Leczenie Jakie są objawy andropauzy przyczyny. Co znaczy jest zwykle związane z różnego rodzaju.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jakie są objawy andropauzy?

Definicja z ang. What are the symptoms of andropause, z niem. Was sind die Symptome der Andropause.

Co to znaczy: Andropauza to moment w życiu mężczyzny, który jest zapowiedzią starości. To jest zwykle związane z różnego rodzaju dolegliwościami, które dopadają mężczyzn przeważnie około 50 roku życia. Zostało to zdefiniowane jako zestaw zmian biologicznych, które dopadają mężczyzn właśnie w tym wieku. Są one charakterystyczne i występują u większości populacji. Andropauzę można porównać do menopauzy. Można powiedzieć, iż to jest męska forma menopauzy. Przeważnie słyszymy dużo na temat żeńskiej formy tego etapu życia. Czas to zmienić. Warto zdawać sobie sprawę z dolegliwości, które może nieść za sobą andropauza. Może lecz nie musi. Każdy jest inny i inaczej może przechodzić ten faza w życiu. W tym artykule znajdziesz informację na temat andropauzy, jej objawów i przebiegu.
krok 1
Po pierwsze, należy sobie powiedzieć jakie są powody andropauzy? Tak jak w żeńskiej formie, jest ona wywołana wahaniami hormonalnymi, zmianami fizjologicznymi i psychologicznymi, które są powiązane ze zbliżającą się starością. Jakie symptomy są charakterystyczne? Po pierwsze to jest spadek poziomu męskiego hormonu, a więc testosteronu. Niesie to za sobą różne skutki. Do jednej z nich można zaliczyć spadek libido. U mężczyzn w tym wieku minimalizuje się chęć uprawiania seksu. Niektórzy mężczyźni mogą mieć problemy z potencją.
krok 2
Następnym charakterystycznym symptomem dla andropauzy jest utrata włosów. to jest również powiązane ze zmianą poziomu testosteronu. Wypadanie włosów może być dziedziczne (ze strony matki, bądź ojca). Właśnie to może warunkować łysienie. Nie zawsze dochodzi do wypadania włosów. Jeżeli już do niego dojdzie, nie musi to być znaczące.
krok 3
Następnym widocznym symptomem starzenia się jest wzrost wagi. Jednakże tłuszcz zbiera się raczej w rejonie brzucha. W tym okresie prawdopodobieństwo przytycia w takich miejscach jest większe, dlatego także istotna jest aktywność fizyczna. W tym wieku przeważnie mężczyźni zaniedbują kondycję fizyczną. Jeżeli chcesz temu zapobiec to zacznij uprawiać sport.
krok 4
Część objawów ma charakter psychologiczny. Dokładnie chodzi tutaj o zwiększoną drażliwość, odczuwanie niepokoju, bądź lęku. Regularnie mężczyźni mogą być znudzeni własną robotą, a tym samych mogą odczuwać brak zadowolenia z życia. Dlatego także regularnie szukają różnego rodzaju alternatyw, które przywrócą im radość z życia. Dodatkowo mogą pojawić się trudności z koncentracją i zapamiętywaniem.
krok 5
Andropauza charakteryzuje się również zmniejszeniem masy kostnej. Podobnie jest w menopauzie. Dlatego także osoby starsze są bardziej podatne na złamania. Istotne to jest, tak aby wzmacniać słabe kości. Można to zrobić, min. przyjmując witaminę D. regularnie w tym okresie pojawia się także nadciśnienie tętnicze.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.