Leczenie Jak wybrać dobrego dentystę przyczyny. Jak leczyć zębów i częstym chodzeniem na przeglądy.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak wybrać dobrego dentystę?

Definicja z ang. How to choose a good dentist, z niem. Wie man einen guten Zahnarzt zu wählen.

Jak leczy STOMATOLOG w przypadku JAK WYBRAĆ DOBREGO DENTYSTĘ: Zazwyczaj tylko nieliczni mogą się pochwalić regularną troską o stan swoich zębów i częstym chodzeniem na przeglądy. U pozostałych regularnie wizyta u stomatologa odkładana jest do chwili, kiedy radzenie sobie z bólem nie jest możliwe bez środków przeciwbólowych. Zanim jednak dopuścisz kogoś do żadnych zabiegów na twojej szczęce, warto wziąć pod uwagę poniższe kwestie.
krok 1
Jak zawsze najpierw sięgamy po opinię naszych przyjaciół Nareszcie wszyscy mamy zęby i każdy prędzej czy później będzie miał z nimi problemy. A jeżeli koleżanka, o której wiesz, iż jest delikatna i boi się bólu mówi, iż wyszła z gabinetu stomatologa bez niemiłych wspomnień, to pewnie coś musi być na rzeczy. Słuchaj także tego, co mówią czekający na wizytę pacjenci. Zazwyczaj są oni skarbnicą wiedzy na temat danego lekarza.
krok 2
Następną istotną kwestią jest przychodnia i jego otoczenie. A zatem – czy istnieje poczekalnia, gdzie można w godziwych warunkach spędzić czas przed wizytą, czy jest w niej czysto (jak i w samym gabinecie), czy przychodnia jest dobrze wyposażony; te wszystkie kwestie wpłyną potem na komfort naszej wizyty.
krok 3
Weź pod uwagę także przewidywany termin wizyty. Zazwyczaj pacjenci z bólem przyjmowani są bez kolejki, jeżeli jednak dentystka uzna, iż możesz poczekać, czas oczekiwania waha się od kilku dni w gabinetach prywatnych, do kilku miesięcy w razie wizyty „państwowej”. Zwróć także uwagę ilu pacjentów jest umawianych na jedną godzinę – jeżeli to jest na przykład 4 chorych, łatwo policzyć jak wypada średni czas wizyty. W najwyższym stopniu korzystniej dla pacjenta wypada częstotliwość 1 osoba na 1 godzinę, w szczególności, jeżeli przychodzisz do lekarza z poważnym problemem.
krok 4
Doceń konkretne komunikaty. Profesjonalista powinien po zdiagnozowaniu twojego problemu ( jeżeli potrzeba, popartym RTG zęba) podać wydatek leczenia danego zęba i pozostawić tobie decyzję, czy się na to decydujesz (a może wolisz ząb usunąć). Podstawą relacji pacjent-doktor musi być szczerość, trudno przecież czuć się dobrze w gabinecie, gdzie nie jesteś informowany, co ci dolega, ani o tym ile zapłacisz. także po zakończeniu konkretnej wizyty i przy umówieniu się na kolejną powinieneś otrzymać informację o tym, co jeszcze warto aby wyleczyć i ile to w przybliżeniu będzie kosztowało.
krok 5
w szczególności, ( jeżeli boisz się wizyty, wybierz lekarza, który dba o utrzymywanie kontaktu z pacjentem w czasie leczenia. Wiadomości o tym co jest właśnie w tej chwili robione i ile to będzie trwało z pewnością pomogą poradzić sobie z bólem ( w szczególności, ( jeżeli mamy świadomość, iż nie potrwa już długo).

Lekarz Stomatolog: JAK WYBRAĆ DOBREGO DENTYSTĘ; WIE MAN EINEN GUTEN ZAHNARZT ZU WÄHLEN; HOW TO CHOOSE A GOOD DENTIST;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.