Leczenie Jak się bezpiecznie kochać przyczyny. Co znaczy uczciwości ten temat może Cię nie dotyczyć.

Czy pomocne?

100% pozytywne
4 głosy

Jak się bezpiecznie kochać?

Definicja z ang. How safe love, z niem. Wie sicher Liebe.

Co to znaczy: Jeżeli jesteś w stu procentach pewna swojego partnera, jego wierności i uczciwości ten temat może Cię nie dotyczyć. Lecz pamiętaj, iż zawsze warto pomyśleć o bezpieczeństwie w czasie seksu. Nigdy nie wiadomo, kiedy się zarazimy albo zajdziemy w niechcianą ciążę. Bezpieczny seks jest bardzo istotny i im prędzej zdamy sobie z tego sprawę, tym lepiej. Dbajmy o swoje zdrowie, by móc cieszyć się nim jak najdłużej. No i seksem oczywiście.
krok 1
Bycie osobą odpowiedzialną jest pierwszym i jednym z najważniejszych kroków. Jeżeli nie jesteś odpowiedzialna i lubisz seks z przypadkowymi partnerami albo regularnie zmieniasz partnerów prędzej czy później odczujesz konsekwencje zdrowotne. Pamiętaj zawsze, by dbać o siebie.
krok 2
Prezerwatywy, prezerwatywy i jeszcze raz prezerwatywy. Jeżeli nie stać Cię na prezerwatywy, idź do ginekologa albo najbliższej przychodni i poproś o jakieś darmowe próbki. Seks bez prezerwatywy grozi poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi, zakażeniami albo chorobami przenoszonymi drogą płciową. Jeżeli nie macie prezerwatyw zrezygnujcie z pełnego stosunku i poprzestańcie na wzajemnej masturbacji.
krok 3
Upewnij się, iż zażywasz często środki antykoncepcyjne. Jest zbyt sporo niechcianych dzieci, po co wydawać na świat następne. Zabezpieczaj się przed ciążą. Stosunek przerywany wbrew pozorom nie jest w ogóle tak bardzo efektywny. Pamiętaj jednak, iż pigułki nie ochronią Cię przed chorobami, jedynie przed ciążą.
krok 4
Nie jest prawdą, iż o bezpieczny seks powinien zadbać tylko i wyłącznie mężczyzna. Od Ciebie także sporo zależy, możesz się na sporo rzeczy nie zgodzić, albo sporo rzeczy zaproponować w zamian, jeżeli jest coś co Ci nie odpowiada. jeżeli jesteś osobą dość aktywną seksualnie, miej zawsze przy sobie prezerwatywy.
krok 5
Wybieraj mądrze partnerów seksualnych. Niech Ci się nie wydaje, iż wypatrzony w barze najlepiej się prezentujący facet niczym Cię nie zarazi. jeżeli lubisz facetów na jedną noc, upewnij się, iż seks z nimi będzie bezpieczny. Zawsze noś przy sobie prezerwatywy, na wszelaki wypadek, gdyby facet ich nie miał. Niech nie zwodzi Cię dobrze ułożona fryzura. Zadbaj o bezpieczny stosunek, nawet szybki numerek w toalecie powinien być bezpieczny.
krok 6
Trzymaj się z dala od narkotyków i zbyt dużej ilości alkoholu. Mogą zbytnio zaszumieć Ci w głowie i stracisz zdrowy rozsądek uprawiając seks bez zabezpieczenia. A to jest bardzo niebezpieczne.
krok 7
Utrzymuj wszystkie seksualne gadżety w czystości. Czyść je dokładnie po każdym zastosowaniu. Pod żadnym pozorem nie pożyczaj.
krok 8
Za każdym razem w czasie stosunku analnego dbaj o to, by partner miał prezerwatywę. Skóra w odbycie jest wiele cieńsza i bardziej podatna na infekcje i zakażenia. Nigdy nie przechodź od stosunku analnego bezpośrednio do waginalnego bez wcześniejszego umycia się i zmiany prezerwatywy.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.