Leczenie Jak przechowywać prezerwatywy przyczyny. Co znaczy również przed niepożądaną ciążą.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak przechowywać prezerwatywy?

Definicja z ang. How to store a condom, z niem. Wie ein Kondom zu speichern.

Co to znaczy: Prezerwatywy, będą chronić cię przed chorobami przenoszonymi droga płciową, a również przed niepożądaną ciążą. Spełnią one własne zadanie, jedynie pod warunkiem, iż będą nienaruszone. Możesz kupić prezerwatywy, lecz przechowując je nieodpowiednio, mogą stracić własną elastyczność i nie będą skutecznym zabezpieczeniem. Wykorzystaj nasze rady dotyczące przechowywania kondomów.
krok 1
Przechowuj prezerwatywy, w chłodnym miejscu, aż do czasu gdy potrzebujesz ich użyć. Szuflada w szafce nocnej będzie doskonała, przeważnie jest ona suchym i wystarczająco chłodnym miejscem, a na bonus podręcznym. Prezerwatywy nie powinny być przechowywane w wilgotnych miejscach.
krok 2
Zwracaj uwagę na datę ważności. Czasem możesz zaoszczędzić kasę, kupując większą liczba, lecz tym samym upewnij się, iż zdążysz zużyć kupioną liczba zanim upłynie data ważności.
krok 3
Prezerwatywy przechowuj w jakimś fajnie wyglądającym pudełku. Nigdy nie wrzucaj ich do plecaka, torby lub szuflady bez jakiejś dodatkowej ochrony, bo w kontakcie z długopisami, czy cyrklem albo innym ostrym przyborem, mogą się przedziurawić... i może czekać cię niemiła niespodzianka.
krok 4
Najlepiej zakupione prezerwatywy przechowuj w oryginalnym opakowaniu, jeśli ich nie używasz od razu. Dostęp światła, powietrza albo wilgoci, niszczy delikatny lateks. Kondom, który zostawiłeś bez opakowania, łatwo pęknie gdy będziesz go używał.
krok 5
Nie trzymaj prezerwatyw w portfelu, który trzymasz w tylnej kieszeni spodni, ponieważ może zniszczyć się ich trwałość. Nie stosuj jakichkolwiek oliwek, wazeliny, używając prezerwatywy, ponieważ zniszczą one jej wytrzymałość. Także prezerwatywy, przechowywane na przykład w samochodzie postawionym na słońcu, mogą stracić własne właściwości ochronne, bo ciepło może je zniszczyć.
Wskazówki i ostrzeżenia
Nie kupuj prezerwatyw w kioskach i małych sklepikach, najpewniejsze są te kupowane w aptekach i dobrej jakości.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.