Leczenie Jak czyścić zęby nicią dentystyczną przyczyny. Jak leczyć jedzenia i osadu nazębnego.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak czyścić zęby nicią dentystyczną?

Definicja z ang. How to floss, z niem. Wie Zahnseide.

Jak leczy STOMATOLOG w przypadku JAK CZYŚCIĆ ZĘBY NICIĄ DENTYSTYCZNĄ: Nitka dociera do miejsc niedostępnych dla szczoteczki i pomaga usunąć resztki jedzenia i osadu nazębnego. Nitką dentystyczną należy czyścić przestrzenie międzyzębowe przynajmniej raz na dzień. Poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku jak czyścić zęby nicią dentystyczną.
krok 1
Wybierz odpowiednią dla siebie nić dentystyczną.
Na rynku dostępnych jest sporo rodzajów nici dentystycznych, które możesz kupić zarówno u swojego dentysty jak i lokalnego sprzedawcy. Wybierz taki typ, które będzie doskonale odpowiadał na potrzeby Twoich zębów i będzie dostosowany do sytuacji. Jeśli na przykład masz bardzo wąskie szczeliny pomiędzy zębami i nitka dentystyczna łamie się w czasie manewrów czyszczących lub nie jesteś nawet w stanie umieścić jej w szczelinie pomiędzy-zębowej, poszukaj takie nici, która będzie adekwatna do tego typu sytuacji. Jeśli brakuje Ci nieco zręczności, spróbuj używać jednego z wielu rodzajów zbiórów pomocniczych, zaprojektowanych specjalnie po to, by wyeliminować potrzebę używania obu rąk w trakcie nitkowania zębów. Postaraj się wybrać taką nitkę dentystyczną, która zawiera fluor.
krok 2


Nić dentystyczna

Wymierz odpowiednią długość nitki.
Zanim zaczniesz szczotkowanie zębów, odmierz kawałek nici o długości ramienia, mniej więcej 46 cm i zawiąż oba końce wokół swoich palców środkowych. Następnie chwyć około 2,5 – 5 cm nici dentystycznej palcem wskazującym i kciukiem.
krok 3
Rozpocznij nitkowanie.
Delikatnie wsuń nitkę dentystyczną pomiędzy zęby ruchem piłującym, uważając by nie przerwać nitki pomiędzy zębami, bo może to wywołać uszkodzenie tkanki.
krok 4
Poprawnie ułóż nitkę.
Ustaw nitkę tak, by oplatała ząb, tworząc kształt litery ‘c’. Delikatnie przesuwaj nitkę do góry i do dołu po powierzchni zęba, upewniając się, iż dochodzi nieco poniżej linii dziąseł. Kiedy skończysz, opleć nitkę wokół zęba w drugą stronę i powtórz tą samą czynność.
krok 5


Nitkowanie zębów

Nitkuj szczeliny między wszystkimi zębami.
Kontynuuj nitkowanie wszystkich zębów górnych i dolnych. Staraj się poruszać wg wskazówek zegara, zaczynając od górnych zębów trzonowych, znajdujących się po lewej stronie szczęki, a następnie kończąc na dolnych trzonowcach po lewej stronie. Kiedy będziesz przechodzić do następnego zęba, odwijaj wykorzystany kawałek nitki dentystycznej z palca i nawijaj nowy, tak by każdy ząb był nitkowany czystym kawałkiem nici.
krok 6
Zawsze po zastosowaniu nici dentystycznej umyj zęby.
Kiedy skończysz używać nitki dentystycznej, przejdź do szczotkowania zębów, a następnie przepłucz jamę ustną wodą albo specjalnym płynem do płukania ust. Staraj się używać nitki dentystycznej przed każdym myciem zębów. Jeśli jednak nie masz czasu na nitkowanie zębów rano, pamiętaj, by zawsze użyć nitki wieczorem przed ostatnim myciem zębów.

Lekarz Stomatolog: JAK CZYŚCIĆ ZĘBY NICIĄ DENTYSTYCZNĄ; WIE ZAHNSEIDE; HOW TO FLOSS;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.