Leczenie Jak przeciwdziałać monotonii w łóżku przyczyny. Co znaczy dziesięciu albo piętnastu latach.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak przeciwdziałać monotonii w łóżku?

Definicja z ang. How to avoid monotony in bed, z niem. Wie kann man vermeiden Monotonie im Bett.

Co to znaczy: Po wielu latach małżeństwa wkradła się w wasze życie miłosne monotonia? Po dziesięciu albo piętnastu latach od ślubu regularnie zdarza się, iż współmałżonkowie zaczynają odczuwać pewną nudę w sypialni. Niekiedy zdarza się, iż także pary z krótszym stażem mają problem z monotonią. Na początku każdy dzień to nowa przygoda i doskonała zabawa, z czasem jednak to, co kiedyś było ekscytujące staje się przewidywalne, nudne i monotonne, co wywołuje u partnerów seksualną chandrę. Partnerzy są znudzeni seksem w standardowych miejscach i przewidywalnych pozycjach, albo zwyczajnie są zmęczeni ciężkim dniem pracy i w ogóle nie mają siły na seks. W takiej sytuacji powinni postarać się aby uatrakcyjnić pożycie. Oboje muszą podjąć starania, by utrzymać związek i więź seksualną. Najważniejsze, o czym należy pamiętać aby osiągnąć efekt w tym względzie to inicjatywa i otwarty umysł. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak poprawić życie seksualne. Więc do dzieła.
krok 1


rozbierany poker

Bawcie się, urządzajcie różne zabawy.
Razem z rutyną i presją codziennego życia wasze kontakty intymne prawdopodobnie staną się poważne. Najwyższy, więc czas aby się trochę rozluźnić i trochę zabawić. Pamiętajcie, iż dobra zabawa obejmuje wspólnie spędzany czas w łóżku jak i poza nim. Jeśli więc uważasz, iż seks to następne zadanie w ciągu dnia, które zwyczajnie trzeba wykonać to naprawdę najwyższy czas aby uczynić go czymś bardziej ekscytującym, relaksującym i zabawnym. Znajdźcie, więc sposób aby móc razem chichotać i śmiać się nawet kiedy jesteście w łóżku. Możecie opowiadać niegrzeczne żarty, łaskotać się jak dzieci albo robić jeszcze sporo innych rzeczy, które przyjdą wam do głowy i będą miłe i zabawne. Zagrajcie w rozbieranego pokera, jakiekolwiek z wasz nie będzie miało nic przeciwko porażce w tej grze.
krok 2
Bądź innowacyjny.
Jeśli rutyna twojego życia seksualnego cię nudzi to nadeszła pora aby spróbować czegoś nowego.
Jeśli zawsze kochacie się przy zgaszonym świetle spróbujcie raz zrobić to przy włączonym świetle albo jeszcze lepiej przy świecach albo przy kominku. Seksualne pobudzenie mogą także zwiększyć lusterka, gdyż masz szansę zobaczyć własne reakcje, które zazwyczaj ogląda tylko twój partner. Poszerzaj wiedzę i odświeżaj techniki czytając różne seksualne rady. Chociaż może myślisz, iż to trening czyni mistrza możesz być pewien, ze odrobina edukacji nie zaszkodzi, a wręcz ułatwi ci drogę do polepszenia życia seksualnego.
Jeśli twój partner jest zbyt szybki i nie poświęca odpowiednio wiele czasu na grę wstępną nie martw się, przejmij inicjatywę i ty kieruj waszymi działaniami. Możesz użyć afrodyzjaków tych jak czekolada czy kawior. Spróbuj także wspólnego czytania erotyki albo oglądania videoów porno mogą one efektywnie utworzyć doskonały nastrój.
krok 3


naga kobieta na plaży

Różnorodność jest przyprawą życia.
Nie bój się eksperymentować.
Jeśli twój partner chciałby odrobiny perwersji albo włączenia zabawek erotycznych do życia seksualnego to płyn z prądem (tak długo jak nie odczuwasz dyskomfortu związanego z sytuacją). Możesz być mile zaskoczony, ponieważ okaże się, iż podoba ci się coś, o czym nie miałeś definicje.
Jeśli seks stał się przewidywalny i uprawiacie go zawsze wieczorem, gdy oboje kładziecie się do łóżka musicie zmienić mechanizm. W weekendy możecie uprawiać seks do południa, a w tygodniu, kiedy chodzicie do pracy wstańcie wcześniej i kochajcie się pod prysznicem albo w wannie.
Jeśli zawsze kochacie się na szybko poświęćcie trochę czasu na dłuższą sesję przyjemności. Chyba, iż zawsze poświęcacie wiele czasu na grę wstępną to teraz kochajcie się na szybko - będzie to dla partnera coś, czego się nie spodziewał.
Jeśli zawsze uprawiacie seks w standardowych pozycjach weźcie Kamasutrę i sprawdźcie alternatywne możliwości. Dla niektórych ciekawych propozycji z Kamasutry niezbędna może być elastyczność. Zawsze kochacie się w sypialni, przenieście się, więc w inne miejsce. Gdy macie dom tylko dla siebie możecie się zapomnieć i kochać się na krześle w kuchni.
krok 4
Komunikacja.
W czasie seksu komunikacja ma wielkie znaczenie. Istotne byś podzielił się z partnerem, co cię kręci, co sprawia, iż czujesz się fantastycznie a co ci się nie podoba albo jest dla ciebie niemiłe. Czasem nawet po wielu latach spędzonych razem partnerzy nie maja bladego definicje, co daje satysfakcję ich drugiej połówce. regularnie zabawa w łóżku to gra w zgadywanki. Zresztą to, co kilka lat temu było dla ciebie ekstra przyjemne dziś nie musi już sprawiać jednakowej przyjemności. Więc musisz to powiedzieć partnerowi i podzielić się z nim wiedzą o tym, co jest przyjemne i poprosić aby spróbował.
Jeśli robi coś, co sprawia ci przyjemność daj mu do zrozumienia, iż jest na dobrej drodze. Gdy przeczytasz albo usłyszysz o czymś, co chcesz wypróbować nie bój się o tym porozmawiać ze własna drugą połówką.
krok 5
Wcielaj w życie własne fantazje.

Jeśli marzysz o tym aby twój partner okazywał ci niewolnicze uwielbienie powiedz mu o tym, może będzie miał ochotę spróbować.

Jeśli marzysz aby partnerka przebrała się za francuską pokojówkę podziel się z nią własną fantazją. O ile twoja fantazja nie przerazi drugiej połówki możesz być zaskoczony jak chętnie przystanie na realizację twoich marzeń.

Jeśli nie masz odwagi dzielić się fantazjami wprost, ponieważ uważasz, iż są głupie to możesz je zapisać na kartce i poprosić partnera aby zrobił to samo. Zaplanujcie sobie fantastyczny weekend w momencie którego będziecie nawzajem wypełniać zachcianki drugiej strony.
krok 6
Bądź romantyczny.
Pocałunki i przytulanie się mają mniejsze znaczenie, kiedy już leżycie w łóżku, istotne byście poprzez cały dzień okazywali sobie zainteresowanie. Korzystaj wiec z każdej chwili aby przytulić i pocałować partnera.
krok 7
Kup kwiaty albo ugotuj posiłek.
Przygotuj popcorn i zimne napoje aby on mógł spokojnie siedzieć w fotelu, gdy zacznie się jego ulubiony program albo mecz. Zaserwuj jej śniadanie do łóżka i jedzcie razem ciesząc się długim niedzielnym porankiem. Wrzuć mu do teczki karteczkę z napisem „kocham cię”, dlatego, gdy tylko ją otworzy pomyśli o tobie. A

jeśli chcesz go wprawić w naprawdę świetny nastrój włóż do teczki seksowną bieliznę z karteczką, na której opisujesz, co chcesz z nim zrobić, gdy tylko wróci do domu. Dzwońcie na siebie w ciągu dnia chodźmy tylko po to aby powiedzieć, iż za sobą tęsknicie.

jeśli partner jest zajęty możecie przecież zostawić miłą informacja na poczcie głosowej.
krok 8


seks w kuchni

Nie…
- bądź leniwy i zrób coś aby partner mógł czuć się wyjątkowo
- bądź samolubny i nie dbaj tylko o własne swoje przyjemności, dawaj tyle ile chcesz dostać lub nawet więcej
- zakładaj za wiele, wydaje ci się, iż dokładnie wiesz, czego oczekuje twój partner, lecz od czasu do czasu zapytaj czy może ma ochotę na coś innego, możesz być zaskoczony odpowiedzią
- miej poczucia winy za coś, co tobie wydaje się w porządku
- czekaj do wieczora, kiedy oboje jesteście zmęczeni i macie ochotę tylko położyć się spać
krok 9
Podejmij wysiłek.
Radość z życia seksualnego nie jest taka oczywista i nie przychodzi sama. Musisz w nią włożyć odrobinę wysiłku, starania i inicjatywy. Musicie wygospodarować trochę czasu, który będziecie spędzać tylko ze sobą. Nie czuj się winny, iż potrzebujecie czasem czasu wolnego od dzieci i znajomych. Z biegiem czasu pary regularnie przestają celebrować rzeczy, które dawniej chętnie razem robili, takie jak na przykład wspólne spacery. Był czas, kiedy szukaliście okazji do wspólnego świętowania. Kiedy to się zakończyło? Musicie także włożyć wysiłek w to aby pozostawać dla siebie atrakcyjni. Nie znaczy to, iż musisz zmieć nienaganną figurę, lecz od czasu do czasu możesz wybrać się na spacer albo na basen aby pozostawać w formie. Gdy dobrze czujemy się we własnym ciele lepiej czujemy się również w sypialni.
krok 10
Oczekiwania.
Daj partnerowi gorącego buziaka, gdy wychodzi do pracy, wyszeptaj mu do ucha jakąś obietnicę na wieczór to sprawi, iż nie będzie mógł się doczekać powrotu do domu. Taka obietnica cały dzień będzie tkwiła w jego głowie i pewnie wróci do domu szybciej niż zazwyczaj. Zadzwoń do niego w ciągu dnia i powiedz, iż już nie możesz się doczekać. Przygotuj romantyczną kolację, którą podasz mu, gdy tylko wróci. Serwuj smakołyki ubrana tylko w fartuszek. Możesz także przywitać go ubrana tylko w szpilki i jego ulubiony krawat.
krok 11


posiłek w łóżku

Odpręż się.
To również chwilę na odrobinę przyjemności dla każdego z was. Możecie zrobić sobie nawzajem masaż. To sprawi, ze oboje poczujecie się zrelaksowani i rozluźnieni, co wprowadzi was w doskonały nastrój na seks. Gdy ona jest chora przejmij jej wymagania domowe i opiekuj się nią tak jak tobą opiekowała się mama, gdy byłeś mały. Odświeżcie umysły zapisując się na zajęcia jogi albo kurs tańca.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.