Leczenie Jak wybrać ginekologa przyczyny. Co znaczy ciągle uważa za temat tabu. Kobiety nie chodzą.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak wybrać ginekologa?

Definicja z ang. How to choose a gynecologist, z niem. Wie ein Gynäkologe zu wählen.

Co to znaczy: Niestety nasze społeczeństwo wizyty u ginekologa i wszystko w z tym powiązane ciągle uważa za temat tabu. Kobiety nie chodzą do ginekologa często, nie wykonują regularnie ratującej życie cytologii i innych badań. Na szczęście powoli stereotypy zaczynają być przeszłością i coraz więcej kobiet rozpoczyna naprawdę dbać o siebie i własne zdrowie. Jednak wybranie naprawdę dobrego ginekologa może okazać się ciężką sprawą. Badanie ginekologiczne w ogóle nie należy do najprzyjemniejszych, dlatego także istotnym jest, by osoba ginekologa nas dodatkowo nie krępowała i nie zniechęcała. Jak zatem wybrać najlepszego dla nas ginekologa? Odpowiedź poniżej.
krok 1
Zdecyduj czy w przyszłości będziesz chciała mieć następne dzieci, albo dzieci w ogóle. Kiedy wybierasz ginekologa warto o tym pomyśleć i poszukać od razu takiego, który jest od razu położnikiem i pracuje w jakimś szpitalu. Najlepiej, jeżeli zwiążesz się z danym ginekologiem na dłużej. Wtedy będzie on znał Ciebie i Twoje ciało. Nie będziesz musiała tłumaczyć następnym lekarzom wszystkiego od początku. Warto trzymać się jednego. Ginekolog-położnik jest najlepszym rozwiązaniem, gdy przyjdzie chwilę na dziecko. Nie tylko poprowadzi ciążę, lecz także odbierze poród.
krok 2
Przemyśl więc swój wybór – czy wybrać ginekologa-położnika czy ginekologa. Gdyż nie wszyscy ginekolodzy są położnikami. Zorientuj się więc jak wygląda przypadek w Twoim mieście. A im szybciej zadecydujesz kogo szukasz, tym szybciej zawęzisz pole poszukiwania.
krok 3
Zadaj sobie pytanie, czy Twój ginekolog powinien być mężczyzną czy kobietą. Przy kim będziesz czuła się swobodniej w czasie konfrontacji i badania. Komu łatwiej będzie Ci opowiedzieć o swoich problemach i pytać o radę. Nie powinnaś się w ogóle wstydzić i krępować mówić o swojej kobiecości i wszystkim co jej dotyczy. Nie możesz bać się zadać nurtujących Cię pytań.
krok 4
Zapytaj znajome koleżanki i przyjaciółki do jakiego ginekologa one chodzą. Dlaczego zdecydowały się akurat na daną osobę i czy są zadowolone z jej usług i opieki. Rozważ wszystkie za i przeciw odnośnie do tego czego Ty oczekujesz. Nie każda z Was przecież spodziewa się tego samego po danym ginekologu.
krok 5
Prześledź internet. Na forach internetowych i szczególnych stronach poświęconych ocenom lekarzy. Możesz się tam wiele dowiedzieć i porozmawiać z innymi kobietami o lekarzach, którzy Cię interesują.
krok 6
Zapytaj swojego lekarza rodzinnego czy nie mógłby Ci polecić dobrego ginekologa. Zapytaj także dlaczego poleca akurat tą osobę, a nie jakąś inną.
Wskazówki i ostrzeżenia
Kiedy powinno się pierwszy raz udać do ginekologa? Kiedy skończysz 17-18 lat albo po rozpoczęciu współżycia – zależy co 'przyjdzie' pierwsze.Udaj się do ginekologa zawsze, gdy odczuwasz jakiś dyskomfort albo czujesz, iż coś jest nie tak.Zawsze, gdy planujesz ciążę.Pamiętaj o regularnej cytologi i badaniu piersi.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.