Leczenie Jak rozpoznać oznaki owulacji przyczyny. Co znaczy owulacją. Najważniejsze jest by.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak rozpoznać oznaki owulacji?

Definicja z ang. How to recognize the signs of ovulation, z niem. Wie die Zeichen der Ovulation zu erkennen.

Co to znaczy: Będziesz zaskoczona ile znaków i sygnałów daje Twoje ciało przed zbliżającą się owulacją. Najważniejsze jest by wsłuchać się w swój organizm i go dokładnie obserwować. Pomożemy Ci poznać te sygnały. Zapoznaj się z poniższymi instrukcjami.
krok 1
Jeśli masz to szczęście (albo nieszczęście zależy ja na to spojrzeć) wyczujesz okres owulacji, którego sygnałem jest kłujący ból w okolicach podbrzusza, regularnie z jednej strony. Może on osiągać różne nasilenie od lekkiego, ledwo odczuwalnego do mocniejszego. Podobny on jest do bólu okresowego, może promieniować w okolice miednicy i może skończyć się w każdej chwili ((albo potrwać kilka dni. regularnie jest on zlokalizowany po stronie jajnika z którego uwolni się jajeczko. Jeśli odczuwałaś opisany wyżej ból znaczyło to iż miałaś owulację (((albo będziesz ją miała za dzień czy dwa.
krok 2
Kolejnym metodą na rozpoznanie owulacji jest obserwowanie śluzu w pochwie. Może wydawać ci się dziwne, lecz zwiększona liczba śluzu w pochwie jest doskonałym sygnałem o występującej właśnie owulacji. Gdy śluz jest przeźroczysty, ciągnący i lepki oznacza to iż trwa owulacja. Organizm naturalnie wytwarza taki śluz, a aby ułatwić plemnikom przetrwanie i poruszanie się w czasie kontaktu seksualnego. Obserwuj wydzielinę z pochwy w czasie całego cyklu miesięcznego a łatwo nauczysz się rozpoznawać kiedy wskazuje ona na owulację.
krok 3
Możesz także wyznaczać owulacje dzięki zwykłego termometru rtęciowego ((((albo elektronicznego. Powinnaś mierzyć temperaturę każdego ranka i zapisywać pomiary. Temperatura będzie wyższa o kilka stopni w dniach których trwa owulacja, następnie się obniży do takiej jaka była na początku cyklu. Odbywa się tak dlatego, iż organizm przygotowuje warunki temperaturowe w przypadku gdyby jajo zostało zapłodnione. Wówczas temperatura nie spadnie tylko utrzyma się podwyższona poprzez kolejne dni cyklu. Tym metodą możesz także wiedzieć od najwcześniejszych dni iż możesz być w ciąży. Oczywiście jeżeli organizm nie przechodzi żadnej choroby, w czasie której utrzymuje się wysoka temperatura. Najlepiej dokonywać pomiaru temperatury w pochwie, jest on dokładniejszy.
krok 4
Możesz także zakupić testy owulacyjne. Są one dostępne w każdej niemal aptece. by poprawnie go wykonać musisz postępować wedle instrukcją do niego dołączoną. Pamiętaj iż to jest test jednorazowego użytku.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.