Leczenie Jak rozpoznać, czy dziecko jest wykorzystywane seksualnie przyczyny. Co znaczy daj Boże.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak rozpoznać, czy dziecko jest wykorzystywane seksualnie?

Definicja z ang. How to know if a child is sexually abused, z niem. Wie kann man wissen, ob ein Kind sexuell missbraucht wird.

Co to znaczy: Zastanawiasz się czy byłabyś w stanie rozpoznać po zachowaniu dziecka czy nie daj Boże było wykorzystane seksualnie? Poniżej przedstawię listę najpopularniejszych objawów, które mogą świadczyć o zastosowaniu przemocy seksualnej.
krok 1
Nagłe słownictwo dziecka w dziedzinie życia płciowego, nie wypływające z wiedzy przekazanej poprzez rodziców, dążenie do kontaktów seksualnych z rówieśnikami (poza popularną zabawą w lekarza) jak na przykład dotykanie genitaliów rówieśników, obnażanie się, zaskakujące uwagi w szczególności gdy dziecko jest nagie.
krok 2
Koszmary nocne i niepokojące zachowanie, lęki przed określonymi osobami i miejscami, badaniem lekarskim, i tym podobne nienaturalne tulenie się dziecka do osób dorosłych. Lęki dziecko może również wyrażać dzięki rysunków z dominacją czerwieni i czerni.
krok 3
Nagłe zmiany w zachowaniu, depresja. na przykład wybuch niepohamowanej wściekłości, napady złości, które powtarzają się w zwiększonej częstotliwości.
krok 4
Symptomy fizyczne. U dziewczynek obrzęk, zaczerwienienie okolic krocza, powtarzające się i niewyjaśnione infekcje pochwy i dróg moczowych, i bolesność. U chłopca może wystąpić zaczerwienienie, obrzęk i ból w rejonie odbytu. U obu płci może wystąpić ból podbrzusza i krwawienie z dróg moczowych.
krok 5
Obsesja na tle genitaliów, na przykład Mała dziewczynka nagle rozpoczyna wkładać do pochwy różne elementy.
krok 6
Jeżeli zauważyłaś którekolwiek z objawów, nie panikuj i nie wyciągaj pochopnie wniosków i oskarżeń. Obserwuj dziecko i staraj się logicznie układać wszelakie wydarzenia i okoliczności. Jeżeli z kolei przemoc seksualna może wydać ci się prawdopodobna reaguj od razu. Pierwsze kroki skieruj do lekarza, który będzie mógł zlecić specjalne badania, które pomogą stwierdzić słuszność twojej reakcji. Mogą wykryć skaleczenia i inne oznaki, które świadczą o zastosowaniu przemocy seksualnej. Wówczas doktor będzie także mógł podjąć odpowiednie środki, a więc złoży raport na policji albo w sądzie. Ponadto będzie mógł opatrzyć skaleczenia, podać ewentualne leki przeciwzapalne i skontaktować dziecko albo całą rodzinę z psychologiem albo psychiatrą.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.