoczekiwane. I zaakceptuj to.
krok 2
Jeden mały przykład. w czasie naszych poprzednich wakacji we Włoszech, powiedziałem swoim dzieciom, by oczekiwały, iż kilka rzeczy potoczy się nie tak jakbyśmy tego chcieli. Powiedziałem "traktujcie to jak przygodę".
Słowa te zadziałały jak zaklęcie. Kiedy wsiedliśmy do złego pociągu, czy kiedy padało cały dzień właśnie wtedy kiedy przyjechaliśmy nad morze, czy wówczas kiedy jechaliśmy trzema autobusami i szliśmy kilka ulic po to, by dowiedzieć się, iż muzeum jest w poniedziałki nieczynne - dzieci powiedziały "to część przygody"!. I zawsze było ok, nigdy nie dopuściliśmy, by pech miał wpływ na nasz dobry humor.
Zatem, jeżeli śliczny, porcelanowy kubeczek, który właśnie kupiłeś kiedyś upadnie i się stłucze możesz być zdenerwowany. Jednak nie będziesz się denerwować, jeżeli od dnia zakupu będziesz wyobrażać sobie, iż kubeczek ten już się stłukł. Zabaw się w wróżbitę - patrz przyszłość kubka - od tego czasu aż do czasu, kiedy niechybnie się zbije.
I kiedy nareszcie kubek się zbije nie będziesz zdenerwowany ani smutny - gdyż był zbity już w dniu kiedy go kupiłeś. Dlatego zdasz sobie sprawę iż czas kiedy kubek był jeszcze cały był bezcenny.
Oczekuj tego, iż dzieci nabałaganią - wszystkie dzieci to robią. Dlatego nie będziesz się złościł, kiedy twoje dzieci nie zachowają się tak, jak "powinny" i zamienią swój pokój w Sodomę i Gomorę.
krok 3
Oczekuj, iż twój partner nie będzie idealny pod każdym względem.
Oczekuj, iż twój przyjaciel kiedyś nie przyjdzie na umówione spotkanie.
Oczekuj, iż pewne rzeczy nie pójdą z planem.
Oczekuj, iż ludzie będą czasami niegrzeczni.
Oczekuj, iż współpracownicy czasami nie będą wykonywać tego co do nich należy.
Oczekuj, iż współlokator czasami nie umyje za sobą naczyń albo nie poskłada swoich ubrań.
Oczekuj, iż szkło się zbije.
I zaakceptuj to.
Nie zmienisz pewnych faktów - pewne rzeczy prędzej czy później nastąpią. jeżeli będziesz się ich spodziewać - postrzegać je jako już dokonane, zanim takie będą - nie będziesz się denerwować ani złościć.
Dzięki wyobrażaniu sobie tego co prędzej czy później nastąpi unikniesz przesadnej złości. Zareagujesz stosownie do sytuacji, lecz utrzymasz własną złość na wodzy. Będziesz się uśmiechać i pomyślisz sobie "spodziewałem się tego". Szklanka była już rozbita. I akceptuję to."
Zachowasz spokój umysłu - a to moi przyjaciele, będzie miłą niespodzianką.

Lekarz Psycholog: JAK SIĘ NIE DENERWOWAĆ; WIE NICHT ZU AUFGEREGT; HOW NOT TO GET EXCITED;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.