Leczenie Jak rozpoznać dni płodne przyczyny. Co znaczy organizm. Poniżej znajdziesz kilka symptomów.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak rozpoznać dni płodne?

Definicja z ang. How to identify the fertile days, z niem. Wie die fruchtbaren Tage zu identifizieren.

Co to znaczy: Dni płodne można wyliczyć lecz można je także rozpoznać obserwując własny organizm. Poniżej znajdziesz kilka symptomów które świadczą o tym iż właśnie przechodzisz owulację.
krok 1
W czasie owulacji sporo kobiet odczuwa delikatny ból w podbrzuszu a piersi ich w takich dniach są bardziej wrażliwe na dotyk.
krok 2
W dniach owulacji śluz jest podobny do kurzego białka. Jest przeźroczysty, śliski, bardzo wilgotny i rozciągliwy. Śluz występuje praktycznie w całym cyklu owulacyjnym lecz w dniach płodnych śluzu jest najwięcej i ma on w najwyższym stopniu rzadką konsystencję. Śluz jest dlatego tak rzadki by plemniki mogły się w nim spokojnie poruszać i dotrzeć do jajeczka. Po owulacji śluz zanika co znaczy koniec dni płodnych.
krok 3
W dniach płodnych kobiety zwykle mają większą ochotę na seks. Popęd płciowy jest najsilniejszy w najpłodniejszych dniach cyklu owulacyjnego.
krok 4
U części kobiet cera w takich dniach staje się gładsza i promienna zaś włosy się lepiej układają.
krok 5
Temperatura ciała w dniach płodnych jest wyższa niż normalnie. by to sprawdzić należy każdego dnia rano mierzyć temperaturę ciała.
- Temperaturę mierzyć najlepiej termometrem elektronicznym z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
- Termometry elektroniczne mają jeszcze jedną zaletę. Po określonym czasie sygnalizują dźwiękiem koniec pomiaru. Istotny jest tutaj właśnie czas. Za każdym razem czas pomiaru powinien być taki sam.
- Zawsze po przynajmniej 3h snu (jeżeli noc będzie bezsenna pomiar temperatury może być niemiarodajny).
- Temperatura powinna być mierzona zawsze o tej samej godzinie na przykład 7 rano.
- Mierz temperaturę trzymając termometr zawsze w jednym miejscu na przykład pod pachą. Temperatura ciała mierzona pod pachą a na przykład w ustach może być różna.
- Do pomiaru używaj tego samego termometru (pomiar z dwóch termometrów może być różny)
- Mierz temperaturę zaraz po obudzeniu, najlepiej termometr miej pod poduszką abyś rano nie musiała po niego wstawać.
- Wyniki pomiarów zapisuj na przykład w programie Excel. albo na wcześniej przygotowanym wykresie.
krok 6
Obserwacja szyjki macicy jest także bardzo pomocna. W momencie kilku dni przed owulacją szyjka macicy znajduje się wyżej i jest bardziej miękka i otwarta. Z końcem ostatniego dnia płodnego szyjka macicy będzie niżej, będzie twardsza i bardziej zamknięta. Zmiany te możesz zaobserwować wkładając palce głęboko do pochwy. Rób to każdego dnia i zapisuj własne obserwacje.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.