Leczenie Jak myć zęby niemowlakowi przyczyny. Co znaczy pojawi się pierwszy ząbek. krok 1 Ułóż.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak myć zęby niemowlakowi?

Definicja z ang. How to brush your teeth infant, z niem. So erreichen Sie Ihre Zähne putzen Säugling.

Co to znaczy: Zęby niemowlaka powinny być myte co najmniej raz na dzień, zaraz tylko kiedy pojawi się pierwszy ząbek.
krok 1
Ułóż główkę dziecka między własnymi ramionami. Na początku z pewnością będzie Ci łatwiej używać czystej gazy. Później możesz zacząć używać małej, miękkiej szczoteczki przeznaczonej dla niemowląt.
krok 2
Do mycia ząbków dziecka używaj małej ilości pasty do zębów dla dzieci, i masuj dookoła dziąseł i zębów dziecka.
krok 3
Kiedy już Twój mały szkrab wykaże chęci do samodzielnego szczotkowania zębów, pozwól mu na to. Pokaż dziecku jak prawidłowo myć zęby, raczej z góry na dół, niżeli z boku na bok. Pamiętaj jednak, iż poprzez jakiś czas będziesz musiała pomagać dziecku w myciu zębów, a nawet dokańczać szczotkowanie za nie, gdyż dziecko osiąga pełną koordynacje ruchową dopiero ok. siódmego roku życia.
krok 4
Fluor:
Fluor pomaga wzmocnić zęby, lecz jego nadmiar może powodować przebarwienia zębów. gdyż występuje naturalnie w niektórych rejonach, istotne jest, by skontaktować się z pielęgniarką środowiskową albo stomatologiem. Jeśli jest niezbędne dodatkowe podawanie fluoru, należy wiedzieć jak i ile go podawać. W przypadku potrzeby uzupełnienia fluoru można rozpocząć podawać ok. szóstego miesiąca życia.
krok 5
Wizyta u dentysty:
Dobrym pomysłem jest zabieranie dziecka do dentysty kiedy idziesz na sprawdzanie kontrolne, takim metodą przyzwyczaisz je do zabiegów. Dziecko może być zarejestrowane u dentysty kiedy skończy sześć miesięcy, chociaż niektórzy dentyści, nie przeprowadzają badań kontrolnych, dopóki dziecko nie jest starsze i nie ma pełnego uzębienia.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.