Leczenie Domowe sposoby na ból zęba przyczyny. Co znaczy Nie da ci spać, jeść, pić, a nawet.

Czy pomocne?

66% pozytywne
3 głosy

Domowe sposoby na ból zęba

Definicja z ang. Homemade solutions for toothache, z niem. Selbst gemachte Lösungen für Zahnweh.

Co to znaczy: Bolący ząb to jedna z tych rzeczy, które efektywnie mogą uprzykrzyć ci życie. Nie da ci spać, jeść, pić, a nawet zachłysnąć się zimnym powietrzem! Ból zęba może wynikać z wielu przyczyn. Jeżeli nie ustępuje, należy koniecznie wybrać się do dentysty. Poniżej przedstawiam kilka domowych sposobów na złagodzenie tej dolegliwości. Nie zastąpią one leczenia stomatologicznego, lecz co najmniej na chwilę pomogą uśmierzyć ból.
krok 1
Najprościej dostępnym naturalnym remedium na ból zęba jest czosnek. Ząbek czosnku obtocz w soli i umieść pod bolącym zębem. Możesz także żuć jeden ząbek czosnku każdego dnia rano. Nie tylko uśmierzysz ból, lecz także wzmocnisz zęby.
krok 2
Żuć powinno się także cebulę. Mówi się, iż dziesięć min. na dzień wystarczy, tak aby zabić wszystkie zarazki w ustach.
krok 3
Cytryna, z racji na bogatą zawartość witaminy C, jest bardzo efektywna przy leczeniu wszelkich problemów dentystycznych. Potarcie kawałkiem cytryny bolącego zęba z pewnością przyniesie ci ulgę.
krok 4
Do 1/4 łyżki soli kuchennej dodaj szczyptę papryki w proszku. Załóż proszek na bolący ząb.
krok 5
tak aby zapewnić sobie dłuższe ukojenie, wkrop na bolący ząb 2-3 krople ekstraktu z wanilii.
krok 6
Następnym skutecznym domowym metodą na bolący ząb jest obranie ziemniaka i pokrojenie go na plastry. Przyłóż jeden plaster do bolącego zęba i przytrzymaj poprzez 15 min..
krok 7
Zamocz torebkę herbaty we wrzącej wodzie. Gdy stanie się ciepła, przyłóż do bolącego zęba. Przyniesie ci to ulgę na dłużej.
krok 8
Przyłóż do bolącego zęba kostkę lodu i przytrzymaj poprzez 15-20 min.. Powtarzaj tę czynność co najmniej 3-4 razy na dzień.
krok 9
Zamocz wacik w brandy i wyciśnij nad bolącym zębem.
krok 10
Nabierz do ust whiskey i przepłucz okolicę bolącego zęba. Nie połykaj ;)
krok 11
Skutecznym ziołowym remedium na ból zęba jest napar z tymianku albo szałwii. Zalej łyżeczkę jednego z tych ziół wrzątkiem, przykryj i pozostaw na 10 min.. Nabierz odrobinę naparu do ust i płucz jamę ustną w rejonie bolącego zęba. Regularne płukanie ust tymiankiem albo szałwią nie tylko zredukuje ból, lecz także wzmocni zęby i dziąsła.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Nie jestem przekonana do domowych sposobów jak boli ząb, bo mnie nie bardzo pomogły jak miałam problemy z zębem mądrości. Skończyło się na tym, że musiałam wziąć pyralginę, żeby ból wreszcie odpuścił.