Leczenie Jak obliczyć dni płodne przyczyny. Co znaczy ciążę? W każdym z tych przypadków powinnaś.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak obliczyć dni płodne?

Definicja z ang. How to calculate the fertile days, z niem. Wie die fruchtbaren Tage zu berechnen.

Co to znaczy: Starasz się o dziecko a może chcesz kochać się z partnerem bez ryzyka zajścia w ciążę? W każdym z tych przypadków powinnaś ustalić czas kolejnej owulacji. Poniżej znajdziesz proste rady jak obliczyć i wykryć dni płodne, by uniknąć zajścia w ciążę albo ją ułatwić.
krok 1
Musisz zacząć zapisywać przebieg swoich miesięcznych cyklów, szczególnie pierwszy dzień miesiączki. Potrzebny będzie zapis co najmniej 4 ostatnich.
krok 2
Długość cyklu oblicza się od dnia pojawienia się miesiączki aż do dnia poprzedzającego pojawienie się kolejnej. Jeśli masz regularne cykle wówczas zapis będzie posiadał te same dni, które będą wyznaczać długość twojego cyklu miesięcznego.
krok 3
Jeśli twoje cykle są nieregularne pomogę Ci wyznaczyć średnią, która będzie odzwierciedleniem twoich cyklów. Potrzebujesz zapisków z 4 ostatnich miesięcy, a więc dat od pierwszej miesiączki do następnej. Liczysz liczba dni między tymi dwoma datami. Tak samo obliczasz pozostałe miesiące. Dodajesz te cyfry do siebie i dzielisz je poprzez liczbę miesięcy. a więc na przykład: ostatnie 4 cykle to 28 dni, 30 dni, 31 dni i 27 dni. Dodając te liczby 28+30+31+27 = 116. teraz dzielimy 116/4= 29. otrzymana cyfra 29 jest średnią długości cyklu z 4 miesięcy.
krok 4
Znając już średnią długość cyklu nałóż iż od dnia pojawienia się ostatniej miesiączki za 29 dni powinna być kolejna. Następnie odejmij 14 dni od założonej daty następnej miesiączki, otrzymany dzień będzie dniem owulacji plus/minus 2 dni. a więc innymi słowy odliczając 12-16 dni wstecz od założonej daty pojawienia się miesiączki, będziesz miała owulację a więc dni płodne.
krok 5
Wykorzystaj otrzymane obliczenia do poczęcia dziecka, albo unikaj stosunków płciowych bez zabezpieczenia jeśli nie chcesz zajść w ciążę.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.