Leczenie Jak nitkować zęby przyczyny. Co znaczy potrafimy wybrać te najodpowiedniejsze dla nas i.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak nitkować zęby?

Definicja z ang. How to floss, z niem. Wie Zahnseide.

Co to znaczy: Do wyboru mamy sporo rodzajów nici dentystycznych. Lecz czy tak naprawdę potrafimy wybrać te najodpowiedniejsze dla nas i czy umiemy się nimi poprawnie posługiwać? Nie wybieraj pierwszych lepszych nici, ponieważ są najtańsze, albo najdroższe albo szeroko reklamowane. Wybierz takie, które rzeczywiście spotkają się z potrzebami Twoich zębów i j. ustnej. Jeżeli np. Twoje zęby są osadzone blisko siebie wybierz nici silne, które nie urwą się przy pierwszej próbie przebicia się poprzez wąską szparę pomiędzy zębami. Zawsze czytaj informację o niciach umieszczone na ich opakowaniach. Gdy już wybierzesz najlepsze dla siebie nici pora, by się nimi poprawnie posłużyć. Jak to zrobić, dowiesz się poniżej.
krok 1


Nitkowanie zębów krok 1

Umyj dokładnie ręce. Odmierz nić dentystyczną o długości ok. 40 – 50 centymetrów. Owiń końce nici wokół środkowych palców. Chwyć do 5 centymetrów nici palcem wskazującym i kciukiem.
krok 2


Nitkowanie zębów krok 2

Delikatnie włóż nitkę w szczelinę pomiędzy zębami. Wykonuj przy tym ruchy naprzód i do tyłu, tak jakbyś trzymała piłę.
krok 3


Nitkowanie zębów krok 3

Chwilę na czyszczenie. Skieruj nitkę w prawo i zacznij czyścić zęba po prawej stronie. Wykonuj wciąż ruchy piłujące i i przesuwaj nitkę w dół i górę zęba. Gdy skończysz skieruj nitkę w lewo i w ten sam sposób wyczyść zęba po lewej stronie szczeliny. Uważaj, by nie przeciąć dziąseł.
krok 4


Nitkowanie zębów krok 4

Wyjmij nitkę i zabierz się za czyszczenie następnych zębów. Lecz zanim to zrobisz odwiń następny kawałek nici z tego nawiniętego na palce. Za każdym razem musisz czyścić zęby czystym kawałkiem nici dentystycznej. Kontynuuj czyszczenie zębów wkładając nić w każdą szczelinę pomiędzy-zębową. Wyczyść zęby zarówno na dole jak i na górze szczęki. Nie pomijaj zębów trzonowych.
krok 5


Nitkowanie zębów krok 5

Po nitkowaniu dokładnie umyj zęby szczoteczką. Pamiętaj, iż poprawnie powinno się myć zęby ruchem wymiatającym. Po umyciu zębów możesz przepłukać jamę ustną specjalnym płynem. Teraz Twoje zęby są naprawdę czyste. Dbaj o nie czyszcząc je nicią każdego dnia wieczorem przed położeniem się spać.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.