Leczenie Jak poprawić jakość nasienia przyczyny. Co znaczy czynników negatywnie wpływających na.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak poprawić jakość nasienia?

Definicja z ang. How to improve the quality of sperm, z niem. Wie kann die Qualität der Spermien zu verbessern.

Co to znaczy: Niepłodność to problem wielu par starających się o dziecko. Jest sporo czynników negatywnie wpływających na płodność. Zanim przejdziemy do przyczyn, należy wspomnieć o rodzajach niepłodności. Wyróżniamy dwa rodzaje - pierwszy, a więc niepłodność trwałą i drugi, a więc niepłodność nabytą, wynikającą z przejściowego pogorszenia jakości plemników. Już od starożytności ludzie mieli problemy z płodnością. Świadczy o tym kult falliczny, a więc kult bóstw odpowiadających za płodność, zarówno seksualną, jak i urodzaj ziemi. Charakterystycznym elementem tych bóstw był męski członek w stanie wzwodu. Jak widać, problem ten istniał już od wielu wieków. W tym artykule znajdziesz wskazówki, które pomogą ci zidentyfikować i wyeliminować powody niepłodności.
krok 1
Niewątpliwie jest sporo czynników, które negatywnie wpływają na płodność. Do pierwszego z nich należą różnego rodzaju leki i antybiotyki. sporo z nich ma mocne działanie, które szkodzi twojej płodności. Takie same konsekwencje mogą wywoływać wybrane zioła. Zatem jeżeli zażywasz jakieś leki, dowiedz się dokładnie, czy nie szkodzą one twojemu układowi rozrodczemu. Czytaj ulotki dołączone do leków i konsultuj się z lekarzem.
krok 2
Unikaj nadwagi, bądź otyłości. Niezdrowe, tłuste jedzenie jest jedną z głównych przyczyn pogorszenia jakości plemników. Pożywienie tego typu jest ubogie w substancje odżywcze. Poprzez to produkcja nasienia jest mniej skuteczna. Oprócz tego nawaga może prowadzić do innych poważnych konsekwencji zdrowotnych, takich jak nadciśnienie, czy także wysoki poziom złego cholesterolu.
krok 3
Następna istotna rzecz to unikanie promieniowania elektromagnetycznego i promieniowania rentgenowskiego. Tego typu promieniowanie nie jest korzystne, szczególnie w młodym wieku. Unikaj także różnego rodzaju silnych substancji chemicznych, pestycydów, czy lakierów, farb i tak dalej
krok 4
Ogranicz spożywanie różnego rodzaju używek. Zarówno alkohol, papierosy, jak i narkotyki mają niedobry wpływ na jakość nasienia. Mogą one prowadzić do wad u dziecka. Ta zasada powinna tyczyć się obu rodziców. Należy wziąć odpowiedzialność za przyszłe dziecko i zapewnić mu równe szanse do przyjścia na świat.
krok 5
Uprawiaj sport. Nawet kilka razy w tygodniu. Poprawi on twoją kondycję i polepszy wydajność organizmu. Skorzysta na tym także twoja psychika, gdyż w czasie wysiłku fizycznego wydzielają się hormony, które korzystnie wpływają na układ nerwowy.
krok 6
Jądra nie lubią wysokiej temperatury. Wpływa to negatywnie na żywotność plemników. Dlatego także unikaj gorących kąpieli, czy sauny. Nie trzymaj także laptopa na kolanach. Unikaj także obcisłej bielizny. Noś luźne bokserki, które bez problemu przepuszczają powietrze.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.