Leczenie Jak rozjaśnić zęby przyczyny. Co znaczy potrzebne są zdrowe i białe zęby. Regularne wizyty.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak rozjaśnić zęby?

Definicja z ang. How to lighten your teeth, z niem. Wie Sie Ihre Zähne aufhellen.

Co to znaczy: Piękny uśmiech jest ozdobą każdego człowieka, lecz by był naprawdę zachwycający potrzebne są zdrowe i białe zęby. Regularne wizyty kontrolne u dentysty nie zawsze wystarczają. Kawa, papierosy i sporo innych czynników wpływają niekorzystnie na kolor naszych zębów. Jak można sobie z tym poradzić?
krok 1
Wybielanie zębów węglem.
Co prawda brzmi to paradoksalnie, lecz przynosi efekty, dzięki kryształkom, które w czasie pocierania powierzchni zęba mają ścierać osad. Jednak należy pamiętać, iż sposób ta nie pomoże w nam w usunięciu poważnych przebarwień, i może spowodować szkody w formie uszkodzenia szkliwa.
krok 2
Wybielanie zębów cytryną.
Cytryna również ma działać wybielająco, niejako „wyżerając” osad. Jednak już samo wyraz „wyżeranie” powinno zapalić nam czerwoną lampkę tym bardziej, iż sposób ma polegać na wcieraniu w zęby cytrynowego soku kilka razy na dzień. Efekty faktycznie osiągniemy, tylko cena jaką może nam przyjść za nie zapłacić może być niewymiernie wysoka.
krok 3
Wybielanie zębów sodą oczyszczoną
Mycie zębów sodą oczyszczoną jest chyba najpopularniejszym metodą na domowe wybielenie zębów. Nie jesteśmy jednak do końca widomi, iż substancja ta znajduje się również w większości rozpowszechnionych na tynku past wybielających. Rozsądniej więc kupić sobie jedną z nich, niż zaryzykować zniszczeni szkliwa poprzez wykorzystanie zbyt dużego stężenia sody.
krok 4
Wybielanie zębów solą.
Sól! Czyszczenie przy jej pomocy ma pomóc nam w zachowaniu pięknego koloru. Użycie ma polegać na wyczyszczenie zębów szczoteczką zamoczoną w roztworze soli kuchennej.
krok 5
Uwaga! Wszystkie powyższe sposoby, są metodami domowymi i nie gwarantują osiągnięcia oczekiwanego efektu, a decydując się na nie musimy się liczyć ewentualnym ryzykiem zaszkodzenia swoim zębom.
krok 6
Pasty do zębów i gumy o działaniu wybielającym.
W ich składzie znajdują się substancje mające wpływać dobroczynnie na kolor zęba, jednakich działanie nie jest zbyt silne i ich używanie jest raczej niezłą sposobem profilaktyki, a nie pozbycia się już powstałych przebarwień.
krok 7
Paski i żele wybielające, a więc mini zestawy do wybielanie zębów w warunkach domowych.
Są one dobrym rozwiązaniem jeżeli przebarwienia na naszych zębach nie są zbyt silne. Regularne wykorzystywanie tych preparatów da widoczne efekty, aczkolwiek nie ma sensu liczyć na cud i oczekiwać, iż kolor naszych zębów, który pozostawia sporo do życzenia, nagle przybierze barwę śniegu.
krok 8
Profesjonalne wybielanie zębów
Profesjonalne zabiegi z gabinecie dentystycznym są rozwiązaniem dla osób, które mają silne przebarwienia, i zależy im na szybkim i bardzo widocznym efekcie. Gabinety mogą zaproponować nam kilka technik wybielania: sposób nakładowa, sposób z wykorzystaniem naświetlania specjalną lampą albo sposób laserowa. Właściwe każdy znajdzie coś dla siebie co da prawdziwe efekty. Niestety poważnym minusem jest cena takich zabiegów. Za posiadanie białych i pięknych zębów, będziemy musieli zapłacić od 1000 do około 2000 zł.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.