Leczenie Jak masować prostatę przyczyny. Co znaczy Znajduje się on w otoczeniu cewki moczowej.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak masować prostatę?

Definicja z ang. How to massage the prostate, z niem. Wie die Prostata-Massage.

Co to znaczy: Prostata to kulisty gruczoł będący częścią męskiego układu rozrodczego. Znajduje się on w otoczeniu cewki moczowej, pęcherza moczowego i odbytu. Gruczoł ten odpowiedzialny jest za produkcję spermy i substancji odżywczych nasienia, które pomagają chronić i przedłużają żywotność plemników po opuszczeniu ciała. Gruczoł ten odpowiedzialny jest również za wytrysk, który ma na celu umieszczenie plemników w ciele kobiety. Masaż prostaty wykonywany jest regularnie nie tylko dla przyjemności - również pomaga usunąć nadmiar płynu u pacjentów z przerostem gruczołu. Lekarze i zawodowi masażyści bardzo regularnie muszą wykonywać ten zabieg u pacjentów. Reakcja na tego typu masaż jest jednak inna u każdego człowieka. Wybrane osoby są bardzo wrażliwe na dotyk, tymczasem inne potrzebują znacznie dłuższej stymulacji. Oto kilka porad jak poprawnie przeprowadzić masaż prostaty.
Sterylne lateksowe rękawiceLubrykant na bazie wody
krok 1
Obetnij krótko paznokcie. Masaż, do którego się przygotowujesz będziesz wykonywać w bardzo wrażliwym miejscu, upewnij się zatem, iż paznokcie są odpowiednio przycięte. Zapobiegniesz w ten sposób wszelkim ewentualnym urazom.
krok 2
Przed przystąpieniem do masażu wyślij partnera do łazienki. Jeżeli twój partner odda mocz i wypróżni się przed rozpoczęciem masażu wygodniej będzie wykonać masaż. Powiedz partnerowi, by umył okolice intymne.
krok 3
Nałóż na dłonie sterylne lateksowe rękawice i załóż na nie odrobinę lubrykantu na bazie wody.
krok 4
Poproś swojego partnera, by położył się twarzą w dół na brzuchu. Później możecie eksperymentować z innymi pozycjami, które mogą okazać się wygodniejsze dla partnera, a ty będziesz mieć lepszy dostęp do jego gruczołu krokowego.
krok 5
Rozpocznij masaż od okolic krocza albo zewnętrznej części odbytu. Dzięki palców wskazującego i środkowego delikatnie głaskaj region wokół jąder i zwieracza. Pomoże to w stymulacji gruczołu prostaty.
krok 6
Umieść palec wskazujący tuż przy zwieraczu i powiedz partnerowi, by wziął głęboki oddech. Gdy twój partner weźmie głęboki wdech, mięśnie zwieracza będą się otwierać, a ty możesz wsunąć palec delikatnie do środka. W czasie wydechu, zwieracz się zamyka. Wyciągaj w tym samym czasie swój palec, pozwoli to na stopniowe przesuwanie palca coraz głębiej wewnątrz do odbytu.
krok 7


masaż prostaty

Przesuń palec wskazujący delikatnie wzdłuż ściany jago odbytu i powoli wsuwaj go coraz głębiej, aż zlokalizujesz jego prostatę. Jeżeli wyczujesz pod palcem okrągły gruczoł, gdzie możesz zanurzyć swój palec, znaczy to, iż znalazłaś prostatę.
krok 8
Zacznij bardzo delikatnie pasować gruczoł przez zakrzywianie i prostowanie swojego palca wskazującego, tak jakbyś chciała go zagarnąć "chodź tutaj". Jednak w tym przypadku skrzywienie palca nie jest skierowane w górę tylko w dół.
krok 9
Wykonuj kilka rodzajów ruchów w czasie masażu prostaty. Możesz poruszać swoim palcem wskazującym zataczając kółka, które możesz rozszerzyć aż do okolic odbytu, albo także poruszać palcem z boku na bok. Upewnij się, iż twój palec jest hakowato zakrzywiony, kiedy będziesz poruszać nim na boki. Ten rodzaj stymulacji wywoła szereg reakcji. Twój partner może uwolnić ze swoich narządów płyn, może mieć skłonność do oddawania moczu, może dojść do znacznego podniecenia, co doprowadzi do orgazmu.
Wskazówki i ostrzeżenia
Nie wykonuj masażu energicznie. Masuj bardzo delikatnie, gdyż to jest bardzo wrażliwy region.Zapytaj partnera jak się czuje w czasie masażu. Dlatego w przypadku potrzeby będziesz mogła zwiększyć bądź zmniejszyć nacisk.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.