Leczenie Dieta na płodność mężczyzny przyczyny. Co znaczy stanem zdrowia. Lecz cywilizacja.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Dieta na płodność mężczyzny

Definicja z ang. Diet male fertility, z niem. Diät männliche Fruchtbarkeit.

Co to znaczy: Wielu mężczyzn ma problemy z płodnością. Wywołane to może być wiekiem albo stanem zdrowia. Lecz cywilizacja, przetworzone produkty spożywcze, którymi się żywimy także nie pozostały obojętne i bez wpływu na ten problem. Aktualnie więcej mężczyzn ma problemy z płodnością niż kiedyś. Jednak ciągle w ok. 20 procentach powód niepłodności u mężczyzn pozostaje nieznana. Badania dowodzą, iż odpowiednio zbilansowana dieta może wspomóc mężczyzn nie tylko w dobrym ogólnym zdrowiu, lecz także ma wpływ na płodność. Udowodniono, iż odpowiednie produkty mają pozytywny bądź niekorzystny wpływ na jakość spermy. Mężczyźni, którzy jedzą niewiele warzyw i owoców wiele częściej mają problemy z płodnością. Jakie zatem produkty powinni jeść mężczyźni, którzy chcą zwiększyć własne szanse na potomstwo?
krok 1


Czosnek.

Czosnek. Czosnek to extra wytwór, który zawiera selen i witaminę B6, w dość dużych ilościach. Selen, jako antyoksydant chroni spermę przed uszkodzeniami i wzmaga apetyt na igraszki. Natomiast wit. B6 wzmacnia mechanizm odpornościowy i reguluje hormony. Ponadto czosnek jest świetnym źródłem alicyny, która usprawnia przepływ krwi w organizmie, a to wpływa korzystnie na erekcję. Dodawaj więc czosnek do ulubionych dań.
krok 2


Orzechy.

Orzechy. Badania pokazały, że niedobory cynku mogą wpływać na poziom testosteronu i zmniejszyć liczba produkowanej spermy. Orzechy są bogate w cynk, który wpływa na płodność nie tylko mężczyzn, lecz również kobiet. Podjadaj orzechy zamiast chipsów w formie przekąsek.
krok 3


Banany.

Banany. Są bogatym źródłem witaminy B1, A, C, magnezu i protein, które stymulują organizm do produkowania większej ilości spermy. Ponadto w bananie znajduje się wit. B i bromelina, które regulują pracę hormonów odpowiedzialnych za seksualność, męskość.
krok 4


Awokado.

Awokado. Zawiera zdrową, rozsądną dawkę witaminy E, która powiększa ruchliwość plemników i bierze udział w infiltrowaniu jajeczka. W awokado znaleźć również można kwas foliowy i witaminę B6. Pomagają one w regulowaniu funkcji hormonów płciowych i wspomagają zdrowie seksualne i apetyt na seks. Najlepszym metodą na wprowadzenie awokado do diety jest dodanie ich do sałatek albo do kanapki.
krok 5


Szparagi.

Szparagi. Uważane jest, że szparagi zwiększają liczba spermy. W średniowieczu warzywo to było postrzegane jako lek na niepłodność. Szparagi zawierają witaminę C, która powiększa ruchliwość plemników, jak również ich żywotność. Najlepiej jeść je w sałatkach albo jako bonus do dań.
krok 6


Pomidory.

Pomidory. Wielu mężczyzn, którzy borykają się z problemami związanymi z płodnością ma niski poziom likopenu, który w dużych ilościach znajduje się w pomidorach. powiększa on liczba spermy i ruchliwość plemników. Dba on również o ich jakość. Regularne spożywanie likopenu w pomidorach np. gwarantuje zdrową spermę. Koniecznie sięgaj więc po pomidory, lecz również po arbuzy, czerwone grapefruity czy ketchupy.
krok 7


Jabłko.

Jabłko. Jabłko jest dobre na wszystko. Konsumowane w formie płynnej, np. w formie octu jabłkowego potrafi zdziałać cuda. Codzienne konsumowanie jabłek w naturalny sposób powiększa liczba spermy i poprawia jej jakość.
krok 8


Pestki dyni.

Pestki dyni. Są bogate w cynk, który jest istotnym minerałem wspomagającym poziom testosteronu i powiększającym liczba produkowanej spermy. Jeżeli chodzi o płodność, wysoka liczba spermy odgrywa główną rolę. Pestki dyni są również naładowane kwasami omega-3, które wspomagają przepływ krwi w organizmie, a co za tym idzie umiejętność do erekcji i sprawność narządów płciowych. Podgryzaj pestki dyni pomiędzy posiłkami.
krok 9


Ostrygi.

Ostrygi. To również dobre źródło cynku. Dietetycy twierdzą, iż już 15mg ostryg na dzień pomoże w odbudowie jakości spermy. Cynk działa więc cuda, panowie. Znaleźć go także możesz we wspomnianych już wcześniej orzechach i pestkach dyni, lecz również w jajkach czy roślinach strączkowych.
krok 10


Granat.

Granat. Picie soku z granatu również pomoże podnieść liczba produkowanej spermy i poprawić jej jakość. Wspomoże on również mężczyzn mających problemy z erekcją i ochotą na baraszkowanie.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.