Leczenie Jak walczyć z próchnicą przyczyny. Co znaczy spadła aż o 57% od 1970 roku. Część zasługi.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak walczyć z próchnicą?

Definicja z ang. How to fight tooth decay, z niem. Wie Karies zu kämpfen.

Co to znaczy: Pośród dzieci w wieku 6 – 18 roku życia liczba psujących się zębów stałych spadła aż o 57% od 1970 roku. Część zasługi możemy przypisać środkom zapobiegawczym. Przeczytaj zatem poniższe wskazówki, jak walczyć z próchnicą i zachować czyste i zdrowe zęby.
Szczoteczka do zębówPasta do zębów z fluoremPłyn do płukania ustNić dentystycznaOdpowiednia dietaZiołowe płukanki do ust
krok 1
Myj zęby po każdym jedzeniu. Używaj do tego celu miękkiej szczoteczki do zębów z zaokrąglonym włosiem.
krok 2
Używaj pasty z fluorem, zapobiegniesz w ten sposób powstawaniu próchnicy na zębach i naprawisz uszkodzone szkliwo.
krok 3
Wymieniaj szczoteczką do zębów często co 3 – 4 miesiące. Na szczoteczce mogą gdyż skupiać się bakterie. Ponadto w trakcie użytkowania włosie ściera się i po pewnym czasie może być nieskuteczne.
krok 4
W czasie każdego mycia zębów, czyść również język. Odświeżysz w ten sposób oddech i oczyścisz go z bakterii. Aktualnie na rynku istnieją specjalne szczoteczki do zębów, które służą również o czyszczenia języka.
krok 5
Po każdym szczotkowaniu zębów używaj nici dentystycznej i płynu do płukania ust z fluorem.
krok 6
Wypróbuj płukanki z ziół, które zawierają gorzknik kanadyjski, jeżówkę albo olejek z drzewa herbacianego. Zapobiegają one i leczą zapalenie dziąseł i zabijają wszelakie bakterie znajdujące się w jamie ustnej.
krok 7
Zamiast słodyczy jedz surowe warzywa i owoce i jogurty. Wyeliminuj ze swojej diety albo ogranicz spożywanie cukru i produktów zawierających cukier.
krok 8
Jedz więcej żywności o wysokiej zawartości wapnia, na przykład brokuły, sardynki, mleko i wzbogacony sok pomarańczowy.
Wskazówki i ostrzeżenia
często chodź na wizyty u dentysty.Wybierz szczoteczkę do zębów, która mieści się w jamie ustnej i dotrze do zębów trzonowych i każdych zakamarków.Czyść zęby przynajmniej trzy razy na dzień.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.