Leczenie Co zrobić, żeby mieć białe zęby przyczyny. Co znaczy innymi wiedząc, iż masz zdrowe i.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Co zrobić, żeby mieć białe zęby?

Definicja z ang. What to do to have white teeth, z niem. Was tun, weiße Zähne haben.

Co to znaczy: Bielsze zęby mogą rzeczywiście poprawić nasz wygląd. Możesz śmiało rozmawiać z innymi wiedząc, iż masz zdrowe i białe zęby. Istnieje sporo sposobów na wybielenie swoich zębów, wybrane z nich znajdziesz poniżej. Popatrzmy na dawne czasy - nie było wówczas ogólnie dostępnych past wybielających z fluorem, a ludzie mimo to mieli białe zęby. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby utrzymać zdrowe i białe tak aby.
krok 1


paski wybielające

Aktualnie pojawiły się klinicznie zatwierdzone produkty i mechanizmy na wybielanie zębów. Środki te uznawane są za szybkie i skuteczne, lecz równocześnie bardzo drogie. Wybielanie zębów może być na swój sposób bardzo skomplikowane i może mieć drastyczne konsekwencje nie tylko dla dziąseł i zębów, lecz również dla naszej osobowości. Zatem przed zastosowaniem niektórych środków apteki warto wypróbować domowe metody. Zabiegi te są nie tylko bezpieczne, lecz również łatwe w wykonaniu i bardzo tanie.
krok 2
Truskawki. Rozgnieć truskawki albo liście szałwii i załóż na zęby, następnie zacznij je masować.
krok 3
Grzanki – najlepiej te spalone, są regularnie służące do wybielania zębów. Zmieszaj trochę spalonego pokruszonego pieczywa z odrobiną proszku i oleju i przygotowaną mieszankę używaj jak pasty do zębów. Zamiast tak kombinować możesz także kupić od razu sproszkowany węgiel - popularny w aptece.
krok 4
Cząsteczki jedzenia, które utknęły nam w przestrzeniach pomiędzy zębami mogą zostać usunięte przez płukanie ust wodą.
krok 5
Wcieraj w zęby wacik nasączony sodą oczyszczoną i sokiem z cytryny.
krok 6
W dawnych czasach mieszanka sody oczyszczonej i wody utlenionej, była najdroższym metodą na wybielenie swoich zębów.
krok 7
Pamiętaj o myciu zębów po każdym posiłku. Szczotkowanie zapobiega tworzeniu się płytki nazębnej, która skutkuje przebarwienia. Wielu ludzi uważa, iż mycie zębów raz na dzień jest wystarczające, a nie to jest prawda. Utrzymanie zdrowych dziąseł i zębów możliwe jest tylko dzięki regularnemu ich myciu.
krok 8
Używaj pasty do zębów, która dostała pozytywna opinie od Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Tego typu pasty wybielające są najskuteczniejsze w działaniu i znacznie bezpieczniejsze dla naszych zębów.
krok 9
Często wymieniaj własną szczoteczkę do zębów. Jak możesz mieć czyste i białe tak aby, jeżeli szczoteczka nie wykonuje swojego zadania? Zęby nie będą dokładnie wyszczotkowane, jeżeli włosie będzie zużyte. Zmieniaj szczoteczkę do zębów co dwa miesiące.
krok 10
Raz na dzień czyść zęby nicią dentystyczną. Pozostałości żywności, które dostały się pomiędzy zęby także mogą powodować przebarwienia. Usuniesz je używając nici.
krok 11
Umów się na wizytę u stomatologa i profesjonalne czyszczenie zębów przynajmniej raz w ciągu roku. Czyszczenie zębów wykonane poprzez profesjonalnego dentystę pomoże ci w utrzymaniu naturalnego koloru zębów.
krok 12
Unikaj picia czerwonego wina i kawy. Mogą one przebarwić szkliwo twoich zębów. Palenie papierosów sprawi, iż twoje szkliwo będzie żółte. Pozbądź się złych nawyków. Zamiast tego pij wiele wody i mleka.
krok 13
Jedzenie owoców i warzyw jest także korzystne dla naszych zębów. Surowe warzywa nie tylko są zdrowe, lecz także pomagają oczyścić nasze zęby. Zatem jedz je jako przekąskę. Truskawki zawierają witaminę C, która odpowiedzialna jest za wybielanie. Do wybielenia szkliwa zębów możesz także wykorzystać skórkę cytryny – masuj nią powierzchnię zębów, a potem dobrze wypłucz jamę ustną.
krok 14
Na stan naszych zębów na wpływ także sposób odżywiania się. Zdrowa żywność to zdrowe ciało, a co za tym idzie kości i zęby.
Wskazówki i ostrzeżenia
Naturalne metody wybielania zębów są niedrogie i do tego skuteczne.Uzbrój się w cierpliwość, twoje zęby z czasem staną się naprawdę bielsze.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.