Leczenie Jak się skupić na najistotniejsztch rzeczach przyczyny. Jak leczyć kiedykolwiek wcześniej.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak się skupić na najistotniejsztch rzeczach?

Definicja z ang. How to focus on the things najistotniejsztch, z niem. Wie sich auf die Dinge zu konzentrieren, najistotniejsztch.

Jak leczy PSYCHOLOG w przypadku JAK SIĘ SKUPIĆ NA NAJISTOTNIEJSZTCH RZECZACH: W dzisiejszych czasach jesteśmy bardziej zajęcie, niż to miało miejsce kiedykolwiek wcześniej. Pracujemy więcej i jesteśmy bardziej zestresowani. Mimo że tak naprawdę mamy do zrobienia znacznie mniej niż nasi przodkowie, to jesteśmy bardziej zmęczeni i mniej zadowoleni z życia. Problem polega na tym, iż jesteśmy przeciążeni informacjami i zadaniami. Staramy się dobrze wywiązać ze wszystkich obowiązków, zamiast skupić się tylko na rzeczach naprawdę ważnych. Zatem jeżeli chcesz zmienić własne życie na lepsze, musisz skupić się na tym, co najistotniejsze, a wolny czas przeznaczyć na relaks. Na początku na pewno bardzo trudno będzie ci się przyzwyczaić do zrezygnowania z niektórych spraw, jednak taka zmiana wyjdzie ci tylko na dobre. Obniży się poziom stresu, wzrośnie produktywność i co najważniejsze wzrośnie także zadowolenia z życia. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci skupić się na najistotniejszych rzeczach.
krok 1
Oczyść umysł.
Niemożliwe jest spojrzenie na wszystko z pewnej perspektywy i wyróżnienie istotnych spraw, gdy jesteśmy w środku ogromnego strumienia informacji. Przeznacz godzinkę albo lepiej pół dnia na oczyszczenie umysłu i spójrz na wszystko z pewnym dystansem. Powiedz wszystkim, iż będziesz niedostępny, wyłącz telefon i komputer, udaj się w jakieś miejsce gdzie będziesz mógł pomyśleć w samotności. Zadaj sobie pytanie, co tak naprawdę jest istotne w życiu? Czego chcę? Dokąd zmierzam? Czy zdołam osiągnąć swój cel? Innym metodą aby oczyścić umysł jest zapisanie na kartce wszystkich spraw, które musisz załatwić. Gdy przelejesz wszystko na papier możesz spokojnie poprzez chwilę przestać o tym myśleć.
krok 2
Skoncentruj się na zasadniczych kwestiach.
Po oczyszczeniu umysłu musisz określić, co jest najważniejsze. Zadaj sobie magiczne pytanie: Które rzeczy w najwyższym stopniu opłaca ci się robić? Stwórz projekt, który dotyczy tylko tych sprawy, które mogą przynieść ci jakieś korzyści albo awans zawodowy. Wybierz więc takie zadania, które są dla ciebie w najwyższym stopniu korzystne. Nie trać czasu na coś, o czym zapomnisz w ciągu tygodnia, lecz poświęć go na to, o czym wszyscy będą długo pamiętać. To właśnie są najistotniejsze sprawy. Zrób listę takich ważnych zadań, które musisz wykonać w ciągu tygodnia.
krok 3
Wyeliminuj wszystko, co niewiele ważne.
Popatrz na ostateczną listę zadań. Co jest na niej nieistotne? Czy musisz mieć to w swoim harmonogramie? A może wystarczy, iż zlecisz to komuś innemu. Jeśli nie, umieść to na liście oczekującej. Skup się na podstawowych zadaniach. Dopiero gdy je wykonasz, spójrz na listę spraw oczekujących. Zabierz się za zawarte na niej czynności, jeśli masz na to czas. Czasami po zrobieniu podstawowych rzeczy okazuje się, iż te mniej istotne nie były w ogóle potrzebne.
krok 4
Zawsze zaczynaj od najistotniejszych spraw.
jeśli masz całą listę rzeczy do zrobienia na dziś, lecz tylko jedna albo dwie są dla ciebie najistotniejsze, zacznij poranek od załatwienia tych właśnie spraw. Nie odsuwaj ich na później, ponieważ poprzez cały dzień podświadomie będziesz o nich myśleć. poprzez to nie będziesz mógł skupić się na pozostałych rzeczach z listy. Dopiero, gdy wykonasz to, co najważniejsze, będziesz miał spokojną głowę i wzrośnie twoja produktywność.
krok 5
Wyeliminuj rzeczy, które cię rozpraszają.
Możesz utworzyć listę ważnych spraw na cały rok, lecz jeśli cały czas będą rozpraszać cię e-maile, telefon komórkowy, czytnik RSS, media, komunikatory, czy jeszcze inne drobiazgi, nigdy nie osiągniesz wysokiej produktywności. jeśli chcesz dobrze i szybko załatwić istotne sprawy wyłącz komórkę, odłącz się o internetu, oczyść biurko z niepotrzebnych dokumentów i skup się na tym, co istotne.
krok 6
Użyj prostych narzędzi.
Nie denerwuj się na nowe gadżety, znajdź prosty notatnik i zapisz listę spraw (bez jakichkolwiek ozdobników) zaczynając od najważniejszych. Zapomnij o narzędziach i skup się na zadaniu. jeśli cały czas myślisz o czymś innym, to w tej chwili tak naprawdę nie robisz nic.
krok 7
Rób tylko jedną rzecz w danym czasie.
Wielozadaniowość jest stratą czasu. Gdy robisz sporo rzeczy naraz, nie możesz skupić się na ani jednej z nich, ponieważ pozostałe odciągają twoją uwagę. Skoncentruj się tylko na jednym zadaniu i na ten czas zapomnij o pozostałych. W ten sposób szybciej i z mniejszym wysiłkiem skończysz jedną rzecz i spokojnie będziesz mógł przejść do następnej.
krok 8
Znajdź ciszę.
Poza robotą, musisz codziennie znaleźć chwilę na wyciszenie się i niemyślenie o kwestiach zawodowych. Możesz w tym czasie poczytać książkę, wziąć kąpiel, pójść na spacer albo na basen lub pomedytować. Nie czytaj informacje, ani dokumentów przyniesionych z pracy. Odsuń się od nadmiaru informacji i daj sobie chwile relaksu, która pozwoli ci się naprawdę skupić. Dokonaj przeglądu zadań i wybierz najważniejsze na następny dzień.
krok 9
Dobrze wykonuj własną pracę.
Napisanie albo powstanie czegoś wyjątkowego to jedno, lecz uzyskanie wspaniałego efektu twojej pracy to drugie. Rób wszystko tak, aby przynosiło efekty, które uczynią cię zauważonym. Daj się docenić. Nie idź po najmniejszej linii oporu. Wykonując następne zadania użyj pełni swoich umiejętności.
krok 10
Kontroluj się.
Gdy raz uda ci się wyeliminować wszystko, co cię rozprasza, zauważysz jak szybko i sprawnie wykonujesz własne zadania. Niestety różne gadżety, do których się wcześniej przyzwyczaiłeś mogą znów wkraść się w twój czas. Musisz, więc stale się kontrolować i nie dopuścić do tego. Raz na jakiś czas spójrz na wszystko, co robisz z odpowiednim dystansem i na nowo wyeliminuj to, co cię rozprasza.

Lekarz Psycholog: JAK SIĘ SKUPIĆ NA NAJISTOTNIEJSZTCH RZECZACH; WIE SICH AUF DIE DINGE ZU KONZENTRIEREN, NAJISTOTNIEJSZTCH; HOW TO FOCUS ON THE THINGS NAJISTOTNIEJSZTCH;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.