Leczenie Jak zrozumieć, że seks ma dobry wpływ na ciało i duszę przyczyny. Co znaczy wiemy iż seks.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak zrozumieć, że seks ma dobry wpływ na ciało i duszę?

Definicja z ang. How to understand that sex is good for your body and soul, z niem. Wie, dass Sex zu verstehen, ist gut für den Körper und Seele.

Co to znaczy: Jest sporo dowodów iż im więcej seksu uprawiasz tym lepiej się czujesz. Dobrze wiemy iż seks idealnie wpływa na nasze zdrowie. Nie dowiedziono jednak czy dobre zdrowie wpływa na powiększenie ochoty na seks czy w zależości od danej osoby.
krok 1
Badania dowodzą iż na zdrowy organizm ma wpływ seks partnerski monogamiczny. Kluczowym zastrzykiem energii jest orgazm. Relaks po orgazmie idealnie wpływa na wyciszenie nerwów i lepszy sen. Ryzykowny seks z różnymi partnerami prawdopodobnie nie przyniesie psychice niczego dobrego.
krok 2
Seks likwiduje stres i ma pozytywny wpływ na leczenie depresji. Badania dowodzą iż nasienie ma działanie antydepresyjne a również jest zastrzykiem witaminowym bogatym w cynk, wapno, potas, fruktozę i białko.
krok 3
Orgazm działa jako środek przeciwbólowy. Oksytocyna i endorfina to naturalne chemiczne substancje wytwarzane poprzez nasz organizm, których poziom szybko wzrasta w czasie orgazmu. Badania także dowiodły, iż mężczyźni o dużej aktywności seksualnej wiele rzadziej chorują na raka prostaty.
krok 4
Badania dowodzą iż kobiety aktywne seksualnie wzmacniają mięśnie, łatwiej spalają kalorie, minimalizuje się ryzyko zaniku mięśni pochwy po menopauzie, i rzadziej dochodzi u nich do infekcji pęcherza moczowego.
Wskazówki i ostrzeżenia
Zauważono 50% mniejszą nagłą śmiertelność u mężczyzn aktywnych seksualnie i przeżywających regularne orgazmy.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.