Leczenie Jak czyścić zęby z aparatem ortodontycznym przyczyny. Co znaczy modne i przynosi naprawdę.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak czyścić zęby z aparatem ortodontycznym?

Definicja z ang. How to clean your teeth with braces, z niem. Wie Sie Ihre Zähne mit Klammern zu reinigen.

Co to znaczy: Prostowanie zębów dzięki aparatu ortodontycznego staje się ostatnio bardzo modne i przynosi naprawdę wspaniałe efekty. Nie powinniśmy się więc wstydzić tego, iż nosimy aparat, a możemy być tylko dumni z siebie i z tego, iż dbamy o siebie i nasz wygląd. Aparat stały wymaga jednak wyjątkowego skupienia się na higienie j. ustnej, gdyż liczne zakamarki i małe przedmioty sprzyjają zbieraniu się resztek żywności.
krok 1
Czyszcząc zęby musimy postarać się zadbać o całą powierzchnie zębów i o każdy przedmiot naszego aparatu ortodontycznego. Potrzebne będą nam specjalne szczoteczki (jedne do zębów inne do aparatu), pasty, nici dentystyczne i płyny do płukania ust, wszystko to razem zapewni nam odpowiednią czystość.
krok 2
Jednym z podstawowych narzędzi stosowanych przy myciu zębów z aparatem stałym jest tak zwany wyciorek, a więc specjalna szczoteczka o stożkowatej, cienkiej końcówce, dzięki której możemy wyczyścić trudno dostępne miejsca zębów i aparatu. Możemy zakupić całą szczoteczkę albo wygodny schemat z wymienianymi końcówkami.
krok 3
Stosujemy także szczoteczki do czyszczenia „ogólnego”, a więc zwykłe albo ze specjalnie wyprofilowanym włosiem, które umożliwia wyczyszczenie dokładnie większej powierzchni zębów i aparatu.
krok 4
Jeżeli chcemy mieć dobrze wyczyszczone zęby, konieczne jest wykorzystanie nici dentystycznej , która umożliwia wniknięcie w wąskie szczeliny pomiędzy zębami, a stosunkowo potrzeby również pomiędzy aparacik, a zęby.
krok 5
Dzieło czyszczenia zwieńczamy przez wypłukanie buzi specjalnym płynem, który działa antybakteryjnie i antyseptycznie. Możemy nawet nabyć szczególny płyn dla osób noszących aparat.
krok 6
Zęby należy czyścić po każdym posiłku, dlatego warto się zaopatrzyć z szczególny zbiór mini przyborów, które zamknięte w pudełku możemy zawsze ze sobą nosić i użyć w przypadku potrzeby, na przykład po jedzeniu na mieście, w czasie pobytu w szkole albo w pracy.
krok 7
Jeżeli nosimy aparat ruchomy. również należy o niego dbać. Zęby dokładnie szczotkujemy przy zastosowaniu dobrej pasty i normalnej szczoteczki. Po czym stosujemy nić dentystyczną, a na koniec płyn do płukania ust. Następnie szczotkujemy przy zastosowaniu pasty do zębów nasz aparat, po czym dokładnie go płuczemy pod bieżącą wodą i wkładamy do szczelnego, czystego pudełka.
krok 8
Nie zapominajmy także o zadbaniu o nasze narzędzia do czyszczenia zębów, nie dopuszczajmy do tego, by nasza szczoteczka była brudna i oblepiona zaschniętą pastą. Po każdym zastosowaniu myjemy pod woda całą szczoteczkę, a jej rączkę wycieramy potem ręcznikiem.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.