Leczenie Jak powiększyć ilość spermy przyczyny. Co znaczy na powiększenie ilości spermy. Nie.

Czy pomocne?

75% pozytywne
4 głosy

Jak powiększyć ilość spermy?

Definicja z ang. How to increase sperm count, z niem. Wie Spermienzahl zu erhöhen.

Co to znaczy: Istnieje sporo ważnych powodów, dla których mężczyźni zaczynają szukać metody na powiększenie ilości spermy. Nie ogranicza się to tylko do chęci zapłodnienia swojej partnerki i posiadania potomstwa. powiększenie przyjemności odczuć seksualnych jest ciągle największą motywacją do podjęcia działań. Większość mężczyzn uważa, iż większa liczba spermy sprawia, iż wytrysk jest znacznie mocniejszy.
Istnieje sporo sposobów na powiększenie ilości spermy i wbrew pozorom nie są one w ogóle takie trudne. Badania medyczne wykazały, iż u mężczyzn, którzy przekroczyli 35 rok życia sposobność zapłodnienia spada o 50%. Jeżeli więc ty i twoja partnerka macie kłopoty z poczęciem dziecka, zastosuj się do poniższych wskazówek. Te proste rady podpowiedzą ci, jak zwiększyć liczba plemników i poprawić jakość spermy.
krok 1
Sprawdzone i w najwyższym stopniu skuteczne metody na powiększenie ilości spermy są aktualnie łatwo dostępne i proste w wykonaniu. By poprawić własne życie seksualne, powinieneś zdrowo się odżywiać, często ćwiczyć i co najważniejsze - pamiętać o szczególnych suplementach diety.
krok 2
Jeżeli jesteś jednym z tych mężczyzn, którzy żyją swoim życiem i nie martwią się ani o własną płodność, ani o to jak zwiększyć liczba spermy, zastanów się dobrze! Czy wiesz, iż w skali świata 40 % problemów z płodnością przypisuje się mężczyznom? Co zrobisz, jeżeli nadejdzie chwilę na założenie rodziny i okaże się, iż jesteś bezpłodny? Już teraz zacznij zastanawiać się nad przyszłością i wprowadź do swojego stylu życia kilka pozytywnych zmian.
krok 3
Skończ ze niedobrymi nawykami. Palenie papierosów, nadużywanie alkoholu i zażywanie narkotyków nie przyczyniają się do poprawy płodności. Nawyki te powinny być wyeliminowane albo ograniczone do minimum. Mają one niekorzystny wpływ na produkcje spermy i przyczyniają się zarówno do pogorszenia stanu zdrowia, jak i samopoczucia.
krok 4
Ćwicz często. Możesz spróbować wykonywać proste ćwiczenia działające na układ sercowo – naczyniowy. Nawet 20–30 minutowy spacer wokół bloku wpłynie pozytywnie na twoje zdrowie i zwiększy produkcję plemników. Regularne ćwiczenia układu krążenia odgrywają bardzo sporą rolę w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia. Nie trzeba chyba dodawać, iż niedobry stan zdrowia prowadzi do pomniejszenia produkcji spermy. Możesz zwiększyć liczba plemników wykonując odpowiednie ćwiczenia. Zastanów się więc, które ćwiczenia będą odpowiednie dla ciebie i zacznij ćwiczyć. Zaleca się wykonywanie ćwiczeń, które mają na celu pomniejszenie poziomu stresu. Rozważ uczęszczanie na jogę, tai chi albo zacznij praktykować medytację. Unikaj wykonywania ćwiczeń, które mogłyby uszkodzić twoje jądra (na przykład jazda na rowerze).
krok 5
Temperatura. Może wydawać ci się to niewiele ważne, lecz odpowiednia temperatura ma bardzo duże znaczenie dla jąder. Długookresowe narażenie ich na działanie wyższych temperatur ma negatywny wpływ na jakość plemników. Możesz nieco zmniejszyć temperaturę jąder, nosząc luźną bieliznę i spodnie i unikając zbyt długich gorących kąpieli i sauny.
krok 6
Zdrowe odżywianie. Innym skutecznym metodą na powiększenie ilości spermy jest wykorzystywanie zrównoważonej diety bogatej w witaminy, cynk i selen. Unikaj żywności przetworzonej i wytwórów o wysokiej zawartości cukrów, gdyż mają niekorzystny wpływ na produkcję plemników. Jedz wiele naturalnej żywności, jak owoce i warzywa. Nie zapomnij pić wiele wody, dlatego twój organizm będzie odpowiednio nawodniony. Jedz zbalansowane posiłki. Dieta o niskiej zawartości tłuszczu, bogata w białko, warzywa i produkty pełnoziarniste jest dobra dla zarówno dla twojego zdrowia, jak i nasienia.
krok 7
Unikaj stresu. Niektóre badania wykazały, iż stres wpływa na pogorszenie jakości nasienia. Odbywa się tak pod wpływem zmian hormonalnych zachodzących w organizmie pod wpływem stresu. Stres jest również przyczyną zaburzeń płodności i może wywołać kłopoty z zajściem w ciążę. Naucz się panować stresem ćwicząc techniki relaksacyjne.
krok 8
Każdego dnia przyjmuj suplementy diety. Przyjmowanie ziołowych tabletek to sprawdzona sposób na powiększenie ilości spermy. To są specjalnie opracowane preparaty ziołowe, wykonane z bezpiecznych, naturalnych składników. Tabletki te dostępne są bez recepty. Zyskują coraz większa popularność, bo cały czas rośnie liczba osób, które przekonują się o ich skuteczności.
krok 9
Możesz również zacząć jeść specyficzną żywność, jak ostrygi czy seler, uznawane są powszechnie za wzmacniacze libido. Jedynym utrudnieniem jest fakt, że mimo iż jemy znaczne ilości tej żywności, jej wpływ na produkcję spermy jest w miarę niewielki.
krok 10
Nie używaj lubrykantów. Nie zaleca się używania wszelkiego rodzaju lubrykantów w momencie stosunku z partnerką. Mogą one negatywnie wpłynąć na zdrowie plemników i jakość nasienia. Czy zdajesz sobie sprawę z tego, iż większość dostępnych na rynku środków tego typu zawiera w swoim składzie substancje plemnikobójcze? Mają one więc na celu zabicie plemników. Należy unikać lubrykantów, w szczególności jeżeli twoja partnerka stara się zajść w ciążę.
krok 11
Za wiele seksu może mieć niekorzystny wpływ na jakość i liczba twojego nasienia. Zbyt częste uprawianie seksu nie jest dobre. Seks raz dziennie albo nawet co dwa dni to najlepsze wyjście. Jądra będą w stanie wyprodukować w tym czasie nowe plemniki, które będą zdrowe i mocne. Może to również zwiększyć szansę na poczęcie dziecka.
krok 12
Jedz produkty sprzyjające produkcji spermy. Rekomendowane jest spożycie wytwórów bogatych w aminokwasy. Najpowszechniej popularny jest szpinak, znany z wysokiej ich zawartości. Możesz włączyć ten wytwór do swojego jadłospisu i czerpać z tego same korzyści. Spróbuj również innych wytwórów o wysokiej zawartości białka, jak tuńczyk, indyk, ziarno sezamu czy białko jajek. Na pewno pomogą ci one zwiększyć liczba spermy.
krok 13
Substancje odżywcze i minerały, które mogą wpłynąć na powiększenie produkcji nasienia i poprawę życia seksualnego:
- Cynk. Jest ważnym elementem w zachowaniu odpowiedniej jakości nasienia i ilości ejakulatu. Im więcej cynku otrzymuje organizm, tym większe szanse na produkcję zdrowszych i bardziej żywotnych plemników.
- Selen. Podobnie jak cynk, pomaga rozwiązać problemy ze zbyt niska liczbą plemników i powiększa płodność.
- Kwasy tłuszczowe, witaminy z grupy B i wit. C i E. Również maja pozytywny wpływ na jakość i liczba produkowanej spermy. Maja na celu ochronę hormonów wpływających na produkcję plemników i zapobiegają ich zlepianiu się. Wpływa to na poprawę ruchliwości plemników i powiększenie płodności.
- Aminokwasy. Są konieczne do prawidłowego funkcjonowania męskiego układu rozrodczego. Na ogół poprawiają one wszystkie istotne cechy, jak ruchliwość plemników, czy jakość spermy. Dzięki tym związkom wzrasta szansa na poczęcie dziecka.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.