Leczenie Jak zwiększyć libido? Afrodyzjaki w kuchni przyczyny. Co znaczy macie ochoty na seks? A.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak zwiększyć libido? Afrodyzjaki w kuchni?

Definicja z ang. How to increase libido? Aphrodisiacs in the kitchen, z niem. Wie zur Steigerung der Libido? Aphrodisiaka in der Küche.

Co to znaczy: Czy ostatnio Twoje pożycie wydaje Ci się nudne? Jesteście ciągle zmęczeni i nie macie ochoty na seks? A może zwyczajnie szukacie nowych rozrywek, by urozmaicić wasze igraszki? W takim razie dobrze trafiliście. W tym artykule opowiemy co nieco o afrodyzjakach. Co tj.? Czemu służy? I jakie rzeczy się do nich zaliczają.
krok 1
Co to właściwie jest afrodyzjak?
Ta nazwa ma właściwie dwa znaczenia. Jedno z nich mówi o substancjach, regularnie napojach, które zgodnie z myślenia magicznego sprawią, iż dana osoba po wypiciu tego napoju się zakocha, tak zwany eliksiry miłości. Tę cecha przypisuje się roślinie o nazwie lubczyk, która może być zwyczajnie przyprawą do potraw. Ma jednak także inne właściwości - pobudzające seksualnie i tj. drugie znaczenie słowa afrodyzjak. Mówi się tak na substancje, które mają zapewnić powiększenie popędu. Zazwyczaj działają bezpośrednio albo pośrednio na układ nerwowy albo modyfikują poziom hormonów płciowych. Zwykle to są zwykłe pokarmy i napoje, które omówimy poniżej.
krok 2
Co jest afrodyzjakiem?
Tak naprawdę do afrodyzjaków zalicza się sporo substancji. Każdy więc może wybrać coś dla siebie. W najwyższym stopniu znane i smaczne są truskawki, które świetnie nadają się do zabaw łóżkowych. Czy działają one jednak mocno na naszą potencję? Więcej w tym chyba mitu, niż prawdy. Inne owoce uważane za afrodyzjaki to: awokado i suszone morele (a również suszone daktyle i figi).
krok 3
sporo osób twierdzi jednak, iż afrodyzjaki o prawdziwym działaniu to owoce morza, zwłaszcza ostrygi, czy małże. Do innych bardzo skutecznych zaliczany jest kawior.
krok 4
Najsłynniejszym afrodyzjakiem jest chyba jednak ... czekolada! Może ona w istocie mieć właściwości pobudzające nasz popęd, bo skutkuje, iż wydzielany jest hormon szczęścia - serotonina. Sprawia to, iż chętniej idziemy do łózka uprawiać seks. Osobiście wydaje mi się, iż to jest najskuteczniejszy i najsmaczniejszy afrodyzjak.
krok 5
Inne przykłady afrodyzjaków to: cebula, orzechy włoskie, czosnek, cynamon, imbir, jaja przepiórcze, kawa, szampan, a również johimbina, kantarydyna, mleczko pszczele, papaweryna. Te ostatnie to medykamenty mają większą skuteczność. Najsilniejszym z nich jest Johimbina – organiczny związek chemiczny, uzyskiwany z kory drzewa o nazwie johimba lekarska.
krok 6
Jak stosować afrodyzjaki?
Jeśli już omówiliśmy czego możemy używać jako afrodyzjaku, należy się zastanowić jak tego używać. Po pierwsze nie możemy się nastawiać, iż po zażyciu danego afrodyzjaku poczujemy moc do uprawiania seksu poprzez całą noc. To nie viagra.
Jeśli jednak mamy poważny problem z libido powinniśmy użyć johimby, która w istocie nam dopomoże.
krok 7
Nie nastawiajmy się jednak, iż afrodyzjaki zdziałają cuda. Lepiej wykorzystajmy je jako ciekawe urozmaicenie. Przełamanie nudy w łóżku może zadziałać na potencję lepiej niż chemiczny lek. Kupmy truskawki i bitą śmietanę. Jedzenie ich z ciała partnera powinno zadziałać same w sobie. Podobnie możemy uczynić z czekoladą. Możemy kupić ją w kostce, lecz również podziałają lody czekoladowe, których także możemy użyć do igraszek w sypialni.
krok 8
Następnym pomysłem jest zmysłowa kolacja z winem i na przykład owocami morza. Powinna ona cudownie zadziałać na nasze libido. Nie ignorujmy potęgi romantycznego ducha. Możemy przyrządzić potrawy, które wpłyną na nasza potencję na przykład zupę cebulową, kawior, krewetki. Zadbajmy tez jednak o nastrój. Bawmy się przy jedzeniu. Możemy na przykład wzajemnie się karmić.
Jeśli same afrodyzjaki nie pomogą, na pewno pobudzi nas sama atmosfera.
Wskazówki i ostrzeżenia
Pamiętaj, iż sporo zależy od placebo. Warto skorzystać z afrodyzjaków, nawet
jeśli one same nie zadziałają, sugestia może zrobić własne.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.