Leczenie Jak zwiększyć charyzmę przyczyny. Co znaczy on zainteresowanie. Ludzie charyzmatyczni mają.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak zwiększyć charyzmę?

Definicja z ang. How to increase your charisma, z niem. Wie Ihr Charisma zu erhöhen.

Co to znaczy: Ciężko zdefiniować charyzmę. To jest magnetyzm, który przyciąga innych. Budzi on zainteresowanie. Ludzie charyzmatyczni mają dar przekonywania innych i wzbudzają zaufanie innych. Charyzma to bycie pewnym siebie, świadomość swojego ciała i umysłu, akceptacja swoich wad i zalet. Jednym wyrazem to życie w zgodzie z samym sobą. Wielu ludzi chciałoby obudzić w sobie charyzmę? Czy to jest możliwe? Na pewno tak, jednakże nie to jest krótki mechanizm. Charyzma to rezultat twojej pracy nad sobą. To życie zgodne z twoimi celami i marzeniami. Jak pracować nad rozbudzeniem swojej charyzmy? W poniższym artykule dowiesz się jak to zrobić.
krok 1
Przede wszystkim naucz się panowania nad stresem.
Ludzie charyzmatyczni umieją szybko stwierdzić co jest powodem stresu i jak ją wyeliminować. Naturalny luz powinien towarzyszyć tobie każdego dnia. Po co spinać się i stresować irracjonalnymi rzeczami? Jeżeli będziesz zdenerwowany to przeniesiesz tą energię na innych. Wtedy ludzie nie będą przychylnie na ciebie reagować, gdyż po co im energia złości, zestresowania? Naucz się relaksować efektywnie. Zadbaj o spokój ducha. Dobrym rozwiązaniem są różnego rodzaju techniki relaksacyjne, na przykład medytacja, joga, tai-chi czy tez ćwiczenia oddechowe.
krok 2
Bądź pewny siebie.
Rozwijaj poczucie własnej wartości. Twoja postawa zdradza to jak się czujesz. Dbaj o to, tak aby twoja postawa była cały czas wyprostowana. Nie garb się. Nie pochylaj głowy w dół. Możesz poczytać trochę na temat mowy ciała. Jest ona niewątpliwie bardzo istotna w relacjach z innymi ludźmi. Rozmawiając z innymi ludźmi nie krzyżuj rąk i nóg i nie trzymaj rąk w rejonie twarzy.
krok 3
Traktuj wszystkich równo.
Nie wywyższaj się ponad innych. Jeżeli będziesz chciał udowodnić, iż jesteś lepszy to na pewno inni to wyczują. Każdy jest równy wobec siebie. Osoby zarozumiałe i aroganckie mają sporo kompleksów i tak naprawdę nie akceptują siebie. Osoby charyzmatyczne zawsze postrzegane są jako osoby, którym można bezwzględnie zaufać. Są otwarte i potrafią porozumieć się z każdym - zarówno z osobą wykształconą jak również z osobą bez żadnej szkoły. to jest istotna właściwość, która przyczynia się do postrzegania osoby jako kogoś charyzmatycznego.
krok 4
Zwróć uwagę na to co mówisz i jak mówisz.
Mów z przekonaniem. Wtedy jest większe prawdopodobieństwo, iż twój przekaz zostanie odebrany pozytywnie. Mów wolno i wyraźnie. Staraj się również przemyśleć wcześniej to co masz do powiedzenia. Unikniesz wtedy zbędnych niedomówień czy także pomyłek. Będziesz bardziej wiarygodny.
krok 5
Taktuj ludzi w taki sposób w jaki sam chciałbyś być traktowany.
Rozmawiając z innymi staraj się patrzeć im w oczy. Oczywiście bez przesady. Naucz się również aktywnego słuchania. Zdolność słuchania to bardzo istotna rzecz. Osoby, które nie dają dojść do słowa innym są męczące. Jeżeli nauczysz się słuchać to na pewno wzbudzisz zaufanie wśród innych.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.