Leczenie Co zrobić gdy pęknie prezerwatywa przyczyny. Co znaczy niespodziewanych) może zdarzyć się.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Co zrobić gdy pęknie prezerwatywa?

Definicja z ang. What to do if the condom breaks, z niem. Was ist, wenn das Kondom Pausen zu tun.

Co to znaczy: Wypadki chodzą po ludziach. W chwilach zapomnienia (w szczególności tych niespodziewanych) może zdarzyć się, iż założymy prezerwatywę zbyt szybko i niedokładnie, co może wywołać jej zsunięcie się albo pęknięcie. Jeżeli rzeczywiście tak się stanie, mogą grozić Ci różne choroby przenoszone droga płciową, albo – jeżeli jesteś kobietą – nieplanowana ciąża.
krok 1
Martwisz się, iż mogłaś zajść w niechcianą ciążę? Zabezpiecz się zawsze planem B. Możesz zażyć tabletkę 'po'. W Polsce jest ona dostępna tylko na receptę. Może ona zapobiec ewentualnemu zapłodnieniu, jeżeli zostanie zażyta w ciągu 72 godz. po stosunku. Jednak najlepiej zażyć ją w ciągu 24 godz., tak aby mieć absolutną pewność.
krok 2
Jednak, jak nie każdy lek, tabletka 'po' także skutkuje konsekwencje uboczne. Do najczęstszych należą mdłości, wymioty, ból brzuszny, zmęczenie, drażliwość, ból głowy, zaburzenia cyklu. jeżeli dolegliwości te są nasilone to koniecznie zgłoś się do lekarza. jeżeli mimo zażycia tabletko 'po' spóźnia Ci się moment dłużej niż tydzień, na wszelaki wypadek wykonaj test ciążowy.
krok 3
jeżeli tabletka zadziała i wszystko się 'uda' to dobrze dla Ciebie. Lecz pamiętaj, tak aby unikać podobnych sytuacji w przyszłości. Zawsze upewnij się czy prezerwatywa jest założona prawidłowo, czy nie jest przeterminowana, czy masz odpowiedni wielkość. Pamiętaj także, iż częste wykorzystywanie tabletki 'po' nie jest rekomendowane, bo może prowadzić do poważnych powikłań.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.