Leczenie Jak wprowadzić się w stan relaksu i ułatwić sobie zasypianie przyczyny. Co znaczy Dotyczy.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak wprowadzić się w stan relaksu i ułatwić sobie zasypianie?

Definicja z ang. To enter into a state of relaxation and help you sleep, z niem. Zum Einstieg in einen Zustand der Entspannung und helfen Sie schlafen.

Co to znaczy: Jesteśmy zestresowani, zalatani, mamy na głowie mnóstwo spraw i tak dalej Dotyczy to zdecydowanej większości z nas, a może skutkować nerwowością, bezsennością i innymi nieprzyjemnymi symptomami.
Poniżej opisana sposób relaksacji pozwoli nam na chwilę zapomnieć o zmartwieniach, a wykonywana wieczorem w łóżku, zapewni szybki i spokojny sen.
łóżko albo ulubiony fotel
krok 1
Układamy się jak najwygodniej. Upewniamy się iż nic nam nie przeszkadza, ubranie nie uwiera, włosy nie opadają na twarz i tak dalej Pozycja, którą przyjmujemy nie powinna być zbytnio zwinięta, ani zakręcona, najlepiej leżeć swobodnie, tak by angażować jak najmniej mięśni.
krok 2
Zamykamy oczy i staramy się oddychać coraz spokojniej. Kiedy poczujemy, iż oddechy stają się równe, a mięśnie zaczynają się rozluźniać przystępujemy do relaksacji poszczególnych partii ciała.
krok 3
Najlepiej zacząć od samego dołu a więc od stóp. Wyobrażamy sobie nasze palce u stóp, myślimy o tym jakie są rozluźnione i jak nam z tym wspaniale. Następnie rozmyślamy o śródstopiu, piętach, kostkach, ,łydkach i tak dalej
krok 4
Tą relaksującą wędrówkę, kończymy oczywiście na głowie. Nie zapominamy o rozluźnieniu twarzy, którą wbrew pozorom nawet w czasie odpoczynku mamy spiętą.
krok 5
Na skutek powinniśmy poczuć się jak ogromna kłoda drewna. Ciało powinno być tak bardzo zrelaksowane, iż powinniśmy odnosić wrażenie całkowitej niemocy.
krok 6
Teraz pozostaje nam już tylko cieszyć się tym stanem i skupić na oddychaniu. Poczujmy jak powietrze swobodnie przepływa poprzez nas i jak ulatuje.
Wskazówki i ostrzeżenia
Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, iż w czasie wykonywania tego ćwiczenia zwyczajnie zaśniemy w połowie. Z czasem ten czas będzie się wydłużał, jednak ćwiczenie wykonanie poprawnie właściwie gwarantuje zaśnięcie.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.