Leczenie Jak wyprostować zęby bez aparatu przyczyny. Co znaczy ortodontyczny, który bardzo.

Czy pomocne?

66% pozytywne
3 głosy

Jak wyprostować zęby bez aparatu?

Definicja z ang. How to straighten your teeth without a camera, z niem. Wie Sie Ihre Zähne ohne Kamera zu begradigen.

Co to znaczy: Najpopularniejszą sposobem służącą w prostowaniu zębów jest aparat ortodontyczny, który bardzo regularnie może być szalenie niewygodny dla pacjenta. W razie metalowych aparatów, metalowe druciki są przymocowane do przedniej strony zębów dzięki zamków, na każdym zębie z osobna. Te metalowe druciki w połączeniu z zamkami są stopniowo coraz mocniej zaciskane stosunkowo upływu czasu, tak by zmusić zęby do wyprostowania. Aparat ortodontyczny musi być stosowany poprzez pewien moment, po to tak aby zęby mogły się ustawić w prostszej pozycji. Noszenie aparatu może być bolesne, gdyż metal może kaleczyć policzki, usta i język. Aparat ortodontyczny może również być dość niewygodny w użytkowaniu i niekiedy wyglądać nieestetycznie. W dzisiejszych czasach jest sporo najróżniejszych opcji aparatów ortodontycznych. Możesz np. wybrać aparat z kolorowymi ceramicznymi zamkami, które są w mniejszym rozmiarze lub aparat z zamkami szafirowymi, które mają bardzo małe tarcie. Jeśli chcesz wyprostować własne zęby bez stosowania aparatu ortodontycznego, to jest możliwe dzięki najnowszym technikom dentystycznym.
krok 1
Jak prostować zęby bez aparatu ortodontycznego?
W dzisiejszych czasach istnieje sposobność wyprostowania zębów bez stosowania aparatu ortodontycznego, co jeszcze kilka lat temu było niewyobrażalne. Dziś jest dostępnych sporo innych opcji prostowania zębów, bez udziału szablonowych aparatów ortodontycznych.
W najwyższym stopniu popularną sposobem jest aktualnie mechanizm Invisalign, który tworzą przezroczyste płytki nakładane na zęby, w celu ich wyprostowania. Inną znaną sposobem są aparaty językowe, które są mocowane po wewnętrznej stronie zębów tak, iż są niewidoczne. Jest jeszcze sporo innych sposobów, jak pomiędzy innymi kosmetyczne modelowanie zębów, porcelanowe licówki i tak dalej
Przeczytaj poniższy artykuł, by dowiedzieć się jak wyprostować zęby bez stosowania aparatu ortodontycznego.
krok 2
Invisalign.
to jest jedna z najpopularniejszych metod, by wyprostować zęby, gdyż mechanizm ten nie posiada niewygodnych dla użytkownika zamków.
Invisalign jest systemem, który opiera się na nakładaniu przezroczystych płytek (przypominających transparentne ochraniacze na dziąsła) na zęby, po to by zmienić pozycje w jakich rosną zęby. Z natury przezroczyste, są naprawdę trudne do zauważenia. Użytkownicy mogą ściągać płytki do jedzenia i szczotkowania zębów. Nakładki należy wymieniać raz w tygodniu po to tak aby osiągnąć zamierzone efekty. Kuracja zajmuje ok. roku, lecz jest stosunkowo wygodna dla użytkowników. Jedyną wadą
to jest, iż mechanizm Invisalign jest idealny dla osób, które mają jedynie małą wadę zgryzu. Dodatkowym minusem jest również fakt, że sposób ta jest znacznie droższa w porównaniu z tradycyjnym aparatem ortodontycznym.
krok 3


mechanizm inman aligner

Inman Aligner.
Inman aligner jest postrzegany jak skrzyżowanie mechanizmu Invisalign i tradycyjnego aparatu ortodontycznego. Nie jest on przezroczysty, tak jak Invisailgn, gdyż posiada metalowe przedmioty. Jednak mechanizm ten, również można ściągać z zębów i jest bardzo przyjazny dla użytkowników i o sporo bardziej wygodny niż tradycyjny aparat ortodontyczny.
Pomimo tego, iż widoczna część mechanizmu Inman Aligner jest transparentna, w większości przypadków metalowe druciki mogą być widoczne na przednich zębach. Inman Aligner ma zaczepione sprężynki na tylnej powierzchni zębów, które w połączeniu z widocznym metalowym pręcikiem na przedniej stronie zębów pracuje na pożądaną zmianę pozycji ułożenia zębów. mechanizm Inman Aligner jest uważany za nieco szybszy niż mechanizm Invisalign i nie trzeba go co jakiś czas wymieniać, tak jak w razie Invisalign.
krok 4


Licówki

Licówki i modelowanie kosmetyczne.
W zasadzie nie są one służące, by wyprostować zęby, lecz mogą łatwo zatuszować niedoskonałości zębów. Licówki mogą być nakładane na przednią powierzchnię zębów, by ukryć min. problemy ortodontyczne i by sprawić, iż zęby wyglądają na proste. Są one wytwarzane z porcelany albo materiału kompozytowego i mogą zaoferować łatwe i szybkie rozwiązanie problemu krzywych zębów, bez stosowania aparatu ortodontycznego.
Tymczasem licówki mogą poprawić wygląd zębów, mogą one również niestety w trakcie ich zakładania uszkodzić naturalną strukturę zębów. Licówki muszą również być co jakiś czas wymieniane.
Modelowanie kosmetyczne jest następną sposobem, która może pomóc w wiadomej sprawie. Wymaga ono serii zabiegów, w czasie których zęby nabierają nowego kształtu, w taki sposób, iż ukrywają niedoskonałości. Sposób ten jest głównie stosowany w razie zębów górnych.
krok 5


Aparat językowy

Inne alternatywy.
Jeśli przeszkadza Ci widoczność aparatu ortodontycznego, możesz wypróbować aparaty językowe, które są przytwierdzane do tylnej powierzchni przednich zębów. Mimo, iż mogą one być niewygodne, pocieszający jest fakt że aparat ten jest w zasadzie niewidoczny. Możesz również pójść w stronę ceramicznych aparatów ortodontycznych, które są o sporo mniej widoczne niż tradycyjne metalowe aparaty.
Teraz wiesz już znacznie więcej o różnych metodach, dotyczących prostowania zębów.
Tymczasem sporo osób chce wiedzieć jak naturalnie wyprostować zęby, nie można nie zauważyć, iż wszystkie a co najmniej większość różnych opcji prostowania zębów, wymaga użycia kilku narzędzi, by osiągnąć upragniony sukces. Nie ma kompletnie naturalnej sposoby prostowania zębów, jednak niektóre z wyżej wymienionych sposobów ma małe zastosowanie najróżniejszych narzędzi by wyprostować zęby. Ortodonta albo nawet Twój dentysta może zasugerować Ci najlepszą dla Ciebie opcję, z zależności od najróżniejszych czynników, jak na przykład stopień wygody, widoczność stosowanych materiałów i zakres trudności prostowania.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.