Leczenie Jak zwiększyć męskie libido przyczyny. Co znaczy sfery naszego życia. Przemęczenie także.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak zwiększyć męskie libido?

Definicja z ang. How to increase male libido, z niem. Wie für die männliche Libido steigern.

Co to znaczy: Czasami ciągły stres i nieustanny pośpiech mogą negatywnie wpłynąć na wybrane sfery naszego życia. Przemęczenie także może odbić się na naszym życiu seksualnym, mianowicie może wywołać spadek libido. Jeżeli dojdzie do tego nie wpadajmy panikę, każdemu może się to zdarzyć. W jaki sposób możemy podnieść nasze libido?
krok 1
Odstresuj się
Na początku zwolnijmy trochę tempo życia. Nie przemęczajmy się i postarajmy znaleźć trochę wolnego czasu dla siebie (przeznaczmy go na odpoczynek). Starajmy się wysypiać, zmęczenie nie jest naszym sprzymierzeńcem. Zacznijmy prowadzić zdrowszy styl życia.
krok 2
Odpowiednia dieta
Następnie powinniśmy zastosować odpowiednią dietę, polegającą przede wszystkim na zdrowym odżywianiu. Powinniśmy unikać potraw ciężkich. Zastąpmy smażone mięso gotowanym, duszonym albo pieczonym. Zacznijmy również jeść więcej serów. Zarówno mięso jak i nabiał zawierają argininy, z których powstaje tlenek azotu odpowiedzialny za erekcję.
Należy również uwzględnić produkty zawierające cynk i selen, gdyż gromadzą się głównie w gruczołach płciowych i decydują o ich sprawności. Dodatkowo warto wiedzieć, iż cynk bierze udział w produkcji testosteronu, który jest przecież odpowiedzialny za popęd płciowy. Bogatym źródłem cynku są przede wszystkim owoce morza (np. ostrygi, krewetki, małże, łososie, sandacze). Również dużo pierwiastku znajduje się w pestkach dyni.
Kolejnym istotnym składnikiem naszej diety powinien być mangan (znajduje się w orzechach i produktach pełnoziarnistych), który wpływa na odbiór bodźców seksualnych i beta - karoten (warzywa i owoce).
Ważna jest również wit. E (olej, oliwa). Do przypraw pobudzających apatyt na miłość zaliczamy: lubczyk, wanilię, imbir, gałkę muszkatołową. Starajmy się pić jak więcej wody mineralnej, lecz niegazowanej.
krok 3
Zadbaj o kondycję
Następną rzeczą jest właściwa kondycja. Odpowiednia aktywność fizyczna może poprawić ukrwienie całego organizmu, również układu płciowego. Poleca się pływanie, gdyż wówczas mamy sposobność rozwoju i zaangażowania całego organizmu. Kolejną rzeczą może być joga Yiengara, która pozwala wzmocnić cały organizm i rozładować stres. Starajmy się ćwiczyć często, każdego dnia albo chociaż co drugi dzień (wtedy możemy spodziewać się określonych sukcesów).
krok 4
Syplementy
Ewentualnie możemy zastosować suplementy diety zwiększające libido albo inne preparaty, jednak najpierw powinniśmy skonsultować się z lekarzem w celu wykonania odpowiednich badań. Zażywanie niektórych leków czy preparatów rekomendowane jest wyłącznie, jeżeli mamy problemy z potencją, zaburzenia erekcji i tym podobne Zażywanie różnych suplementów albo leków, kiedy jesteśmy zdrowi może tylko zaszkodzić, a nie zwiększyć libido.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.