Leczenie Jak dopasować prezerwatywę przyczyny. Co znaczy polega na ustaleniu, co jest najlepsze dla.

Czy pomocne?

100% pozytywne
4 głosy

Jak dopasować prezerwatywę?

Definicja z ang. How to fit a condom, z niem. Wie ein Kondom zu passen.

Co to znaczy: Jak niemal wszystko, co dotyczy seksu, znalezienie najlepszego zabezpieczenia polega na ustaleniu, co jest najlepsze dla ciebie i twojej partnerki. Zakładając prezerwatywę musisz pamiętać, aby doskonale pasowała. Odpowiednio dobrana pozwoli ci w pełni cieszyć się z seksu i odczuwać samą przyjemność. I odwrotnie, źle dopasowana będzie zakłócać cały mechanizm. Oto kilka wskazówek, jak znaleźć odpowiednie prezerwatywy.
krok 1
Najcieńsza prezerwatywa nie musi być od razu najlepiej dopasowaną. Sporo osób uważa, iż najlepsze prezerwatywy to te najcieńsze, czyli i najmniej zauważalne. Poprzez sporo lat producenci starali się więc tworzyć prezerwatywy tak cienkie, jak to tylko możliwe, lecz równocześnie ciągle bardzo silne i wytrzymałe. Jednak w ostatnich latach producenci zmienili nieco własne podejście do problemu. Zaczynają oni wytwarzać nieco grubsze, zauważalne prezerwatywy, które dostarczają nam więcej przyjemności dzięki obecności szczególnych stymulatorów.
krok 2
Czasami istotna jest szerokość, a nie długość. Mężczyźni myśląc o rozmiarze penisa koncentrują się w większości tylko na jego długości. lecz szerokość prezerwatywy również może mieć wpływ na komfort w czasie stosunku. Mężczyźni, którzy posiadają penisy nieco szersze, niż przyjęte średnie wymiary, regularnie skarżą się na nieprzyjemny ucisk prezerwatywy, w szczególności u podstawy członka. Jeżeli zdajesz sobie sprawę z tego, iż twój penis jest nieco szerszy w obwodzie, lecz niezbyt długi, wybierz markę prezerwatyw przeznaczoną właśnie do tego typu członka – szersze, lecz nie dłuższe. Istnieją również prezerwatywy szersze tylko u podstawy.
krok 3
Długość prezerwatywy. Większość prezerwatyw ma długość ok. 18 cm, co znaczy, iż są one dłuższe, niż średniej wielkości penis. Jednakże niektórzy mężczyźni potrzebują nieco dłuższych prezerwatyw, by były one dobrze dopasowane. Prezerwatywy w większych rozmiarach są równocześnie dłuższe i szersze. Musisz jednak pamiętać, iż używanie prezerwatywy dłuższej, niż potrzebujesz, może spowodować pewne problemy. Pozostała część pozostanie zwinięta u podstawy, możesz wówczas odczuwać ucisk i będzie ona bardziej widoczna.
krok 4
Eksperymentuj z różnymi firmami produkującymi prezerwatywy, a nie tylko z ich rodzajami. Każda przedsiębiorstwo do produkcji prezerwatyw stosuje nieco inny rodzaj lateksu, dlatego prezerwatywa każdej przedsiębiorstwa pasuje nieco inaczej. Różne typy prezerwatyw jednego producenta będą różniły się tylko wielkością i teksturą, jeżeli jednak nie odpowiada ci rodzaj lateksu albo czujesz, iż prezerwatywa jest źle dopasowana, spróbuj kondomów z innej przedsiębiorstwa.
krok 5
Reakcja na prezerwatywy. jeżeli prezerwatywa spowodowała podrażnienia, może to świadczyć o alergii na lateks albo użyty lubrykant, zarówno ten znajdujący się w prezerwatywie, jak i zastosowany oddzielnie. jeżeli uważasz, iż masz uczulenie na lateks, wypróbuj prezerwatywy bez lateksu. jeżeli to nie lateks stanowi problem, wypróbuj prezerwatywy bez środka nawilżającego i zastosuj swoje płyny do powiększenia wrażliwości i pomniejszenia tarcia.
krok 6
Przetestuj różne typy prezerwatyw. Większość producentów oferuje nam różne rodzaje prezerwatyw – prążkowane, kropkowane, o teksturze spiralnej, aromatyzowane i inne. Większość tych dodatków to nie jakieś bardzo widoczne zmiany w porównaniu ze standardowymi prezerwatywami. Jednak czasem nawet najmniejsza zmiana może mieć spory wpływ na lepsze dopasowanie. Warto więc eksperymentować.
krok 7
Unikaj prezerwatyw ze środkiem opóźniającym wytrysk. Niektórzy producenci wytwarzają prezerwatywy ze środkiem, który ma na celu opóźnienie wytrysku i tym samym wydłużenie czasu trwania stosunku. Znieczulają one delikatnie penisa, zmniejszając tym samym jego wrażliwość. Tego typu prezerwatywy są cieńsze i mniej zauważalne, lecz mniejsze są także twoje doznania. Radzę unikać prezerwatyw, które zmniejszają uczucie przyjemności.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.