Leczenie Jak wrócić do życia seksualnego po porodzie przyczyny. Co znaczy pierwszym stosunkiem po.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak wrócić do życia seksualnego po porodzie?

Definicja z ang. To return to sexual life after birth, z niem. Zur Rückkehr in das Sexualleben nach der Geburt.

Co to znaczy: Urodziłaś dziecko, minęło już trochę czasu, lecz odczuwasz strach przed pierwszym stosunkiem po porodzie? Poniżej znajdziesz przydatne wskazówki jak bez stresu odbyć ten następny "pierwszy raz".
krok 1
Nawilżenie. Jeśli karmisz piersią możesz mieć obniżony poziom hormonów w okresie poporodowym, co może wywołać suchość w pochwie i bolesność przy stosunku. Najlepiej użyć kremów, żelów nawilżających dostępnych w aptekach i stosować je aż do czasu dopóki powróci twoja swoja wydzielina. Wykorzystywanie środków nawilżających zmniejszy ból i może zwiększyć przyjemne doznania.
krok 2
Używaj leków jeśli czujesz ból i dyskomfort. Doktor prowadzący może zaproponować ci leki z zawartością estrogenu w kremie, które zmniejszą ból i tkliwość. Lub sama zapytaj go o taki lek.
krok 3
Rozgrzewka. Mimo że masz mniej czasu niż przed urodzeniem dziecka, nie zapominaj o grze wstępnej. Jest ona jak przystawka, która pobudzi twój apetyt na posiłek kluczowy. Upajaj się długą grą wstępną.
krok 4
Rozluźnienie. Zastosuj techniki relaksacyjne, weź z partnerem razem prysznic, poproś o masaż, lub wybierz inną formę zajęć we dwoje które pozwolą ci się odprężyć. Możesz wypić lampkę wina, gdy nie karmisz piersią (a nawet jeżeli karmisz lecz jesteś tuż po karmieniu a do kolejnego masz jeszcze dużo czasu). Pamiętaj iż ma to być lampka a nie pół butelki. Nadmiar alkoholu tłumi pożądanie i obniża jakość współżycia.
krok 5
Zadbaj o nastrój. Przyćmione światło, zapachowe świeczki sprawią iż poczujesz się znacznie lepiej, swobodniej, nawet teraz gdy nie powróciłaś do swojej dawnej figury. Światło świecy nadaje skórze pięknego koloru, a oprócz tego twój partner nie będzie zwracał uwagi na twoje cielesne niedoskonałości tak jak ci się wydaje. Włącz nastrojową muzykę i wyłącz telefon.
krok 6
Różne pozycje. Pozycja kobieta na mężczyźnie, lub bok do boku pozwalają na większą kontrolę penetracji i zmniejszają sposobność nacisku na okolice krocza – nacięcia, czy blizny po cesarskim cięciu. Poszukaj pozycji w najwyższym stopniu komfortowej dla siebie.
krok 7
Inne metody zaspokajania pożądania. jeżeli stosunek płciowy nie sprawia ci mimo wszystko jeszcze przyjemności, poszukaj zaspokojenia wzajemnych potrzeb we wzajemnym stymulowaniu narządów płciowych albo w seksie oralnym. Gdy jesteście zmęczeni całym dniem i nie macie ochoty na fizyczną aktywność, poszukajcie przyjemności w zwykłym byciu blisko, przytuleniu się do siebie. Leżenie razem w łóżku, całowanie się, pieszczenie nie zawsze musi prowadzić do stosunku płciowego, z kolei może dać sporo przyjemności psychicznej i poczucia bliskości i miłości.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.