Leczenie Jak przygotować się do wizyty u ginekologa przyczyny. Co znaczy musi być ono straszne ani.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak przygotować się do wizyty u ginekologa?

Definicja z ang. How to prepare for a visit to the gynecologist, z niem. Wie für einen Besuch beim Frauenarzt vorzubereiten.

Co to znaczy: Pierwsza wizyta u ginekologa to duże przeżycie dla każdej kobiety, lecz nie musi być ono straszne ani traumatyczne. Jeśli odpowiednio przygotujesz się do tej wizyty, będzie ona dla ciebie bardzo prostym i łatwym zadaniem. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci się przygotować na pierwszą wizytę u ginekologa.
krok 1
Mądrze wybierz lekarza ginekologa. Wybierz lekarza, przy którym możesz czuć się swobodnie i który będzie miał czas aby spokojnie porozmawiać z tobą o wszystkich twoich wątpliwościach. Nie ma nic gorszego niż pierwsza wizyta u ginekologa, który nie przejmuje się pacjentką i nie dba o jej komfort.
krok 2
Zaplanuj termin wizyty, tak by mieć czas się do niej psychicznie przygotować i by móc spędzić spokojnie chwilę na rozmowie z lekarzem, a nie w pośpiechu, spoglądając co chwila na zegarek. Niewskazane jest umówienie się na wizytę na przykład w przerwie obiadowej, ponieważ nie będziesz miała wystarczająco wiele czasu aby porozmawiać z lekarzem i zadać ewentualnych pytań.
krok 3
Zrelaksuj się przed tą wizytą i postaraj się być zrelaksowana także w trakcie wizyty. Jeśli jesteś jeszcze nastolatką i nie odbyłaś swojego pierwszego stosunku, twoja pierwsza wizyta u ginekologa może być bardziej niekomfortowa i trochę bolesna. Powiedz lekarzowi o tym, iż jesteś dziewicą.
krok 4
Bądź otwarta i uczciwa. Uczciwie odpowiadaj na pytania i nie bądź nimi zażenowana. Doktor ginekolog ma na co dzień do czynienia z intymnymi sprawami kobiet i przeróżnymi dolegliwościami w okolicach narządów płciowych, i traktuje je jak rozmowy o bólu gardła i katarze.
krok 5
Zadawaj pytania. Jeśli nie jesteś czegoś pewna śmiało pytaj lekarza. Jeżeli nie powiesz co ci dolega, czy niepokoi, doktor nie będzie w stanie ci pomóc, ani nie będzie mógł ci wyjaśnić dręczących problemów.
krok 6
Na wizytę u ginekologa najlepiej jest ubrać spódnicę.
krok 7
Jeżeli nie masz możliwości podmycia się zaraz przed wizytą u ginekologa skorzystaj z chusteczek do higieny intymnej. Będziesz czuła się bardziej komfortowo gdy będziesz świeża i czysta.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.