Leczenie Jak zbudować pewność siebie przyczyny. Jak leczyć będziesz więcej ćwiczyć czy zdrowiej się.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak zbudować pewność siebie?

Definicja z ang. How to build confidence, z niem. Wie baut man Vertrauen.

Jak leczy PSYCHOLOG w przypadku JAK ZBUDOWAĆ PEWNOŚĆ SIEBIE: Co roku postanawiasz sobie iż zabierzesz się nareszcie za siebie - schudniesz, będziesz więcej ćwiczyć czy zdrowiej się odżywiać. Jednak nie zrealizujesz tych postanowień jeżeli nie nabierzesz pewności siebie. Pewność siebie pomoże ci w realizacji marzeń i w osiągnięciu zamierzonych celów. Poniżej przedstawiam 10 sposobów na zbudowanie pewności siebie. Zatem do dzieła!
krok 1


Zapiski w zeszycie

Pomyśl nad tym co możesz zmienić a co nie i napisz to w zeszycie
Oceń własne środowisko, swój związek i własne miejsce pracy. Znajdź rzeczy, które negatywnie na ciebie wpływają i wypisz te, na które masz wpływ. Przestań sobie zawracać głowę i się martwić tym czego nie możesz zmienić i zajmij się tym co możesz. Przykładowo - nie masz wpływu na sytuację polityczną i gospodarczą w państwie zatem przestań się nią przejmować.
krok 2


Para na plaży

Otaczaj się pozytywnymi ludźmi i rób to co lubisz
jeżeli są ludzie albo sytuacje, które mają na ciebie niekorzystny wpływ postaraj się ocenić jakie zajmują oni miejsce w twoim życiu i jak bardzo są dla ciebie ważni. Skup się wyłącznie na ludziach i działaniach, które dobrze na ciebie wpływają. Postaraj się wyeliminować ze swojego środowiska albo ignorować ludzi którzy psują ci nastrój. Nie rób również rzeczy, których nie lubisz robić albo zmień do nich nastawienie.
krok 3


Rozlane mleko

Pamiętaj o tym, iż się starasz

jeżeli się starasz a coś ci nie wyjdzie to się nie przejmuj. Nikt nie jest doskonały i każdy każdego dnia robi jakieś błędy. Weź głęboki oddech i pomyśl nad tym jaki będzie twój kolejny krok.
krok 4


Ćwiczenia na siłowni

Ćwicz i buduj pewność siebie
Ruch i ćwiczenia fizyczne rozładowują napięcie, które gromadzi się w twoim ciele w czasie stresowych sytuacji. Dobry trening pomoże ci się zrelaksować i odświeżyć umysł. Oprócz tego ćwiczenia fizyczne stymulują wydzielanie się endorfin i zwiększają pewność siebie.
krok 5


Koszykówka

Zaplanuj czas ze znajomymi i rodziną
Spędzanie czasu wspólnie z ludźmi których kochasz jest świetnym metodą na powiększenie pewności siebie. Ustalanie spotkań wcześniej pomoże ci również przetrwać dni w których nie masz co robić. Dlatego masz co planować, o czym myśleć i na co czekać.
krok 6


Stres

Wypisz źródła stresu
Zastanów się nad źródłami stresu w twoim życiu. Czy zbyt wiele pracujesz? Czy uczęszczasz na zbyt sporo zajęć? Postaraj się zrównoważyć własne życie poświęcając odpowiednią liczba czasu na pracę, rodzinę i hobby.
krok 7


Szydełkowanie

Znajdź nowe zajęcie
Robienie nowych rzeczy jest dobre dla mózgu i dla duszy. Daje to nowe perspektywy, powiększa poczucie sukcesu i powiększa pewność siebie. Warto od czasu do czasu złamać rutynę i zacząć robić coś całkiem odmiennego.
krok 8


Malowanie

Ustanawiaj rozsądne cele
Twoja pewność siebie będzie rosła za każdym razem kiedy osiągniesz ustanowiony cel. Istotne jednak, by ten cel był możliwy do realizacji. Kiedy czegoś dokonasz poświęć minutę na uświadomienie sobie swojego sukcesu. Świadomość osiągniętych efektów bardzo pomaga zwiększyć pewność siebie.
krok 9


Rozmowa z przyjacielem

Zadzwoń do przyjaciela z którym dawno nie rozmawiałeś
Odnowienie przyjaźni daje nowe perspektywy. Pomaga również zwiększyć pewność siebie w każdej dziedzinie życia.
krok 10


Słuchanie muzyki

Otaczaj się muzyką, książkami i programami, które pozytywnie wpływają na twoje samopoczucie
Unikaj piosenek, videoów czy seriali, które doprowadzają cię do smutku, złości czy innych negatywnych uczuć.

Lekarz Psycholog: JAK ZBUDOWAĆ PEWNOŚĆ SIEBIE; WIE BAUT MAN VERTRAUEN; HOW TO BUILD CONFIDENCE;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.