Leczenie Jak walczyć z samotnością przyczyny. Co znaczy sposób na walkę z samotnością. Samotność.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak walczyć z samotnością?

Definicja z ang. How to fight loneliness, z niem. Wie zu kämpfen Einsamkeit.

Co to znaczy: Najnowsze badania dowodzą, iż zmiana postrzegania siebie i innych to idealny sposób na walkę z samotnością. Samotność nie tylko negatywnie odbija się na naszej psychice, lecz także na zdrowiu. Samotność ma wpływ na ciśnienie krwi, bezsenność czy nawet demencję. Prowadzić może do otyłości (podjadanie w samotności), uzależnienia od nikotyny czy alkoholu. Jak radzić sobie z samotnością w dzisiejszych czasach? CO zrobić, by czuć się ze sobą dobrze? Odpowiedź poniżej.
krok 1


Walka z samotnością krok 1

Pokochaj siebie. Znajdź w sobie cechy, za które się polubisz, coś pozytywnego, optymistycznego. Znajdź własne silne strony i wykorzystaj je, wyciągnij je na pierwszy plan zostawiając z tyłu własne wady. Skup się tylko i wyłącznie na zaletach.
krok 2


Walka z samotnością krok 2

Zacznij jeść zdrowo. Zdrowa dieta to zdrowy organizm, a co za tym idzie dobre samopoczucie. Jeżeli chcesz się dobrze czuć we własnym ciele, zadbaj o to ciało. Dostarczaj mu potrzebnych składników odżywczych, witamin, minerałów. Nie użalaj się nad sobą wcinając następną czekoladę czy paczkę chipsów. Zamiast tego chwyć marchewkę i wskakuj na rower czy udaj się na fitness. Ćwicz, a gwarantuję, iż poczujesz się lepiej. Gdy wyrobisz w sobie nawyk chodzenia na fitness krócej będziesz siedzieć samotnie, poznasz nowych ludzi, nawiążesz kontakty. Kto wie, kogo możesz poznać.
krok 3


Walka z samotnością krok 3

Nie rozpamiętuj starych związków czy złych przyjaźni. Po co Ci to? Skup się na tym, co przed Tobą. Zamknij jeden rozdział swojego życia, by móc śmiało i pewnie wejść w następny. To co było już nie wróci, nie istotne czy to było dobre, czy złe. Po co więc do tego wracać i żyć przeszłością. Przyszłość tj. to, co się w najwyższym stopniu liczy, to ona jest przed Tobą, to ona jest gwarantem. Zadbaj, by była świetlana, w najwyższym stopniu jak się da.
krok 4


Walka z samotnością krok 4

Wyciągaj ze wszystkich wydarzeń tylko pozytywy i to na nich się skup. Nie wierze, iż w ciągu dnia nie zdarzy się nic pozytywnego. Może ktoś zadzwonił? A może przeczytałaś jakiś wartościowy artykuł? Wyjrzyj za okno. Ciesz się pięknem świata, idź na spacer, na rower, rolki. Nigdy nie wiesz, co się stanie jeżeli wyjdziesz z domu. Nie użalaj się nad sobą i nie zamykaj w czterech ścianach. Skup się na pozytywach, największym to jest, iż dane CI było obudzić się rano i przebrnąć do końca dnia.
krok 5


Walka z samotnością krok 5

jeżeli zaakceptujesz siebie będzie biło od Ciebie niewidzialne światło, pewność siebie, optymizm. Ludzie lubią takie osoby, są one zauważane, rzucają się w oczy, chce się z nimi przebywać. Bądź taką osobą. jeżeli Tobie jest źle samej ze sobą, jak ma być z Tobą dobrze innym? Zastanów się nad tym. Zmień własne życie, zmień podejście do siebie, do świata.
krok 6


Walka z samotnością krok 6

Zaangażuj się w wolontariat, akcje charytatywne. Pomagaj innym. tj. świetny sposób na znalezienie zajęcia i zrobienie czegoś pozytywnego dla siebie, lecz przede wszystkim dla innych. Wdzięczność gwarantowana, lecz to nie o to chodzi. Najważniejsza jest satysfakcja, iż się komuś pomogło, iż zrobiło się coś dobrego, pożytecznie spędziło czas. Włączając się w takie akcje spotkasz wielu ludzi na swojej drodze. Szukaj pośród nich przyjaciół, bądź im przyjacielem. To bardzo istotne. Traktuj ludzi tak, jak chcesz tak aby oni traktowali Ciebie.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.