Leczenie Jak walczyć z depresją jesienną przyczyny. Jak leczyć słońca. Pomalutku cały świat pogrąża.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak walczyć z depresją jesienną?

Definicja z ang. How to fight depression autumn, z niem. Wie zu Depressionen Herbst kämpfen.

Jak leczy PSYCHOLOG w przypadku JAK WALCZYĆ Z DEPRESJĄ JESIENNĄ: Niskie temperatury, nieustanna mżawka lub deszcz, coraz krótsze dni no i brak słońca. Pomalutku cały świat pogrąża się w uśpieniu. A co z nami? Humoru i motywacji do działania brak, najchętniej położylibyśmy się do łóżka i przespali te wszystkie szarobure dni. Sezonowa depresja (depresja jesienna, zimowa) dotyka co roku miliony ludzi. Możesz jednak się jej przeciwstawić. Przeczytaj poniższe porady i dowiedz się jak z nią walczyć.
krok 1
Znajdź więcej czasu dla siebie. Idź do fryzjera, kosmetyczki, kup sobie coś nowego. Jeżeli poczujesz się piękna humor Ci powróci.
krok 2
Uprawiaj sport. Dzięki niemu zapomnisz o senności. Lepsze krążenie krwi sprawi iż znów poczujesz się pełna życia. Zapisz się na coś co Cię interesuje. Jeżeli masz dość aerobiku czy stepu zapisz się na kurs tańca brzucha. Ten taniec niezwykle poprawia samopoczucie każdej kobiecie. Poczuj się piękna i seksowna! Pamiętaj, iż każdy ruch sprawia iż nasz organizm produkuje hormony szczęścia (endorfiny), dzięki którym po wysiłku fizycznym czujemy się niewiarygodnie szczęśliwi.
krok 3
Słuchaj muzyki. Musi ona być szybka i rytmiczna lecz oczywiście taka jaką lubisz.
krok 4
Umawiaj się ze znajomymi i najlepiej z tymi, którzy ciągle nie narzekają tylko zawsze tryskają energią. Może ich pozytywna energia, optymizm i humor Tobie się także udzielą. Jeżeli możesz to unikaj ludzi których nie darzysz sympatią i wszelkich osób o pochmurnym usposobieniu.
krok 5
Poluj na słońce. Jeżeli tylko pojawi się pomiędzy chmurami wyjdź z domu na spacer albo na rower. Zamknij oczy na chwilę i skieruj głowę w kierunku światła. Zobaczysz jakie to przyjemne. Im więcej słońca uda Ci się złapać tym bardziej pomoże Ci to w walce z depresją jesienno-zimową.
krok 6
Idź na solarium. To jest jakiś, można powiedzieć substytut słońca. Może solarium nie zastąpi kompletnie promieni słonecznych lecz warto wybrać kilka razy po parę min..
Możesz także zastosować terapię światłem. Zabiegi odbywają się w gabinetach odnowy biologicznej i placówkach psychiatrycznych. Możesz także kupić sobie specjalną lampę i leczyć się światłem w domowym zaciszu.
krok 7
Ubieraj się kolorowo. Czerwień, żółty, pomarańczowy - te barwy powinny Ci towarzyszyć codziennie. Unikaj ciemnych i smutnych kolorów zarówno na sobie jak i w mieszkaniu. I tak dosyć szarości za oknem! Pamiętaj, iż barwy mają bardzo spory wpływ na naszą podświadomość.
Wskazówki i ostrzeżenia
Jesienno zimowe pogorszenie nastroju jest rezultatem niedoboru promieni słonecznychOkoło 10% Polaków cierpi na depresję sezonowąJeśli jakiekolwiek sposoby wali z depresją nie dają rezultatu skontaktuj się ze specjalistą.

Lekarz Psycholog: JAK WALCZYĆ Z DEPRESJĄ JESIENNĄ; WIE ZU DEPRESSIONEN HERBST KÄMPFEN; HOW TO FIGHT DEPRESSION AUTUMN;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.