Leczenie Jak zapobiec nieświeżemu oddechowi przyczyny. Co znaczy wybrane powody nieświeżego oddechu.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak zapobiec nieświeżemu oddechowi?

Definicja z ang. How to prevent bad breath, z niem. Wie um zu verhindern Mundgeruch.

Co to znaczy: Zapobieganie nieświeżemu oddechowi jest łatwiejsze niż myślisz. Na pewno znasz wybrane powody nieświeżego oddechu, lecz czy kiedykolwiek zastanawiałeś się co zrobić, by na dobre temu zapobiec? Poniższe wskazówki pomogą ci wyeliminować albo znacznie zmniejszyć twój nieświeży oddech. Jeżeli jednak nieświeży oddech trwa już dłuższy czas, może pora udać się o stomatologa albo lekarza, gdyż może to być oznaką znacznie poważniejszych problemów zdrowotnych.
krok 1
Zapobiegnij wystąpieniu nieświeżego oddechu przez szczotkowanie zębów i czyszczenie ich nicią dentystyczną przynajmniej dwa razy na dzień, w szczególności po posiłkach składających się z potraw, które przyczyniają się do znacznego pogorszenia naszego oddechu. Pamiętaj również, aby wyszczotkować swój język. Możesz o tego celu użyć specjalnej skrobaczki, która usunie wszystkie pozostałości jedzenia z języka i znajdujących się na nim brodawek. Zakończ szczotkowanie dokładnym przepłukaniem ust wodą albo płynem do płukania.
krok 2
Często odwiedzaj swojego dentystę. Co pół roku umów się na wizytę kontrolną. Stomatolog dokładnie zbada stan twoich zębów i dziąseł i usunie zbierający się kamień nazębny.
krok 3
Nieświeży oddech może być także wywołany różnego rodzaju dolegliwościami, takimi jak próchnica, ropienie dziąseł, czy zębów. Udaj się do specjalisty i podejmij leczenie.
krok 4
Możesz w bardzo prosty sposób zapobiec nieświeżemu oddechowi. Wystarczy, iż po każdym posiłku będziesz żuć natkę pietruszki. Pietruszka zawiera chlorofil, znany jako naturalny odświeżacz oddechu.
krok 5
Kilka kropli olejku z drzewa herbacianego albo mięty pieprzowej nanieś na język albo nałóż na pastę znajdującą się na szczoteczce do zębów. Możesz również użyć pasty do zębów i płynu do płukania j. ustnej, które zawierają w swoim składzie naturalne olejki o właściwościach bakteriobójczych. Pomoże ci to pokonać bakterie wywołujące nieświeży oddech.
krok 6
Palenie papierosów również jest powodem nieświeżego oddechu. Podejmij odpowiednie kroki i rzuć palenie. To jedyny sposób na wyeliminowanie nieświeżego oddechu wywołanego paleniem tytoniu. Nawyk ten przyczynia się również do powstawania chorób przyzębia.
krok 7
Unikaj spożywania pokarmów, które powodują nieświeży oddech, takich jak czosnek, cebula, kapusta, niektóre przyprawy i kawa.
krok 8
Suchość j. ustnej, znana również jako kserostomia, jest głównym czynnikiem, który wywołuje nieświeży oddech. Pij wodę w ciągu dnia i w czasie posiłków. Żucie gumy bez cukru albo powolne ssanie cukierków nie zawierających cukru przyczynia się do powiększenia ilości produkowanej śliny.
krok 9
Żucie gumy bez cukru, spożywanie miętówek i wykorzystywanie odświeżacza do ust mogą zwiększyć liczba wytwarzanej w jamie ustnej śliny, niezbędnej do utrzymania zębów w czystości w ciągu całego dnia. Dodatkowo mają one ostry miętowy smak, co pomaga zamaskować nieświeży oddech. Należy jednak pamiętać, iż produkty te tylko odświeżają nasz oddech, a ich sukces działania jest tylko tymczasowy. Nie zapobiegają one powstawaniu nieświeżego oddechu w przyszłości i nie leczą jego przyczyn. Jeżeli często używasz odświeżacza do ust, wybieraj ten, który w swym składzie zawiera ksylitom. Udowodniono gdyż, iż związek ten przyczynia się do pomniejszenia ubytków w zębach. Unikaj wytwórów zawierających cukier, zapobiegniesz w ten sposób gromadzeniu się płytki nazębnej.
krok 10
Od czas do czasu przepłucz usta roztworem wody utlenionej. Wymieszaj ją z czystą wodą w stosunku 1:1. Woda utleniona pomoże zabić bakterie odpowiedzialne za powstawanie nieświeżego oddechu.
krok 11
Na rynku dostępne są specjalne zestawy, które mają za zadanie odświeżyć twój oddech. Zwykle są one bardzo skuteczne, a ich wykorzystywanie pomaga pokonać wszelakie dolegliwości. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup, skonsultuj się ze swoim dentystą.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.