Leczenie Jak wybrać odpowiedni zabieg dentystyczny przyczyny. Co znaczy ludzi gdyż stawia na.

Czy pomocne?

100% pozytywne
4 głosy

Jak wybrać odpowiedni zabieg dentystyczny ?

Definicja z ang. How to choose the right dental treatment, z niem. Wie man die richtige Zahnbehandlung zu wählen.

Co to znaczy: Dentyści już nie trudzą się tylko łataniem i wyrywaniem zębów. Coraz więcej ludzi gdyż stawia na zabiegi dentystyczne o charakterze kosmetycznym. Zdrowy i piękny uśmiech jest wymagany w pracy, gdyż coraz częściej odpowiednia prezencja to podstawa. Jeżeli nie wiesz jaki zabieg wybrać by upiększyć własne zęby - ten artykuł jest dla Ciebie!
krok 1
Aparat ortodontyczny
Dla osób, które mają niezbyt proste zęby, istnieją specjalne aparaty ortodontyczne, które pomagają wyprostować krzywy zgryz. Ortodonta diagnozuje nieprawidłowości zgryzu a pacjenci mają do wyboru kilka rodzajów aparatów: jedno- albo dwuszczękowy, metalowy, porcelanowy, kryształowy, albo zakładany po wewnętrznej stronie zębów aby był zupełnie niewidoczny. Oczywiście wiele zależy od zasobności naszego portfela, gdyż aparat kryształowy będzie znacznie droższy od aparatu metalowego. Wybieraj więc rozsądnie, ponieważ aparat ortodontyczny to tylko rozwiązanie na jakiś czas, dopóki nasze zęby nie staną się proste. Potem stanie się bezużyteczny.
krok 2
Ozonowanie
Do zabiegów kosmetyczce należy również ozonowanie. Ozon jako mocny utleniacz ma właściwości dezynfekujące. Kontrolowane podawanie tego gazu gwarantuje zniszczenie szkodliwych bakterii, które znajdują się w naszej jamie ustnej a również zarodników grzybów czy wirusów. Pamiętaj jednak, iż taki zabieg nie powinien zastąpić codziennego szczotkowania zębów.
krok 3
Piaskowanie
Następny zabieg to piaskowanie. Piaskowanie pomaga usunąć osad z zębów, który powstał z powodu palenia papierosów, picia kawy. Ten zabieg wykonuje się przy zastosowaniu silnego strumienia wody i specjalnego piasku. Piaskowanie z powodzeniem czyści trudno dostępne miejsca, których nie da się wyczyścić w czasie tradycyjnego szczotkowania. Gdy zdecydujesz się na ten zabieg pamiętaj, by nie dopuścić znowu do sytuacji aby ten zabieg był niezbędny. Unikaj więc picia kawy i palenia papierosów, gdyż grozi to kolorytowi Twoich zębów.
krok 4
Lakierowanie zębów lakierem fluorowym
Czwartym skutecznym zabiegiem jest lakierowanie zębów lakierem fluorowym. Taki zabieg wzmacnia szkliwo zębów i powiększa odporność na próchnicę. w czasie codziennego mycia zębów fluor oddziałuje na szkliwo tylko w czasie mycia i pozostaje na zębach bardzo krótki czas. Lakier nakładany w gabinecie zasycha na zębach, dlatego fluor wchłaniany jest znacznie dłużej (od kilku do kilkunastu godz. po zabiegu). Im więcej fluoru wchłonie szkliwo, tym zęby będą bardziej odporne i zdrowe.
Wskazówki i ostrzeżenia
Gdy zdecydujesz się na któryś zabieg, wybierz się do swojego dentysty i dowiedz się szczegółów i zapytaj czy nie ma jakichkolwiek przeciwwskazań do wykonania zabiegu (na przykład zabieg wybielania nie może być wykonywany u kobiet w ciąży i matek karmiących piersią, a również dzieci do 16go roku życia i epileptyków). Pamiętaj, iż zdrowie jest najważniejsze!
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Ja wybieram zawsze przez stronę internetową gabinetów, na ktorych są cenniki. Wiem wtedy, że jest tam taniej.