Leczenie Jak rozmawiać z chłopakiem o seksie przyczyny. Co znaczy którym jest dość trudno rozmawiać.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak rozmawiać z chłopakiem o seksie?

Definicja z ang. How to talk about sex with her boyfriend, z niem. Wie wäre es Sex mit ihrem Freund zu sprechen.

Co to znaczy: Osobiście jestem bardzo otwartą osobą, lecz rozumiem, iż jest sporo kobiet, którym jest dość trudno rozmawiać ze swoim partnerem o seksie. Czy jesteś jedną z nich? Jeżeli tak, to powinnaś przestrzegać podanych niżej 12 wskazówek o tym, jak należy rozmawiać ze swoim partnerem o seksie. Przekonasz się, jakie to proste.
krok 1
Nie bądź nieśmiała ani zawstydzona.
sporo z nas jest nieśmiałych lub zawstydzonych, kiedy przychodzi im porozmawiać ze swoim partnerem o seksie. To właśnie on jest tą osobą, którą kochasz i powinnaś otworzyć się i potrafić rozmawiać z nim o wszystkim a przede wszystkim o seksie, gdyż to jest przedmiot związku, który budujecie razem. Więc, jeżeli jest coś, co nie pasuje Ci w łóżku – powiedz mu to!
krok 2
Poświęć trochę czasu.
jeżeli masz problem wygadania się przed swoim partnerem i idzie to donikąd, poświeć na to jakiś określony czas i porozmawiaj ze swą ukochaną osobą o seksie.
krok 3
W pierwszej kolejności określ problem z sobą.
Seks jest skomplikowaną sprawą. Zanim rozpoczniesz rozmowę ze swoim partnerem o tym, co czujesz w związku z seksem usiądź i pomyśl o tym poprzez chwilę. To pomoże ci jasno myśleć i określić istniejący problem czy wątpliwości powiązane z tym. Nie próbuj obwiniać za wszystkie łóżkowe problemy swojego partnera, popatrz na to obiektywnie i doszukaj się problemu w swoim zachowaniu, ponieważ nieświadomie możesz robić coś nie tak.
krok 4
Napisz o swoich uczuciach i obawach.
Oczywiście, zapewne myślisz, iż zapisywanie swoich obaw i uczuć nic nie da i będzie to strata czasu, lecz mylisz się! To rzeczywiście pomaga. W czasie pisania zaczniesz analizować własne wszystkie obawy, pomoże Ci to wyjaśnić kilka z pewnością ważnych kwestii odnośnie seksu i przede wszystkim przygotuje cię do poważnej rozmowy o kwestiach intymnych ze swoim partnerem. Więc nie czekaj i zabierz się do pisania!
krok 5
Pisanie listu.
Pamiętasz, kiedy pisało się listy miłosne do swojego partnera na początku wielkiej miłości? Czasami najlepszym metodą komunikowania się ze swoim parterem w kwestii seksu jest napisanie właśnie takiego listu. Może to brzmieć jak jakiś starodawny sposób, lecz czasami może być naprawdę efektywny. Osobiście wolę komuś powiedzieć coś, co mnie trapi pisząc właśnie taki list. Po za tym w czasie pisania masz więcej czasu na myślenie i analizę całej sytuacji i możesz spojrzeć na cały problem z zupełnie innej perspektywy.
krok 6
Próbna rozmowa.

jeżeli boisz się rozmowy i denerwujesz się to przyda ci się mały trening. Przeprowadź próbną rozmowę najlepiej ze swoim przyjacielem, któremu możesz zaufać.

jeżeli nie masz tak bliskiej osoby usiądź naprzeciwko lustra i mów sama do siebie, to z pewnością pomoże.
krok 7
Daj partnerowi trochę czasu.


jeżeli właśnie rozmawiasz ze swoim partnerem o seksie i mówisz mu o swoich odczuciach, daj mu trochę czasu na przemyślenie wszystkiego, co mu właśnie powiedziałaś. Czas, który dostaniesz ty i on w czasie rozmowy pozwoli wam na ukojenie nerwów i powstanie poprawnej odpowiedzi. Wtedy także nie będziecie się czuć pod presją. Trzeba pamiętać, iż seksualna komunikacja, jest procesem ciągłym.
krok 8
Kontakt wzrokowy.
w czasie rozmowy ze swoim partnerem pamiętaj o kontakcie wzrokowym. W ten sposób będziesz miała szansę ‘połączyć’ się z nim emocjonalnie.
krok 9
Nie podnoś głosu.

w czasie rozmawiania z drugą osoba nie powinniśmy podnosić głosu.


jeżeli Twój partner nie ma takiego samego zdania jak ty, nie gniewaj się na niego. Wytłumacz mu, iż zależy ci na tym, by zrozumiał, o czym mówisz i co czujesz. Powiedz mu, iż dasz mu trochę czasu na zastanowienie się. Razem możecie, wymyślić coś, na co zgodzicie się oboje.
krok 10
Otwarte pytania.jeżeli masz problem z komunikacją ze swoim partnerem w związku z seksem użyj tak zwanych "otwartych pytań". Pisząc to, nie mam na myśli, by powiedzieć mu "Musimy porozmawiać" tylko na przykład,jeżeli twój partner ma problem z przedwczesną erekcją zadaj mu pytania w stylu "Czy jesteś zadowolony z własnego życia seksualnego" i tym podobne Wtedy posłuchaj, co mówi i spróbuj mu w jakiś sposób pomóc.
krok 11
Bądź wyrozumiała.
Jest sposobność, iż twój partner jest taki sam jak ty i ma trudności z rozmową o kwestiach intymnych. W takiej sytuacji musisz być wyrozumiała.jeżeli siedzi cicho, i nie potrafi wydusić z siebie słowa, to znaczy, iż najzwyczajniej się wstydzi. Zapytaj go o to,jeżeli odpowie, iż rzeczywiście tak jest wytłumacz mu, iż chcesz porozmawiać i zmienić to na lepsze.
krok 12
Czuj się dobrze!
jeżeli rozmawiasz z swoim ukochanym o seksie, upewnij się, iż obydwoje czujecie się komfortowo.

w czasie rozmowy musisz mieć czysty umysł i nie myśleć o jakichkolwiek innych problemach.
Wskazówki i ostrzeżenia
Tj. właśnie moje 12 wskazówek o tym, jak rozmawiać z partnerem o seksie. Osobiście bardzo lubię pisać listy czy e-maile do mojego chłopaka, by opowiedzieć mu o moich problemach, które trapią mnie w danym momencie. Lubię także z nim rozmawiać poprzez komunikator, czasami jest bardzo zabawnie i przypominają się nam stare czasy. A wy macie problemy z komunikacją pomiędzy sobą? Jak dzielicie się własnymi problemami?
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.