Leczenie Jak czyścić zęby szczoteczką elektryczną przyczyny. Co znaczy stomatologicznych, którzy.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak czyścić zęby szczoteczką elektryczną?

Definicja z ang. How to clean teeth electric toothbrush, z niem. Wie zu reinigen Zähne elektrische Zahnbürste.

Co to znaczy: Szczoteczki elektryczne są wspaniałym wynalazkiem dla pacjentów stomatologicznych, którzy cierpią na brak motywacji do mycia zębów albo tych, którzy cierpią na pewne fizyczne ograniczenia, które wpływają na ich zręczność. Jednak mimo wszystko, używanie elektrycznej szczoteczki nie jest w stanie zagwarantować Ci lepszej higieny j. ustnej i tego, iż Twoje zęby będą czystsze, jeżeli nie będziesz z niej korzystać w poprawny sposób.
krok 1
Szczoteczki elektryczne czyszczą zęby dzięki oscylacyjnych ruchów główki szczoteczki i wibracji. Aktualnie taka elektryczna szczoteczka jest w stanie wykonać 20,000 wibracji i 7000-76000 obrotów na minutę. Stosowane prawidłowo, szczoteczki te mogą stanowić dużą przewagę dla pacjentów dentystycznych, w walce z chorobami przyzębia. Oscylacyjny ruch i zawirowania wywołane poprzez wibrowanie i obracanie się i połączone dodatkowo z małą główką szczoteczki, mogą sprawić że czyszczenie zębów stanie się bardziej dokładne i będzie dobrze stymulować dziąsła. Szczoteczki elektryczne przynoszą duże korzyści pacjentom, noszącym aparaty ortodontyczne.
Pierwszą rzeczą jaką muszą sobie uświadomić użytkownicy elektronicznych szczoteczek to to, iż nie mogą naciskać na zęby i dziąsła z taką mocą, jak w razie zwykłych, ręcznych szczoteczek. Zbyt silny nacisk nylonowego włosia może zadrapać szkliwo zębów i wywołać krwawienie dziąseł. Potrzebujesz jedynie wykonywać 50% siły nacisku stosowanego przy zastosowaniu zwykłej szczoteczki, gdyż szczoteczka elektryczna wykonuje całą pozostałą pracę.
Mimo, iż elektryczna szczoteczka czyści zęby bardziej dokładnie, nadal bardzo ważne jest, by szczotkować zęby poprzez pełne 2 minuty. Sporo szczoteczek elektrycznych jest wyposażonych w minutnik. W najwyższym stopniu pomocne będą te, które wydają sygnał po każdych 30 sekundach, gdyż dlatego masz pewność, iż każda z części j. ustnej była szczotkowana poprzez równą liczba czasu. Użycie szczoteczki elektrycznej z mniejszą główką sprawia, iż łatwiejszym staje się dokładne wymycie trudniej dostępnych zębów.
Poniżej przedstawiona została spis kroków, które należy wykonać by prawidłowo wyczyścić zęby dzięki szczoteczki elektrycznej. Dziąsła mogą krwawić w czasie szczotkowania poprzez moment tygodnia lub dwóch, do momentu aż dostosujesz odpowiednią siłę nacisku.
krok 2
Pozostaw szczoteczkę wyłączoną. Zmocz główkę szczoteczki pod wodą i załóż taką samą liczba pasty do zębów jak w razie zwykłej szczoteczki.
krok 3
Umieść szczoteczkę w ustach i włącz ją. To sprawi, iż pasta do zębów nie spadnie ze szczoteczki, zanim ta nie znajdzie się w buzi. Znaczy to także to, iż licznik czasu nie włączy się do momentu aż rozpoczniesz szczotkowanie.
krok 4
Delikatnie dociśnij szczoteczkę do zębów i nie stosuj tego samego drapiącego ruchu co w razie zwykłej szczoteczki. Jeśli masz pewne problemy z zastosowaniem lekkiego nacisku, zredukuj nieco nacisk chwytając szczoteczkę tylko trzema palcami. Obroty wykonywane poprzez główkę szczoteczki wykonują skrobanie zębów za Ciebie.
krok 5
Pozwól włoskom szczoteczki poruszać się po każdym zębie poprzez 30 sekund. Upewnij się, tak aby wyczyścić zarówno przód i tył każdego zęba. Po upływie 30 sekund powinien włączyć się stoper.
krok 6
Przejdź do kolejnego kwadrantu j. ustnej i powtórz powyższy krok. Kontynuuj przechodząc do następnych kwadrantów do 30 sekund, aż do momentu kiedy wszystkie z nich będą wyszczotkowane.
krok 7
Wyłącz szczoteczkę i wyjmij z ust. To zapobiegnie rozpryskiwaniu się piany ze szczoteczki na inne elementy.
krok 8
Wypłucz główkę szczoteczki po każdym zastosowaniu.
krok 9
Włóż z powrotem szczoteczkę do ładowarki.
krok 10
Raz tygodniu, ściągnij główkę szczoteczki z uchwytu. Wypłucz ją i dokładnie wyczyść zanim znowu przyczepisz ją do rączki.
krok 11
Wymieniaj główkę szczoteczki co 6 miesięcy lub wg zaleceń producenta, jeżeli podał takie na opakowaniu. Wybrane modele wymagają wymiany główki co 3 miesiące. Jeśli zauważysz ślady zużycia włosia wymieniaj główkę nawet częściej. Taka zużyta szczoteczka bardzo minimalizuje sposobność dokładnego wyczyszczenia zębów. Wymieniaj główkę szczoteczki także wtedy, kiedy rozchorowałeś się na infekcję bakteryjną. Regularne wymienianie szczoteczki jest rekomendowane w razie chorób przyzębia.
Wskazówki i ostrzeżenia
Poprawne użycie elektrycznej szczoteczki może bardzo znacznie zredukować osad nazębny, a również zmniejszyć ryzyko zapalenia dziąseł i krwawienia. Mycie zębów elektryczną szczoteczką propaguje także lepszą higienę j. ustnej przez dłuższy czas szczotkowania.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.