Leczenie Jak czyścić zęby z aparatem przyczyny. Co znaczy wszystkich powierzchni zębów i części.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak czyścić zęby z aparatem?

Definicja z ang. How to clean your teeth with your camera, z niem. Wie Sie Ihre Zähne mit Ihrer Kamera zu reinigen.

Co to znaczy: Dbanie o zęby z aparatem stałym wymaga sporo pracy, gdyż trudno jest dotrzeć do wszystkich powierzchni zębów i części aparatu. Do utrzymania higieny zębów z aparatem ortodontycznym służą specjalne akcesoria. Poniżej znajdziesz kilka użytecznych wskazówek dotyczących dbania o zęby z aparatem.
krok 1


Szczotkowanie zębów z aparatem

Ułóż szczoteczkę prosto. Trzymaj szczoteczkę pod kątem prostym i zacznij szczotkować od zewnętrznej strony zębów.
krok 2


Szczotkowanie zębów

Najpierw szczotkuj zewnętrzną powierzchnię zębów. Szczotkuj zewnętrzną stronę zębów przez wykonywanie niewielkich kolistych ruchów, upewniając się przy tym, iż czyścisz również zewnętrzną stronę zębów, znajdujących się z tyłu szczęki.
krok 3


Ustawienie szczoteczki

Ustawienie szczoteczki. Ustaw szczoteczkę pod kątem (tak jak to jest przedstawione na zdjęciu w okolicy) do góry, w czasie mycia dolnych zębów, tak abyś był w stanie wyczyścić miejsca między dziąsłem a zębami. Powtórz czynność również dla górnych zębów, tym razem ustawiając szczoteczkę pod kątem w dół.
krok 4


Mycie górnych zębów

Górne powierzchnie żujące. Dokładnie szczotkuj górne powierzchnie żujące, znajdujące się w tylnej części szczęki po obu stronach.
krok 5


Mycie dolnych zębów

Dolne powierzchnie żujące. Dokładnie szczotkuj dolne powierzchnie żujące, znajdujące się w tylnej części szczęki po obu stronach.
krok 6


Wewnętrzna powierzchnia górnych zębów

Wewnętrzna powierzchnia górnych zębów. Szczotkuj wewnętrzną stronę górnych zębów, upewniając się przy tym, iż czyścisz również zęby, znajdujące się w tylnej części szczęki.
krok 7


Wewnętrzna powierzchnia dolnych zębów

Wewnętrzna powierzchnia dolnych zębów. Zakończ szczotkowanie przez wyczyszczenie wewnętrznej strony Twoich dolnych zębów, upewniając się przy tym, iż myjesz również wewnętrzną stronę zębów znajdujących się z tyłu szczęki.
krok 8


Szczoteczki do zębów z aparatem

Wyciorki (szczoteczki międzyzębowe, interdental). To są szczoteczki przeznaczone do doczyszczania przestrzeni zębowych. Szczoteczki te są bardzo małych wielkośćów i są bardzo pomocne w czyszczeniu zębów, w miejscach wokół aparatu ortodontycznego.
krok 9


Mycie zębów z aparatem

Użycie szczoteczki szczoteczki międzyzębowej (wyciorka, szczoteczki interdental). Szczoteczki międzyzębowe ułatwią Ci delikatne wyczyszczenie przestrzeni wokół aparatu i przestrzeni pod druciakami aparatu.
krok 10


Nitkowanie zębów z aparatem

Dobra higiena j. ustnej. Szczotkowanie zębów co najmniej dwa razy na dzień i każdego dnia używanie nitki dentystycznej jest bardzo ważną częścią Twojego leczenia ortodontycznego.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.