Leczenie Jak usunąć kamień z zębów przyczyny. Co znaczy który pozostaje na zębach i twardnieje.

Czy pomocne?

100% pozytywne
4 głosy

Jak usunąć kamień z zębów?

Definicja z ang. How to remove a stone from the teeth, z niem. Wie ein Stein von den Zähnen zu entfernen.

Co to znaczy: Klejący video, który osiada na Twoich zębach nazywany jest osadem zębowym. Osad, który pozostaje na zębach i twardnieje zamienia się w kamień nazębny. W oparciu o badania, okazuje się, iż osad może się utwardzić w 50% już w ciągu dwóch dni i stać się twardym jak skała po ok. 12 dniach. Kiedy taki stwardniały kamień się utrwali się już na Twoich zębach, będziesz potrzebować profesjonalnego czyszczenia w gabinecie dentystycznym, by go usunąć. Możesz jednak zapobiec tworzeniu się kamienia nazębnego, lub co najmniej zminimalizować jego powstawanie, przestrzegając dobrej higieny j. ustnej i pomagając sobie w tym domowymi sposobami.
krok 1
Wybierz taką szczoteczkę, która dobrze i wygodnie dopasuje się do Twojej j. ustnej. Najlepiej będzie, jeżeli będziesz szukać szczoteczki miękkiej z zaokrąglonym włosiem. Dentyści zgodnie twierdzą, iż taki typ szczoteczki jest delikatny dla szkliwa zębów, a przy tym także efektywny w usuwaniu z zębów osadu.
krok 2
Załóż na szczoteczkę niewielką liczba pasty do zębów, kontrolującej powstawanie kamienia nazębnego. Upewnij się, iż pasta, którą wybrałeś ma atest Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.
krok 3
Szczotkuj własne zęby dokładnie, dzięki delikatnych, okrągłych ruchów. Zwróć szczególną uwagę na dolne zęby znajdujące się w tylnej części j. ustnej, gdyż to właśnie na nich w najwyższym stopniu lubi się tworzyć kamień nazębny. Szczotkuj zęby poprzez przynajmniej dwa razy na dzień po 4 minuty.
krok 4
Po szczotkowaniu zębów używaj nici dentystycznej. Czyść nitką powierzchnię między każdym zębem i dookoła niego, po to by usunąć osad i żadne pozostałe cząstki jedzenia.
krok 5
Po wszystkich poprzednich zabiegach przepłucz usta specjalnym płynem do płukania j. ustnej.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.