Leczenie Jak wybrać dentystę przyczyny. Co znaczy znalazła. Zdarza się nawet i to nierzadko, iż.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak wybrać dentystę?

Definicja z ang. How to choose a dentist, z niem. Wie ein Zahnarzt zu wählen.

Co to znaczy: Dobry i zaufany dentysta to efekt. Niestety większość z nas jeszcze takiego nie znalazła. Zdarza się nawet i to nierzadko, iż doświadczenia z dentystami jakie zdobyliśmy do chwili obecnej są okropne a na myśl o kolejnej wizycie robi nam się słabo i niedobrze. Do stomatologa jednak trzeba chodzić często jeżeli chce się zachować zęby na długie lata. Jak zatem wybrać dobrego stomatologa, by wizyta nie okazała się następnym koszmarem?
krok 1
Po pierwsze i najważniejsze - spytaj o dobrego dentystę swoich przyjaciół, znajomych, sąsiadów i wszystkich ludzi, których opinii ufasz. Ile razy zdarzyło ci się iść do fryzjera albo kosmetyczki bez wcześniejszych rekomendacji? Wybór stomatologa jest bardzo istotny. Właśnie od niego zależy czy będziesz cierpieć, jak zostaniesz potraktowana, ile zapłacisz i czy twoje zęby będą zdrowe.
krok 2
jeżeli chodzi o zęby to wydatek wizyty nie powinien przesądzać o naszym wyborze stomatologa. Możesz jednak wybrać dentystę, który ma podpisaną umowę z NFZ. Przed wizytą sprawdź najpierw jakie świadczenia są finansowane poprzez Fundusz Zdrowia. Może się okazać, iż w placówce będzie wywieszona wywieszka NFZ a po skończonym zabiegu okaże się iż musisz zapłacić.
krok 3
Pytaj o wszystko. Zadawanie pytań jest niezwykle istotne. Pamiętaj, iż masz prawo pytać o wszystko.
krok 4
jeżeli dzwonisz do placówki stomatologicznej zwróć uwagę na ton recepcjonistki i jej gotowość do udzielenia ci wszystkich potrzebnych informacji. Czy jest miła? Czy wydaje się być poirytowana tym, iż śmiesz ją o coś pytać? Czy wydaje się być zbyt zajęta i nie mieć czasu na rozmowę z tobą? Pamiętaj - są to ci sami ludzie z którymi będziesz rozmawiać wówczas, gdy będzie cię okropnie boleć ząb czy będziesz mieć zastrzeżenia do wystawionego ci rachunku.
krok 5
Dowiedz się jak wyposażony jest przychodnia stomatologiczny. Czy jest nowoczesny? Czy można skorzystać z najnowszych technologii? Dowiedz się o usługi na przykład o rodzaje znieczuleń z których możesz skorzystać.
krok 6
Zorientuj się czy klinika stomatologiczna jest także czynna w weekendy. W przypadku kłopotu nie będziesz musiał czekać 2 dni w bólach i mękach na swojego dentystę.
krok 7
Dobry dentysta to ten, który nie tylko się martwi o twój stan uzębienia lecz także ten, który martwi się o twoje finanse. Każda osoba ma inne zęby, tak jak każda osoba ma inny zasób portfela. Dobry stomatolog weźmie obydwie opcje pod uwagę i będzie dawać ci zawsze wybór - czy chcesz zwykłe znieczulenie czy może droższe lecz bezbolesne znieczulenie komputerowe? Pamiętaj, iż zawsze powinieneś mieć wybór. Dobry dentysta powinien cię informować co jest w najwyższym stopniu wskazane dla twoich zębów i dać ci chwilę na przemyślenie ( na przykład Czy robić lakowanie zębów? jeżeli tak to kiedy?).
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Dobre porady. Ja często proszę o opinie znajomych lub korzystam ze stron typu www.opiniafirm.pl, żeby zobaczyć, co inni mówią o firmie