Leczenie Jak się kochać pierwszy raz przyczyny. Co znaczy decyzja. Budzi ona w każdym z nas pewnego.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak się kochać pierwszy raz?

Definicja z ang. How to make love for the first time, z niem. Wie man die Liebe zum ersten Mal machen.

Co to znaczy: Wyrażenie chęci na odbycie pierwszego stosunku seksualnego to bardzo istotna decyzja. Budzi ona w każdym z nas pewnego rodzaju niepokój i obawy. Zadajemy sobie pytania: jak to zrobić, czego możemy się spodziewać, jak się przygotować i tym podobne Przeczytaj poniższe wskazówki, gdzie postaram się odpowiedzieć na każde z tych trudnych pytań. Jeżeli jednak nadal będziesz mieć wątpliwości albo nie znajdziesz tu odpowiedzi na wszystkie własne pytania, porozmawiaj z dojrzałą osobą, niezawodnym przyjacielem, krewnym, bądź lekarzem specjalistą.
krok 1
Pierwszy stosunek seksualny to bardzo istotne wydarzenie. Zanim do czegokolwiek dojdzie, ty i twój partner powinniście porozmawiać o tym wydarzeniu. Upewnijcie się, iż obydwoje czujecie się komfortowo i jesteście na to gotowi. Rozmawiajcie ze sobą, dajcie sobie chwilę na to, aby przemyśleć całą sprawę razem i osobno. To nie jest decyzja, która powinna być podjęta pod wpływem emocji. Powinnaś czuć się komfortowo i bezpiecznie ze swoim partnerem. Powinnaś mieć do niego zaufanie i w żadnym wypadku nie powinnaś czuć na sobie jego presji i robić coś na co nie masz ochoty.
krok 2
Jeżeli nie chcesz, by twój seks skończył się nieplanowaną ciążą, powinnaś zadbać o odpowiednią antykoncepcję. Twój partner powinien wcześniej kupić prezerwatywy i to przynajmniej trzy. Należy gdyż mieć kilka dodatkowych prezerwatyw na wypadek rozerwania prezerwatywy w czasie otwierania opakowania, jej pęknięcia w momencie stosunku czy także założenia jej nie w ten sposób, co trzeba. Jeżeli partner zauważy, iż założył prezerwatywę w odwrotną stronę, niech nie ściąga jej i nie odwraca, tylko weźmie od razu nową. Przed jej założeniem powinien upewnić się, iż robi to w odpowiednią stronę.
Kobiety. Jeżeli mężczyzna twierdzi, iż nie założy prezerwatywy, gdyż jego członek jest za spory, weź jedną z nich i rozciągnij. Prezerwatywy mogą rozciągnąć się do naprawdę znacznych wielkośćów, więc powinien to być wystarczający dowód, który przekona go do jej założenia. Jeżeli partner nadal nie zgadza się, poproś, aby kupił większy wielkość. Jeżeli mężczyzna mówi, iż nie czuje się dobrze zakładając prezerwatywę, znaczy to, iż jest on samolubny i powinnaś stanowczo zażądać on niego, by ją założył. Rozważ również czy to jest właściwa osoba i czy to właśnie z nim chcesz przeżyć swój pierwszy raz.
Mężczyźni. Nigdy nie kupuj tanich prezerwatyw. Nie kupuj ich w automacie na monety czy z innych niepewnych źródeł. Jeżeli czujesz się zakłopotany kupując prezerwatywy w aptece czy innym sklepie, znaczy to, iż nie dojrzałeś jeszcze do seksu. Jeżeli nie jesteś pewien jak ich używać i które z nich będą odpowiedni dla ciebie, kup kilka rodzajów i wypróbuj je, kiedy będziesz sam. W ten sposób wybierzesz te, w których czujesz się w najwyższym stopniu komfortowo.
krok 3
Jaki jest ten pierwszy raz? Może być wspaniały, może być niezręczny, lecz zawsze będzie niezapomniany. Nie śpiesz się, wszystko powinno dziać się powoli. Nie rezygnujcie z pocałunków i gry wstępnej. Seks jest procesem, który rozpoczyna się od intymności i bliskości. Róbcie wszystko powoli, a będzie tylko lepiej. Nie czuj się źle, jeżeli zatrzymasz się na chwilę, porozmawiajcie albo zwyczajnie przytulcie się do siebie.
krok 4
Upewnij się, iż jesteście w intymnym miejscu, gdzie nikt wam nie przeszkodzi i będziecie mieć wiele czasu, by robić to w odpowiednim tempie i dobrze się przy tym bawić.
krok 5
Nie oczekuj zbyt sporo. Za pierwszym razem każdemu z was będzie towarzyszyć niepewność i zdenerwowanie. Z czasem coraz lepiej poznacie własne ciała, a seks będzie coraz lepszy. Nie czuj więc presji, aby uczynić z tej nocy najlepszą noc w twoim życiu. To tylko pierwsza z wielu.
krok 6
Oddychaj. Pierwszy stosunek jest bardzo stresujący dla obojga partnerów, czasami może być nawet bolesny. Głębokie oddechy pozwolą ci zrelaksować się i dać się ponieść emocjom.
krok 7
Pamiętaj o lubrykantach. Ułatwią i uprzyjemnią zbliżenie zmniejszając tarcie, które może być bolesne dla was obojga.
krok 8
Rozmawiajcie ze sobą. Mówcie co wam odpowiada, a co nie. Nie ma się czego wstydzić. Tylko od waszego wzajemnego porozumienia zależy, czy będziecie czerpać z seksu przyjemność.
krok 9
Nawet jeżeli partner miał już wcześniej doświadczenia seksualne, nie zakładaj, iż jest ekspertem. Nie staraj się go za wszelaką cenę zadowolić. Każde zbliżenie jest inne, a wiedza na temat seksu regularnie mylona jest z jego nieprawdziwą wizją z videoów porno.
krok 10
Nie spodziewaj się, iż od razu doświadczysz orgazmu. jeżeli wam się to uda, to świetnie. Jednak orgazm płynie przede wszystkim z dobrej znajomości swoich ciał i komfortu intymnego kontaktu z drugą osobą. Z tego powodu, będziecie potrzebować jeszcze trochę czasu, aby odczuwać z seksu pełną przyjemność.
krok 11
Nie udawaj. Nawet jeżeli uda ci się oszukać partnera, przyniesie to więcej szkody, niż pożytku. jeżeli z któregoś momentu seksu odczuwasz wyjątkową przyjemność, powiedz o tym partnerowi. To doda mu pewności siebie i zmotywuje do dalszych starań.
krok 12
Przygotuj się na wpadki. Mężczyźni również bardzo denerwują się pierwszym razem. Może zdarzyć się, iż chłopak będzie miał problemy z erekcją albo zbyt wczesnym wytryskiem. jeżeli tak się stanie, nie roztrząsajcie tej kwestii i nie traktujcie tego jak porażkę. Nie znaczy to, iż coś złego odbywa się z wami jako parą albo którymś z was z osobna. Spróbujcie znowu, a zapewniam, iż każdy następny raz będzie lepszy od poprzedniego.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.