Leczenie Jak usunąć przebarwienia na zębach przyczyny. Co znaczy ust. Lata palenia, picia kawy i.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak usunąć przebarwienia na zębach?

Definicja z ang. How to remove discoloration on teeth, z niem. Wie Verfärbungen auf den Zähnen zu entfernen.

Co to znaczy: Oczywistą rzeczą jest, iż to zęby mają pierwszy kontakt z tym co wkładamy do ust. Lata palenia, picia kawy i herbaty lub zwyczajnie niska higiena j. ustnej, mogą prowadzić do przebarwień na zębach. Z poniższego artykułu dowiemy się więcej o tym jak można doprowadzić do przebarwień, lecz co ważniejsze także o tym jak się ich pozbyć.
krok 1
Przyczyny powstawania przebarwień na zębach.
Są dwia rodzaje przebarwień na zębach, które można podzielić na powody wewnętrzne i powody zewnętrzne.
Zewnętrzne przebarwienia to takie, które są widoczne na zewnętrznej powierzchni zębów i są zwykle powodowane poprzez bakterie albo grzybicę, które rozwijają się na naszych zębach. Zła higiena j. ustnej, nawyki picia kawy czy herbaty i szereg innych nawyków mogących powodować powstawanie przebarwień na zewnętrznej stronie zębów to właśnie powody zewnętrzne.
Przebarwienia wewnętrzne to takie, które wydają się rosnąć jakby w Twoich zębach albo w środku warstw zęba. Powstają one z powodu przyczyn systemowych, jest to antybiotyki, starszy wiek, jakiś konkretny uraz zębów, zbyt wiele fluoru, próchnica, a nawet plomby.
krok 2
Dobra higiena j. ustnej.
Przebarwienia nie pojawiają się nagle, w ciągu jednej nocy. zwykle są one wynikiem lat wystawiania Twoich zębów na najróżniejsze czynniki, powodujące ich powstawanie. Najprostszym rozwiązaniem byłoby mycie zębów zaraz po posiłku, lub co najmniej 3 razy na dzień, i przeznaczyć ok. 10 min. na każde szczotkowanie.
Regularne korzystanie z nici dentystycznej i wykorzystywanie płynu do płukania ust również pomagają w utrzymać Twoją jamę ustną nie tylko czystszą, lecz również wolną od przebarwień. Powinieneś także odwiedzać swojego dentystę w ramach regularnych przeglądów i czyszczenia zębów, co 6 miesięcy.
Uwaga: Tymczasem może się wydawać, że silne szczotkowanie zębów jest dobrym pomysłem, pod żadnym pozorem nie rób tego! silne szczotkowanie zębów może wywołać zdrapanie szkliwa i ukazanie się ciemniejszej warstwy zębiny, która znajduje się pod spodem. Stosuj szczoteczki z delikatnego włosia i myj zęby bardzo dokładnie i delikatnie.
krok 3
Pij wodę.
Picie wody zaraz po tym jak wypiłeś kawę, herbatę, colę czy jakikolwiek inny smakowy napój, powinno również pomóc w zapobieganiu powstawania przebarwień na zębach. Mimo że idealne wymycie zębów powinno następować zaraz po tym jak wypiłeś któryś z powyższych napojów, prawda jest taka, iż sporo osób tego nie robi. To co powinieneś zrobić to nabrać do ust trochę wody, zaraz po wypiciu któregoś z wymienionych napojów, po to by zapobiec ich ostawaniu na zębach, a tym samym powstawaniu przebarwień. Żuciem bezcukrowej gumy osiągniesz ten sam sukces jak pijąc wodę, więc żuj gumę po każdorazowym wypiciu kawy albo herbaty.
krok 4


Jedzenie marchewki

Jedzenie chrupiących potraw.
Chrupiące produkty takie jak jabłka, marchew, gruszki czy seler łamią się na mniejsze kawałeczki i ocierają o Twoje zęby, co pomaga usunąć drobniutkie cząstki jedzenia pozostałego pomiędzy Twoimi zębami, mające wpływ na powstawanie ubytków i przebarwień. Dodatkowa zaleta?? Są bardzo zdrowe!
W ramach dodatkowej wskazówki: jedzenie mniejszych ilości kleistych potraw (tych które mają tendencję do przylepiania się) również pomoże Ci zapobiegać powstawaniu przebarwień.
krok 5
Rzuć palenie.
Żucie tytoniu albo palenie papierosów są jednymi z głównych przyczyn powstawania najgorszych przypadków zewnętrznych przebarwień na zębach. Powodują one ciemne brązowe albo czarne plamy, które są wynikiem spalania substancji smolistych zawartych w tytoniu, a również przepływaniem tytoniowych soków i pigmentów przez Twoje zęby i dziąsła. Każdy potrafi wskazać długoletniego palacza jedynie po przebarwieniach jakie występują na zębach danej osoby. Pomyśl o tym w ten sposób - pozbycie się przebarwień na zębach jest tylko jednym z powodów dla jakich powinieneś rzucić palenie.
krok 6


Paski do wybielania zębów

Produkty do wybielania zębów.
Produkty do wybielania zębów są bardzo regularnie najszybszym i murowanym metodą na pozbycie się zewnętrznych przebarwień na zębach. Tymczasem sporo past do zębów i innych środków obiecuje cuda po ich wykorzystaniu, tak naprawdę najlepszym wyjściem jest udanie się do Twojego dentysty i zapytanie go co byłoby dla Ciebie najlepsze. Prawdziwe produkty wybielające zęby (i to nie tylko te środki z czynnikiem wybielającym) wymagają zwykle tego, by Twoje zęby namaczały się w środku wybielającym poprzez noc lub co najmniej kilka godz.. Wybielające produkty mogą również wywołać, iż Twoje zęby staną się kruche, więc jeżeli planujesz użycie tych domowych zbiórów do wybielania zastanów się nad tym dobrze. To samo tyczy się pasków wybielających i nadtlenkowych roztworów.
krok 7
Soda oczyszczona.
Jednym z naturalnych sposobów na wybielenie zębów, bez konieczności użycia chemikaliów jest soda oczyszczona, która nie zniszczy Twojego szkliwa i dlatego właśnie jest bezpieczniejsza w zastosowaniu. Zanim użyjesz pasty do mycia zębów, zamocz szczoteczkę w wodzie a następnie zamocz jej koniec w sodzie oczyszczonej, upewniając się, iż cała powierzchnia szczoteczki pokryta jest białych proszkiem. Następnie wyszczotkuj zęby, to takie proste. Małe cząsteczki będą delikatnie ścierać powodujące przebarwienia cząstki i potem możesz po prostu przejść do normalnego mycia zębów, po to aby pozbyć się słonawego smaku.
krok 8
Licówki, korony i plomby.
Co są to licówki? Myśl o nich jak o zębowej wersji sztucznych paznokci. Porcelanowa warstwa jest nakładana na powierzchnię Twoich zębów, sprawiając iż nabierają one nieco bardziej wyrównanego koloru.
Korony są umieszczane na szczycie Twoich zębów, w chwili gdy ząb jest już tak mocno zepsuty, iż zwykła plomba nie wystarczy. Sposób ta pomaga pozbyć się przebarwień na zębach, wywołanych próchnicą i ubytkami.
Wypełnienia (plomby) są służące kiedy mała część Twojego zęba zaczęła się psuć i trzeba było ją usunąć, by zapobiec rozprzestrzenianiu się na pozostałe części zęba. Ta zdarta część zęba jest zastępowana plombą. Niektóre plomby mogą właściwie wywołać przebarwienia na zębach i muszą być wymienione.
krok 9


Picie poprzez słomkę

Używaj słomki.
Czasami najprostsze rozwiązania są tymi w najwyższym stopniu efektywnymi. Nawet jeśli będziesz się czuć trochę niepoważnie, sącząc poprzez słomkę kawę czy herbatę, tj. to w najwyższym stopniu efektywna sposób w zapobieganiu powstawania przebarwień na zębach. To dlatego, iż słomka pomaga płynom omijać zęby i wpadać prosto do gardła. Im kolorowe napoje mają mniejszy kontakt z Twoimi zębami, tym mniejsze będziesz mieć problemy z przebarwieniami.
krok 10
Chodź do dentysty.
jeśli wypróbowałeś wszystkie sugerowane tu sposoby, lecz żadna z nich nie poskutkowała, to znaczy, iż pora udać się do dentysty. Odbarwienia lub przebarwienia zębów, mogą powstawać z powodu jakichś innych czynników, jak na przykład martwy korzeń zęba, leki, i innych przyczyn, które nie zostaną rozwiązane zwykłym wymyciem zębów sodą oczyszczoną. Pamiętaj, iż Twój dentysta nie jest w stanie usunąć przebarwień na zębach kompletnie, zna jednak sporo sposobów, tak aby Twoje zęby wyglądały znacznie lepiej.
jeżeli chodzi o pozbywanie się przebarwień na zębach i utrzymywanie zębów w takim stanie, wszystko sprowadza się do naszych codziennych nawyków i higieny. Pamiętaj zapobieganie to najlepsze lek.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    witam, co mam zrobic gdy na zebie pojawila sie rysa i boje sie ze zab peknie? jakie bedzie najlepsze rozwiazanie?